sobota, 3 czerwca 2017

Wskrzeszamy Komputer do Gier

Wskrzeszamy Komputer do Gier

"Wskrzeszamy" jest nową serią filmów, skupiającą się na odbudowie starszych i już z lekka zapominanych sprzętów elektronicznych. Wspólnie szukamy najlepszych, najprostszych i zwłaszcza najbardziej opłacalnych rozwiązań. Poprzez komentarze na YouTube i TY możesz podzielić się swoją opinią, doradzić lub zaproponować to, co mamy ulepszyć w następnym odcinku.

Odcinek 1
"Przywróćmy go do życia!"Tu, gdzie wszystko się zaczęło czyli diagnoza "trupa". Komputer miał działać a nawet nie dało się go uruchomić...


Odcinek 2
"Przyciśnijmy go!"

 

W drugim odcinku z serii “Wskrzeszamy komputer do gier” zajmiemy się głównie podkręcaniem, no i kilkoma niezbędnymi drobiazgami. Podkręcimy procesor, dodamy dysk twardy, dodamy wiatrak do obudowy, zmieniamy grafikę i ją też podkręcimy! 


Odcinek 3
"Rewolucja APU"

 

W trzecim odcinku wyjmujemy stare komponenty a na ich miejsce instalujemy nową płytę główną wraz z RAMem i procesorem APU. Testujemy możliwości nowej konfiguracji na standardowych ustawieniach takich jakie były “z fabryki”. Nawet ilość przypisanej pamięci dla GPU pozostała na standardowym 1GB. Benchmarki były przeprowadzane po zaktualizowaniu BIOSu płyty głównej i na najnowszych sterownikach dostępnych dla płyty głównej jak i procesora graficznego AMD. 


 Odcinek 4
"Więcej Mocy!"


Instalacja nowej platformy w poprzednim odcinku była dobrą decyzją jednak... czy da się z niej wycisnąć więcej? Pewnie, że tak! Dlatego wybraliśmy odblokowany procesor AMD! Tylko ile on się podkręci i czy jest to warte zachodu? Wszystko w odcinku powyżej.


Odcinek 5
"Czy Radeon RX560 da radę?"


Platforma oparta na układzie APU spisuje się bardzo dobrze. Podkręcenie CPU i GPU w poprzednim odcinku opłaciło się i w takiej postaci komputer był już w pełni wystarczający dla gier typu e-sport.
Czy nam to wystarczy? :) Jasne, że nie! Odcinek 5 to test Radeona RX 560, który należy do tych bardziej przystępnych.

Odcinek 6
 “GTX - okazja czy wpadka?”


Udało się kupić tanio wydajną kartę. Czy krok ten okaże się porażką a może strzałem w dziesiątkę?Odcinek 7
“Przyszłość z Nvidia GTX1060 w 4K”


Testujemy najpopularniejszą kartę ostatnich czasów. Jak sobie ona poradzi w naszym zestawie?


Odcinek 8
“Hydrografika i przyszłość APU z Ryzen Raven Ridge”


Kiedyś była to zwykła, średnio wyglądająca obudowa. Teraz przy pomocy hydrografiki przemieniamy ją w jedyną taką obudowę na świecie!


2 komentarze:

Unknown pisze...

Czekam na kolejne odcinek i w sumie mam fajną koncepcję na kolejne odcinki: można wydać max 200 zł na upgrade (po sprzedaży starych podzespołów) i mamy niekończacą i na pewno dobrze oglądającą się serie! zaczynając z kompem za 200 zł :D odcinki wcale nie muszą być długie nawet 5 minutowe były by spoko opcją :D

TechManiacHD pisze...

Pomysł świetny. Już kilkakrotnie to rozważałem, lecz ze względu na to że mieszkam w Irlandii kupno wszelkich podzespołów z drugiej ręki nie miałoby odzwierciedlenia dla moich widzów. Tutaj ceny zwykle są mocno zawyżane - świadomość zarówno kupujących jak i sprzedających jest bardzo niska. Wystarczy wejść na https://bit.ly/2NiuTy8 aby przetrzeć oczy ze zdziwienia :)

Czasami się uda kupić coś o wiele taniej, chociaż wtedy to znowu działa w drugą stronę i jest to coś, co nie wydarzyłoby się raczej w Polsce. Już kilkakrotnie widziałem pełne śmietniki pod firmami z komputerami z Intel-i5... Stare to na skip :/

Prześlij komentarz