środa, 15 lipca 2020

Sandberg Gaming Chair Floor Mat - recenzja maty podłogowej


Sandberg Gaming Chair Floor Mat
podkładka pod fotel nie tylko dla graczy


Sandberg Gaming Chair Floor Mat

Kompletując idealny zestaw do grania czy też pracy z komputerem często zapomina się o zabezpieczaniu powierzchni. Dbamy przecież o nasze biurka i nawet zwykła podkładka pod myszkę pozwoli nam cieszyć się nieskazitelnym blatem przez wiele lat. Innym przykładem niech będą słuchawki nauszne. Jeżeli mają wciąż wyglądać jak po pierwszym wyjęciu z pudełka, to warto zainwestować w solidny stojak. Dzięki niemu słuchawki nie będą się rysować, ale też zachowają odpowiedni kształt.

W recenzji zajmę się jednak jeszcze innym akcesorium. Przypuśćmy, że korzystasz przy komputerze z krzesła, które ma kauczukowe kółka. Niby nie powinny one niszczyć podłogi, ale nie do końca tak jest. Guma na kołach zbiera przy każdym obrocie niemal wszystkie paprochy jakie znajdą się na podłodze. Z biegiem czasu mogą powodować zarysowanie paneli, co nie wygląda zbyt estetycznie. Sposobów zabezpieczenia podłogi pod jeżdżącym krzesłem jest kilka. W dalszej części tekstu przedstawię rozwiązanie, które wygląda stricte gamingowo, ale może nadać się dla każdego. Zapraszam więc do recenzji okrągłej maty pod fotel marki Sandberg...


Opakowanie


Sandberg Gaming Chair Floor Mat dostarczany jest w tubie. Ma ona 110 cm długości. Jest to zwykły brązowy, twardy rulon z dodatkową kolorową etykietą przyklejoną po całości. Czarne tło i motyw pioruna powtarzają się niemal na wszystkich produktach serii, sygnowanych logiem EsportsEquipment. Etykieta zawiera informację o nazwie produktu oraz jego podstawowe parametry.  Mamy niewielką grafikę przedstawiającą wzór samej podkładki. Producent umieścił tutaj też swój standardowy piktogram o 5. latach gwarancji. Większość danych zapisano po angielsku, ale krótki opis zamieszczono w wielu językach, w tym po polsku.

Zawartość nie jest zbyt bogata. Samą matę pod fotel zapakowano w formie rulonu, który dodatkowo umieszczono w foliowej, podłużnej torebce.

Pierwsze wrażenie


Podkładka ma okrągły kształt i dokładnie metr średnicy. Jej waga to około 1,4 kg. Po rozpakowaniu niemal sama rozprostowała się na podłodze, ale też łatwo wraca do właściwego kształtu nawet po ponownym zwinięciu. Zbudowana jest z dwóch rodzajów powierzchni. Wierzch to gęsty splot o wyczuwalnej strukturze, producent podaje, że jest to materiał flanelowy z neoprenem. Spód został wykonany z ekologicznej gumy antypoślizgowej. Obie warstwy dodatkowo wzmacniane są obszyciem krawędzi. Splot nici jest bardzo ciasny i wykonany w kolorze czarnym i białym (od spodu). Sama mata ma około 3 mm grubości.Nie mam zastrzeżeń co do jakości użytych materiałów i sposobu ich połączenia. Nic się nie rozwarstwia i nie faluje. Dobrze wykonany jest też sam nadruk. Znów widać tutaj zamiłowanie firmy Sandberg do burzowego motywu. Mamy też pokaźnej wielkości logo serii produktów gamingowych. Zaś niebieski okrąg, bliżej krawędzi, wieńczy całość nadruku.Dodam też, że mata nawet na początku użytkowania nie wydziela uciążliwego odoru, co czasem zdarza się w słabszych jakościowo produktach tego typu.


