sobota, 15 stycznia 2022

Obejście TMP 2.0 w Windows 11

Brak TPM 2.0?

Tutaj dowiesz się jak zainstalować Windows 11 

na każdym, nawet starszym komputerze czy VMPróbujesz zainstalować Windows 11 na starszym komputerze lub laptopie, a coś sprawia, że się nie da? Jeśli otrzymujesz komunikat o treści ”Na tym komputerze nie można uruchomić systemu Windows 11”. To oznacza to najprawdopodobniej, że w Twoim urządzeniu brakuje modułu TPM 2.0 (Trusted Platform Module). Problem ten również występuje w przypadku instalacji Windows 11 na maszynie wirtualnej. Oracle VM VirtualBox, VMWare Workstation czy dowolnej innej z której korzystasz. Sposób ten został oficjalnie zakomunikowany przez samo Microsoft i służyć ma obejściu TPM 2.0 w wyjątkowych sytuacjach.

🔥 FAQ - czyli często zadawane pytania i odpowiedzi na nie 🔥

1) Wciskam Shift + F10 i nie wyskakuje to okienko. 
Odp. Zapewne używasz laptopa, lub klawiatury na której priorytetem są funkcje zaznaczone na tych przyciskach, typu regulacja głośności itd. Przyciśnij klawisz "Fn" aby klawiatura pracowała w normalnym trybie. Czyli Shift + Fn + F10

2) Podobno po zastosowaniu tego sposobu nie działają aktualizacje. 
Odp. Ktoś taką plotkę wypuścił, nie wiem sam ile w tym prawdy, ale sam używam Win11 na VM, czyli system zainstalowany tym sposobem i aktualizacje są... Albo bujda na resorach, albo tak było wcześniej. Obecnie aktualizacje działają.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ten sposób instalacji działa, działa na oryginalnym win11 pobranym ze strony microsoft. Mam win11 na laptopie lenovo T510. Aktualizacje wykonują się regularnie po każdym drugim wtorku miesiąca.
Dziękuję za tą "ściągę". :)

TechManiacHD pisze...

Super :)

Prześlij komentarz