poniedziałek, 14 marca 2016

Tom I, pkt 2) Kopia zapasowa

Ogólne pytania”

2) Kopia zapasowa  Zawsze warto robić kopie zapasowe programu/ wszystkich wtyczek gdyż zdarza się tak, że coś się posypie. Zawsze łatwiej przywrócić zrobioną kopię, niż wszystko ustawiać jeszcze raz od nowa.
Na swoim kanale przedstawiłem Wam dwa sposoby na kopie zapasowe.
Nie ma tak, że jednak jest lepsza a druga jest gorsza. Obie metody mają swoje zalety.
 

Największy plus dla sposobu z filmu Kodi Podstawy#3 to, że można ustawić by robiła się codziennie o danej godzinie na dany dysk (nawet zewnętrzny lub w chmurę tzn dropbox czy google drive). Oglądamy coś a tam w tle program pamięta by zadbać o nasze bezpieczeństwo.

Metoda z filmu
Kodi Podstawy#5 nie daje tej możliwości by automatycznie się robiła za to jest jak widzieliście w filmie błyskawiczna i TAK można przenieść ją np z Android do PC z tym, że jak widzieliście w filmie katalog w android nazywa się ".kodi" za to na PC nazywa się "Kodi" - należy zmienić tylko nazwę tego katalogu.
Najczęstszy błąd jaki jest popełniany podczas tej kopii to nie dbacie o to, by ZAMKNĄĆ PRAWIDŁOWO Kodi.
Zobaczcie film KodiPodstawy#5 bez przewijania i z uwagą jeżeli wciąż istnieją problemy.
Na android, jak wejdziecie do menu głównego program wciąż działa w tle! Jeżeli wyłączycie Kodi w Windows "krzyrzykiem X" lub przy pomocy Alt+F4 często on zostaje jeszcze w tle i wtedy albo "ubić" go przy pomocy managera zadań - jeżeli skomplikowanie to brzmi to po prostu wyłączaj program KODI tak, jak w tym filmie to oszczędzisz sobie wielu kłopotów - wiem, dłuuugo się wyłącza :(Kopia zapasowa wg filmu Kodi Podstawy #3
a) jak zrobić kopię? - Kliknij a się dowiesz
b) problem z zapisaniem ją na nośnik zewnętrzny
W razie problemów z przeniesieniem kopii na pamięć zewnętrzną zrób kopię na pamięć urządzenia i później w menedżerze plików przenieś kopię tę na zew. pamięć.
Problem taki często występuje w Android, gdzie aplikacje “trzecie” mają zablokowany zapis na karcie SD czy urządzeniach zew. (prawo zapisu zostało zablokowane od Android 4.0 w górę, zrootowanie w niektórych przypadkach może pomóc)
Jeżeli wciąż problem występuje możecie spróbować innej aplikacji służącej dokładnie do tego samego: https://superrepo.org/kodi/addon/plugin.video.usbwizard/

c) dropbox - TYLKO dla ZAAWANSOWANYCH użytkowników:
    - pierw w swojej przeglądarce udaj się na stronę dropbox.com
    - na dole strony kliknij trzy kropki i wybierz programiści
    - kliknij “my apps”
    - kliknij “create app”
    - pod jedynką wybierz dropbox api
    - pod dwójką wybierz app folder
    - pod trójką wpisz w polu np Kodi, zaznacz haczyk i kliknij create app (jeżeli nazwa będzie zajęta to wpisz np Kodikopiazapasowa lub coś w ten deseń.
    - na następnej stronie zobaczysz App Key i App Secret, odkryj secret.
    - teraz wejdź w kodi, backup, wybierz dropbox, przepisz obie te rubryki, kliknij ok, wejdź jesze raz do backup ale tym razem by zrobić kopię
    - UWAGA! Wyskoczy napis “sprawdź logi aby zobaczyć adres autoryzacji dropbox…” NIE KLIKAJ OK! Teraz wejdź w folder, gdzie kodi przechowuje swoje pliki i sprawdź w dziennik w celu odnalezienia adresu autoryzacji. Adres ten będzie na samym końcu pliku. Adres wygląda w ten sposób:
https://www.dropbox.com/1/oauth/authorize?oauth_token=pc7rGBpc8mGtFLbA
Skopiuj go i wklej do przeglądarki po czym zatwierdź OK. Jeżeli zamie Ci to dłużej niż 2-3 min sesja wygaśnie.
- po autoryzacji linka wróć do Kodi i kliknij OK. Kopia powinna się już wykonywać

Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.