Zastosowanie


Mając podłogę wykonaną z drewna lub materiałów je imitujących, możemy być pewni, że kwestią czasu jest, gdy na jej powierzchni zauważymy pierwsze rysy. Chcąc ją zabezpieczyć mamy kilka możliwości. Sam początkowo myślałem nad zakupem popularnego ochraniacza podłogi Kolon, z sieci sklepów Ikea. Jest to prostokątny kawałek przeźroczystego tworzywa PET, które może uchronić panele przed zarysowaniem czy też zalaniem z góry. Rozwiązanie to ma jednak liczne wady. Nie może być stosowane przy ogrzewaniu podłogowym, a sama Ikea podaje, że zbyt długie pozostawienie jej na ziemi może powodować brak wentylacji po nią, co w przyszłości skutkuje chociażby spuchnięciem paneli. Na dodatek lepiej, aby pod plastik nie dostały się żadne zanieczyszczenia, które same mogą doprowadzić do odciśnięcia na podłodze - skoro sama podkładka jest twarda i dociskamy ją do podłoża ciężarem fotela i własnym. Dlatego też szukałem innego rozwiązania. Oczywiście można po prostu zastosować zwykły dywan z krótkim włosiem, ale i on nie do końca przekonuje mnie w takiej roli.


Postanowiłem więc sprawdzić matę dedykowaną dla moich potrzeb. Głównie chodzi tutaj o gumowany spód. Produkt od Sandberg bardzo dobrze trzyma się na swoim miejscu. Ciągłe ruszanie fotelem nie powoduje jego przemieszczania się. Na dodatek nie sposób wspomnieć tutaj o walorach estetycznych. Prawdziwe stanowisko gamingowe, wymaga podkreślenia jego roli w każdym aspekcie. Tutaj mamy wyrazisty wzór, który doskonale komponuje się z fotelem dla gracza.


Czarny kolor wygląda dobrze, gdyż fotel niemal się w niego wtapia. Sama grubość maty nie przeszkadza. Nawet przechodząc przez nią, ciężko jest zawadzić ją stopą.


Sprawdziłem też wodoodporność produktu. Zarówno w przypadku podkładek na biurko, jak i mat podłogowych, ważne dla mniej jest zabezpieczenie powierzchni także przed płynami. Sandberg Gaming Chair Floor Mat nie przepuszcza wody. Część z niej zostaje wchłonięta przez wierzchnią warstwę, ale po kilku minutach pod wpływem ciepła łatwo wyparowuje pozostawiając suchą podłogę.Podsumowanie


Mata podłogowa, to coś, o czym powinien pomyśleć każdy gracz komputerowy lub osoba pracująca intensywnie przy komputerze. Jeżeli nie masz na podłodze wykładziny, to warto zainwestować w rozwiązanie, które uchroni Cię przed koniecznością naprawy paneli w całym pomieszczeniu. Na dodatek Twoi sąsiedzi z dołu będą również zadowoleni, gdyż ich komfort akustyczny również się zwiększy.


Podkładka od Sandberg będzie ciekawym akcentem w Twoim centrum komputerowej rozrywki. Nadruk wykonany jest porządne i nawet po kilku dniach intensywnego używania nie widać, aby działo się z nim coś złego.


Dla samej maty znalazłem też inne zastosowanie. Nadaje się idealnie jako obszar do budowy komputera - zabezpiecza nie tylko podłogę, ale i delikatne podzespoły w trakcie montażu.


A i dzieci bardzo lubią spędzać na niej czas, ponieważ jest niezwykle miękka w dotyku i daje przyjemne ciepło nawet na chłodnej podłodze!  PLUSY

+  
 • obszycie krawędzi,
 • dobrze trzyma się powierzchni,
 • wycisza odgłosy przesuwania fotela,
 • nie przepuszcza wody,
 • nadruk jest dobrej jakości
 • nie śmierdzi.

  MINUSY

-  
 • stylistyka nadruku nie każdemu będzie pasować,
 • mata występuje jedynie w wersji okrągłej,
 • rozmiar mógłby być większy.


Gdzie kupić?


Akcesoria marki Sandberg coraz łatwiej zakupić w Polsce:

 • Sandberg Gaming Chair Floor Mat (640-84) - mata podłogowa pod krzesło dla graczy:
  - strona producenta: Sandberg.world
  - sprawdź aktualną cenę na Ceneo.pl

Inne produkty marki Sandberg znajdziecie również na Ceneo.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz