środa, 14 grudnia 2016

15/12/2016 Aktualizacja MM oraz MMES


OBOWIĄZKOWA
Aktualizacja MM oraz MMES  15/12/2016
MMES v2.3.2
MM 15/12Aktualizacja ta blokuje głownie wtyczki z repozytorium Ramic. Autor nie chce, by jego wtyczki były w jakiejkolwiek nakładce i mogą one być nawet  NIEBEZPIECZNE w użytkowaniu!
Autor poinformował, że niedostosowanie się do jego prośby może być przykre w konsekwencjach, choć nie jest do końca powiedziane co się stanie i za jaki czas nie będzie można z nich korzystać...
Dlatego też w trosce o Wasze bezpieczeństwo zostały one w tej aktualizacji dezaktywowane i niezalecane jest aktywowanie ich ponownie.

Wiele wspaniałych wtyczek pochodziło z tego repozytorium więc przykro, że tak się dzieje.
Z najbardziej znanych odpadnie DarmowaTV (LivePolishTV), CinemaHD i kilka innych (część zastąpiona będzie innymi podczas aktualizacji).

Autor wyraził chęć, by te wtyczki pozostały prywatne lub by można było je aktywować tylko i wyłącznie na czystym Kodi tzn. bez gotowej nakładki typu MM i blokada ta dotyczyć będzie wszystkich tego typu projektów.
Próbowałem porozumieć się z autorem, że to dzięki Multimedia Master tak wielu moich widzów przekonało się do Kodi, ułatwiło ono cały ten żmudny proces konfiguracji Kodi od podstaw i zaoszczędziło wiele czasu każdemu, kogo program interesuje. Póki co decyzja dalej jest taka a nie inna...
Prawdopodobnie będą te wtyczki dalej działać na czystym Kodi. Jak pewnie część pamięta w moich pierwszych filmach uczyłem jak instalować pojedyncze wtyczki, jak choć odrobinę zająć się wyglądem czy wyciągnąć skróty. Lecz by doprowadzić samodzielnie Kodi do takiego stanu, jak wygląda to w MM potrzeba dziesiątek jeśli nie setek godzin pracy. Nie wspominając o tym, że ciągle coś się psuje i trzeba to naprawiać na każdym z urządzeń. Dlatego bez wątpienia nakładka to lepszy sposób dla każdego, kto ma też inne obowiązki dnia codziennego, niż tylko ustawianie Kodi. W tym procesie MM pomaga i nas wyręcza.
To na życzenie moich widzów powstał projekt MM i w dalszym ciągu jest on rozwijany mimo napotykania różnych trudności. Niestety nie na wszystko mam wpływ, czego żałuję ale pragnę, by MM dalej Was cieszyło i bez wiernych użytkowników na pewno nie byłoby to możliwe.
Prośby o przywrócenie wtyczek czy wszelkie pytania można kierować tylko i wyłącznie do autora repozytorium. Forum oraz kontakt poniżej:
https://github.com/ramicspa/kodi/issues lub e-mail ramicspa@gmail.com

Aktualizacja ta jest obowiązkowa tylko dla wersji MMES v2.x czyli pobranej po 07/09/2016 w której doszły te wtyczki. Wcześniej ich i tak nie było.
W razie problemu z wykonaniem aktualizacji warto zajrzeć tutaj:
http://www.techmaniachd.pl/2016/10/faq-i-porady-mm-aktualizacja.html


Co dalej, jaki plan?
Wtyczki z repozytorium Ramic doszły stosunkowo niedawno. Wcześniej ich zwyczajnie nie było a projekt MM jak i Kodi wciąż dostarczało i dostarczać będzie dalej ogromną ilość zasobów, których po dziś dzień pewnie większość użytkowników jeszcze nie odkryło. Jednakże zdaję sobie sprawę, że szybko stały się one popularne i strata jest tym bardziej odczuwalna. Wtyczek w języku angielskim nie brakuje a tych w rodzimym z niewielu stało się jeszcze mniej, dlatego też powstaje plan stworzenia czegoś, co uzupełni tę lukę czyli pełna wtyczka z polską telewizją, filmami z lektorem, serialami, bajkami oraz sportem. Plan jest duży ale czas pokaże, czy uda się to zrealizować.
Jeszcze w ramach powstałej luki przynajmniej w kwestii polskiej telewizji postaram się w niedługim czasie przesłać mini aktualizację tylko dla moich VIPów uzupełniającą zakładkę KlientTV oraz TelewizjęEPG o nową zawartość. Gdy będzie to gotowe wyślę dodatkową wtyczkę poprzez e-mail.


