czwartek, 7 kwietnia 2022

Przywracanie Windows 11 do ustawień początkowych

Przywracanie Windows 11 

🆕 do ustawień początkowych 🆕

✔️ reset systemu przed sprzedażą ✔️


Masz problem z wydajnością komputera, wirusem lub chcesz go sprzedać usuwając wszystkie swoje dane? Skorzystaj z opcji przywracania systemu do ustawień fabrycznych. Ten prosty sposób pozwoli Ci się ponownie cieszyć szybkim i sprawnym komputerem pozbawionym wszelkich “śmieci”, które nagromadziły się w przeciągu miesięcy czy lat korzystania.

⇒ FAQ, czyli często zadawane pytania i odpowiedzi ⇐
PONIŻEJ

1) Niewystarczająca ilość miejsca na dysku C ? Pełen materiał odnajdziesz tutaj:

https://www.techmaniachd.pl/2022/03/JakZwolnicMiejsceNaDysku.html2) Ile zajmuje to czasu?
Nie ma możliwości udzielenia jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bowiem czas trwania tej operacji mocno uzależniony jest wydajności posiadanego komputera, szybkości internetu (pobranie 4GB w przypadku pobrania z chmury) no i to co chyba najważniejsze - pojemności oraz rodzaju nośnika danych. Na komputerze z nośnikiem półprzewodnikowym (SSD) zajmie to znacznie mniej czasu, niż na komputerze z mechanicznym dyskiem HDD. 

Lecz aby nie pozostawić Ciebie w całkowitej próżni informacyjnej mogę Cię uspokoić, że przeprowadzając tę operację na komputerze z 4 rdzeniami (8 wątków), 16 GB RAM i nośnikiem SSD czas resetowania samego systemu, bez usuwania danych osobistych trwał dokładnie 21 minut. Ten sam proces w przypadku wybrania opcji z całkowitym czyszczeniem danych trwał 23 minuty. Jednakże nośnik SSD był niewielki i charakteryzował się prędkością 1500 MB/s


3) Windows prosi o podanie klucza produktu
Może tak się zdarzyć w przypadku jeśli resetowany system nie był jeszcze aktywowany, lub jego aktywacja odbyła się przy pomocy generatora. Wtedy warto skorzystać z tego materiału:
https://www.techmaniachd.pl/2022/01/aktywacja-windows-11.html


Ostrzeżenie: Nagranie to ma na celu pomóc użytkownikowi w przywróceniu systemu Windows 11 do stanu początkowego w dwóch opcjach - Z usunięciem wszystkich danych lub z ich częściowym zachowaniem. Jest to poradnik instruktażowy, niemniej użytkownik wykonuje tę czynność na własną odpowiedzialność i zawsze, ale to zawsze warto mieć kopie bezpieczeństwa na wypadek, gdybyśmy o czymś zapomnieli…


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Witam, kupiłem laptopa z Windows 11 ale w jezyku Niemieckim, dograłem jezyk Polski, jednak nie wszystko jest spolszczone, czy jak przywroce do sutawien fabrycznych to bede mógł wybrac jezyk Polski, czy instalacja z pendrajwa tylko pomoze ?

TechManiacHD pisze...

Instalacja tylko z pendrive... Wtedy z instalatorem już w języku polskim.

Prześlij komentarz