poniedziałek, 14 marca 2016

FAQ i porady -> Plik rejestru dziennika


Plik rejestru dziennika

Za każdym razem gdy w Kodi występuje mniejszy lub większy błąd pojawia się komunikat"Więcej informacji na ten temat znajdziesz w pliku rejestru dziennika..."
Dzięki temu dziennikowi jesteśmy w stanie dokładnie zweryfikować czego dotyczy konkretny błąd, aczkolwiek tylko w niektórych przypadkach jest faktycznie potrzeba by tam zajrzeć.
Komunikat ten pojawia się stosunkowo często i w większości przypadków można go zignorować. Np. jeżeli próbujemy włączyć jakiś kanał telewizyjny a ten się nie włączy i w zamian otrzymujemy informację o sprawdzeniu ów tego dziennika. Oczywiście łatwo się domyśleć, iż kanał po prostu nie działa i pewnie za jakiś czas wróci a zaglądanie do dziennika powie nam tyle, że połączenie z serwerem o takim adresie IP pozostało bez odpowiedzi i... no właśnie. Wiele to nam nie da....
Plik ten ma ogromne znaczenie dla osób dociekliwych czy też chcących dojść do sedna sprawy.


Jak przygotować plik?
Jeżeli masz problem z czymś konkretnym, co wymaga sprawdzenia to warto prawidłowo stworzyć ów plik.
Dajmy na to, że masz problem z wtyczką o zmyślonej nazwie "Football", która znajduje się w programach. Wyłącz Kodi, włącz je ponownie (wtedy będzie nowy plik dziennika). Przejdź do programów poczekaj 2, 3 minuty aż wszystkie aktualizacje się pobiorą i całe Kodi wczyta po czym kliknij na wtyczkę. Jeżeli pojawi się informacja o wpisie do dziennika wyjdź z programu.
W pliku wtedy będzie dobrze widać, co jest problemem.


Jak go odnaleźć?

Windows - %APPDATA%\Kodi\kodi.log
Ułatwienie: kliknij start i wpisz od razu %APPDATA%\Kodi i wciśnij enter - otworzy się katalog a w nim zobaczysz coś takiego jak kodi.log. Otwórz go np w notatniku.
Android - /sdcard/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/temp/kodi.log
Linux -
$HOME/.kodi/temp/kodi.log

iOS/ATV2 - /private/var/mobile/Library/Preferences/kodi.log
OS X - /Users//Library/Logs/kodi.log

W kodi 17 powstaje też kodi.old.log - on również jest niezbędny.

Nie znacie się na logach? Ogólnie prosta sprawa ale trzeba pogłówkować.
W rejestrze dziennika podany jest czas i wydarzenie, które nastąpiło.
Na początku jest dużo informacji niespecjalnie nam przydatnych, gdyż jest to wpis z uruchomienia - czyli rozpisany każdy pojedynczy element jaki był uruchamiany i co się działo.

Jeśli wciąż masz trudność w odnalezieniu szukanego wpisu to wyłącz Kodi, włącz ponownie przygotuj ten moment zanim występuje błąd. Poczekaj kilka minut nie robiąc nic w kodi po czym wymuś zadanie które w Kodi powoduje błąd.
Dzięki temu po otwarciu dziennika zobaczysz że np... o 20:14 było bardzo wiele wpisów mówiących o uruchomieniu a o 20:19 jeden konkretny i to pewnie ten, którego szukasz.


Podstawowe informacje o błędach dziennika po Angielsku.
Są dwa różne typy poziomu logów w Kodi.
Pierwsze to wpisy o poważnych wydarzeniach, drugie są to tylko wpisy, które miały miejsce w czasie "robienia" wpisu do dziennika. Poziomy wpisów

W kolejności od najmniej znaczących do bardziej istotnych
 • DEBUG - In depth information about the status of Kodi. This information can pretty much only be deciphered by a developer or long time Kodi power user.
 • INFO - Something has happened. It's not a problem, we just thought you might want to know. Fairly excessive output that most people won't care about.
 • NOTICE - Similar to INFO but the average Joe might want to know about these events. This level and above are logged by default.
 • WARNING - Something potentially bad has happened. If Kodi did something you didn't expect, this is probably why. Watch for errors to follow.
 • ERROR - This event is bad. Something has failed. You likely noticed problems with the application be it skin artifacts, failure of playback a crash, etc.
 • FATAL - We're screwed. Kodi is about to crash.
Log file control levels
In order from least to most information provided...
 • None - No logging will occur. kodi.log will likely be created but should remain empty.
 • Normal - The default loglevel. Events with a severity of NOTICE or greater will be logged.
 • Debug - All events are logged. This level (or higher) is all that you should bother someone else with.
 • Debug w/ Visuals - Same printed log as Debug, but free memory and CPU usage are rendered on the screen as well.
 • SMB Debug - Same as Debug w/ Visuals with the addition of ridiculous amounts of Samba debugging info. Use this only if asked.Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.