poniedziałek, 14 marca 2016

Telewizja EPG -> GoldVOD TV


GoldVOD 

GoldVOD jest to serwis z polską telewizją przez internet. Oferują telewizję w jakości standardowej jak i w jakości 720p. Serdecznie zapraszam do obejrzenia filmu by zapoznać się z działaniem serwisu.

Informacja na 01/02/2017
Nowi użytkownicy informują, że po zakupie nie mają dostępu do filmów i seriali. Telewizja działa ale na goldvod.tv ale przy logowaniu na goldvod.com wyrzuca informację o błędnym loginie.
Skontaktowałem się z serwisem a to odpowiedź, którą otrzymałem:
"Generalnie zmienialiśmy serwer dla filmów i nie wszystkim możne działać poprawnie póki co niech się wstrzymają sprawdzamy co się dzieje i postaramy się to naprawić najszybciej jak się da" 
Pomoc dotycząca działu i często zadawane pytania:
1) Jak zaktualizować wtyczkę?
Odp: Wejdź na stronę www.goldvod.tv, wybierz zakładkę XBMC/Kodi 

2) Gdzie są filmy?
Odp: Filmy obecnie dostępne są pod nowym adresem http://goldvod.com/
Jeżeli posiadasz konto premium na goldvod.tv to automatycznie stajesz się też użytkownikiem premium na goldvod.com

3) Odtwarzanie nie jest płynne, często buforuje
Odp: a) Jeżeli występują problemy z płynnością upewnij się jaki jest Twój ping oraz szybkość łącza. W tym celu wejdź na ich stronę i kliknij w zakładkę POMOC i kliknij w Test IP. Sprawdź kolejno serwery w poszczególnych krajach. Nie klikaj wszystkich jednocześnie. Raz jedno, jak się skończy to przejdź do kolejnego.
Otrzymasz podobne dane jak widać na obrazku po prawej. Nie ma się czym łamać widząc te dane. Wystarczy na spokojnie popatrzeć.
W moim przypadku Wielka Brytania jest szybsza i ją wybiorę. Czas pobierania pakietów 5ciu pakietów był krótszy bo około 84.9ms na każdy gdzie z Niemiec aż 107ms. Łączny czas pobrania wszystkich 5ciu pakietów z Niemiec trwał 4114ms gdzie z Wielkiej Brytanii odrobinę krócej bo 4088ms.
Dodatkowo w zakładce POMOC sprawdź swoje porty i wybierz ten, który ma mniejszy czas.

Niżej zobacz na pkt c) by dowiedzieć się jak zmienić tę lokalizację.

b) Rezygnacja z Wi-Fi i podłączenie kablem może sporo pomóc.
c) Zmień lokalizację serwera: Zaloguj się do serwisu, przejdź do zakładki "Twój Profil", wybierz "Ustawienia odtwarzacza" i tutaj wybierz serwer który będzie dla Ciebie najlepszy. Pamiętaj o tym, że nie zawsze najbliższy geograficznie serwer będzie najszybszy. Jeżeli chcesz sprawdzić gdzie Twoje łącze internetowe ma najniższy PING (bo głównie o to nam chodzi) zrób test łącza przy pomocy
www.speedtest.net lecz wybierz tam ręcznie na mapie kraj do którego chcesz zrobić owy test.


4) lista M3U dla GoldVOD
Odp: Póki co takiej listy brak ale może ona się pojawić w przyszłości.


5) Płatność
Odp: By w ogóle móc skorzystać z tej opcji najpierw trzeba zarejestrować konto na stronie i być zalogowanym. Dopiero wtedy po wejściu w zakładkę o nazwie "PAKIET GOLD".
Jak widać wybór jest wielki. Można zapłacić przelewem, SMSem ale i nawet przez Allegro czy eBay.
6) Czy jest aplikacja dla Android dla serwisu?
Odp: Tak, jest aplikacja i można ją zainstalować oraz pobrać wg instrukcji tutaj dostępnej http://goldvod.tv/android.html
Filmy działają za pomocą tej aplikacji lecz telewizja jeszcze nie. By móc oglądać telewizję póki co niezbędne jest Kodi lub przeglądarka z doinstalowanym pluginem Flash. Aplikacja ma zostać poprawiona w przyszłości.

7)
Napisałem do serwisu a oni nie odpowiadają?!

Odp: Skrzynka wp.pl jak i wiele innych serwisów pocztowych blokuje maile od GoldVOD. Za to na gmail ów wiadomości przychodzą. Co prawda, mogą trafić do spamu ale inne serwisy całkowicie odrzucają ich maile. Jeżeli odnosisz wrażenie, że nie odpisują na Twoje wiadomości to załóż nową pocztę na gmail.com i skontaktuj się z serwisem ponownie
8) Nie mogę się zalogować na konto goldvod.com by oglądać filmy i seriale
Odp: By naprawić problem najpierw sprawdź, czy możesz się zalogować na ten sam adres mailowy co na goldvod.tv. Jeżeli nie można się zalogować na goldvod.com z użyciem tych samych danych, z którymi możesz się zalogować na goldvod.tv to niezbędnym jest, by w serwisie zalogować nowe konto (załóż nowe konto na ten sam adres email co poprzednio) i poinformuj serwis o swoim nowym koncie by przepisali Twoje premium na nowo utworzone konto.

W razie pozostałych problemów czy pytań bezpośredni kontakt mailowy z serwisem: kontakt@goldvod.tv


Link do filmu na YouTube o GoldVOD TV

Link do oficjalnej strony serwisu

 

 

Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz