sobota, 18 lutego 2017

Adaptacja do Kodi 17


Adaptacja do Kodi 17
Tylko dla chętnych i dla osób posiadających Android 5.0 lub nowszy!


Dostosowanie nakładki MMES działającej na Kodi 16/16.1 do współpracy z nową wersją Kodi 17 jest już możliwe! 
Z tym poradnikiem proces ten będzie prosty. Jednak wciąż trzeba uważać na kilka pułapek, tak więc wszelkie czynności wykonaj bez pośpiechu.
Jeżeli do tej pory korzystałeś/aś z v2.4.1 dla Kodi 16 proces ten również zaktualizuje nakładkę do wersji v3.0.1 bez utraty swojego kodu :)

1) Uruchom MMES na Kodi 16/16.1, kliknij w Programy, 
 Multimedia Master i wybierz "Adaptacja do K17".
Pakiet się pobierze, wypakuje oraz poprosi o wymuszenie zamknięcia. Zamknięcie dla Windows zwykle działa prawidłowo. W przypadku innych urządzeń wymuś zamknięcie tak, jak miało to miejsce przy instalacji MMES.

2) Nie uruchamiaj ponownie Kodi! W poprzednim kroku dostosowaliśmy nakładkę do współpracy z Kodi 17 więc teraz trzeba je zainstalować. Nie odinstalowuj poprzedniej wersji, gdyż w ten sposób stracisz MMES. Instalacja ma się odbyć "jedno na drugie".
Kodi pobierzesz pod tym adresem
 www.kodi.tv/download.  
Tu jest prawdopodobieństwo zrobienia błędu! Jeżeli odinstalujesz Kodi 16.1 stracisz całe Multimedia Master dlatego tak ważne jest to, by zainstalować jedno na już istniejące. Sam program w ten sposób się zaktualizuje bez "wyrzucania" zawartości MM.

3) Uruchom Kodi 17. Ujrzysz informację o migracji dodatków. Poczekaj 2-3 minuty. Program zawiesi się na pewno i tak musi być. Zamknij Kodi i ponownie uruchom.
Tak może się dziać nawet kilka razy... Zawieszanie przy migracji jest spowodowane niekompatybilnymi dodatkami, które siłą rzeczy przechodzą wraz z nakładką i podczas migracji powodują błędy. Zostaną one zdezaktywowane.
Gdy już się uruchomi poprawnie to wystarczy jeszcze wykonać dwie poniższe czynności.Aktywacja Wizualizacji

Wejdź do zakładki System, dodatki, moje dodatki, wygląd, wizualizacja i aktywuj każdą z wtyczek by wyglądało tak, jak na obrazku poniżej.

Aktywacja KlientaTV
System, dodatki, moje dodatki, klienty telewizji, PVR IPTV Simple Client.
Pozostałych nie aktywujemy, gdyż nie są one kompatybilne z K17Pakiet ten jest pakietem przejściowym i został on przygotowany tylko w celu przeniesienia nakładki dla użytkowników, którzy pobrali ją jeszcze za kadencji Kodi 16. W pakiecie przejściowym jest zawarta aktualizacja do MMES v3.0.1.
O samej aktualizacji do v3.0.1 przeczytasz więcej TUTAJ.
Częste problemy
1) Mam takie coś jak na obrazku obok.
Odp: Taki stan rzeczy może mieć dwie przyczyny.
a) pobrany został pakiet adaptacyjny ze skórą do Kodi 17 lecz nie zainstalowałeś/aś wcale Kodi 17 i to jest dalej 16ka. Lekarstwem jest wymuszenie zamknięcie Kodi oraz zainstalowanie Kodi 17. Skóra już zostanie wczytana prawidłowo.

b) Kodi 17 zostało zainstalowane lecz przed tym pakiet adaptacyjny nie został pobrany.
Można spróbować "na ślepo" wejść do programów i zainstalować pakiet adaptacyjny.

2) Nie mogę zainstalować Kodi 17
Odp: Minimalne wymagania to Android 5.0 by zainstalować 17kę.
Jeżeli instalacja z pliku nie może się zakończyć sukcesem spróbuj ją wykonać poprzez sklep google.

Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.