Pełen dziennik zmian
Dział Rozrywka
- "TVP VOD" usunięta na prośbę autora repozytorium Ramic
- "TVP VOD" podmienione na inną wtyczkę, która również ma dostęp do tej samej zawartości
- "Dokumenty" usunięte na prośbę autora repozytorium Ramic
- "Dokumenty" podmienione na inną wtyczkę, która również ma dostęp do tej samej zawartości
- "Kabarety" usunięte na prośbę autora repozytorium Ramic
- "Kabarety" podmienione na inną wtyczkę z podobną zawartością

Dział Sport
- "Na Żywo" usunięte dwa pierwsze katalogi na prośbę autora repozytorium Ramic
- "Piłka Nożna" tutaj usunięta wtyczka Ekstraklasa na prośbę autora repozytorium Ramic

Dział Telewizja EPG
- "DarmowaTV" usunięta na prośbę autora repozytorium Ramic
- "Zagraniczna TV" przeniesiona z menu 2 do menu 3 jako ikona (zabieg kosmetyczny)
- "Ze świata IPTV" usunięta na prośbę autora repozytorium Ramic
- "Ze Świata IPTV" uzupełniona zawartość przez nową wtyczkę "Ultimate IPTV", skrót pozostaje na tym samym miejscu.

Dział Film
- Po kliknięciu w Filmy przechodzi do Twojej kolekcji filmów z Trakt (zobacz film https://youtu.be/qqu0kh2AX3Y)
- "CinemaHD" usunięte na prośbę autora repozytorium Ramic
- "Segos" usunięte na prośbę autora repozytorium Ramic
- "Nasze Kino" usunięte na prośbę autora repozytorium Ramic
- "CDA Filmy i seriale" usunięte na prośbę autora repozytorium Ramic
- "CDA.PL" wstawione zamiast "CDA Filmy i seriale" - zawartość z innej wtyczki
- "eFilmy" usunięte na prośbę autora repozytorium Ramic
- w miejsce "eFilmy" przychodzi główna wtyczka Phantom z wszystkimi kategoriami
- w miejsce "Filmy z Lektorem" wraca VoD Onet

Dział Moje Seriale
- Po kliknięciu w Moje Seriale przechodzi do Twojej kolekcji seriali z Trakt (zobacz film https://youtu.be/qqu0kh2AX3Y)
- wtyczka "iitvPL" usunięta na prośbę autora repozytorium Ramic
- wtyczka "Anime PL" usunięta na prośbę autora repozytorium Ramic

Świat Dziecka
- dwa działy z bajkami usunięte na prośbę autora repozytorium Ramic
- dwa te działy zostały zastąpione innymi bajkami po polsku
- "Bajki 3" przestały działać

Inne
- Aktualizacja skórki Xonfluence 3.2.18
P.S.
Przypuszczalnie ze względu na okres zimowy dostaję kilkaset wiadomości dziennie a odpowiadanie na nie zajmuje mi większą część doby, co utrudnia dalszą pracę związaną z MM czy z kanałem YouTube.
Pytania ogólne czy nie związane z tematem obawiam się, że będę musiał pozostawiać bez odpowiedzi, by móc w tym czasie odpowiedzieć tym, którzy mają faktycznie problem. Proszę się nie gniewać, jeśli nie odpowiem na pytanie, na które odpowiedź jest na blogu lub nie jest ono związane bezpośrednio z tym co robię. Wiem, że jest wiele osób, które to rozumieją i nie zwracają się z błahostkami jak i same potrafią doszukać się wszystkiego w filmach czy poradach, które przygotowałem a każdy film obejrzały i posiadają wiedzę, by sobie poradzić niemal w każdej sytuacji.
 

Wiele odpowiedzi jest na blogu www.techmaniachd.pl a jeśli jej tam nie ma to zadając pytanie proszę o krótką, jasną i zwięzłą wiadomość najlepiej ze zdjęciem, filmikiem czy plikiem dziennika. Wiadomości nie na temat, niekonkretne czy takie, o które muszę się dopraszać o szczegóły po kilka razy zostaną bez odpowiedzi - niestety jest to konieczne bym mógł dalej pracować nad nowościami dla Was.Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.