poniedziałek, 6 lutego 2017

Kontrola Ruchu Lotniczego


Kontrola Ruchu Lotniczego
LiveATC

Do MMES v3.0.0 została dodana nowa wtyczka o nazwie LiveATC. Pozwala ona na słuchanie komunikacji między wieżą kontroli lotów a zbliżającymi się statkami powietrznymi.
Jest tam również Warszawa.
Wedle międzynarodowego prawa lotniczego językiem zwykle używanym jest angielski.
W zależności od natężenia ruchu na danym lotnisku oraz warunków pogodowych rozmowy te bywają mniej lub bardziej ekscytujące.
Wtyczkę odnajdziesz pod działem Rozrywka w menu nr. 2 tylko przesuń paseczek.


Odrobina teorii:
Kontrola ruchu lotniczego (ang. ATC – Air Traffic Control) – służba ustanowiona w celu zapobiegania niebezpiecznym zbliżeniom statków powietrznych ze sobą, zarówno podczas lotu, jak i na lotniskach. Kontrola ruchu lotniczego ma też na celu usprawnianie i utrzymywanie uporządkowanego przepływu ruchu lotniczego.
Zgodnie z polskim prawodawstwem (Ustawa „Prawo lotnicze” z dnia 3 lipca 2002 r.) kontroli ruchu lotniczego podlegają statki powietrzne wykonujące loty lub manewry w przestrzeni powietrznej kontrolowanej, tj. na lotniskach kontrolowanych, w strefach kontrolowanych lotnisk (CTRach), w rejonach kontrolowanych lotnisk (TMA) oraz w drogach lotniczych.
 (źródło wikipedia.org)


Wtyczka ta jest stworzona na bazie strony http://www.liveatc.netWszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.