sobota, 15 stycznia 2022

Obejście TMP 2.0 w Windows 11

Brak TPM 2.0?

Tutaj dowiesz się jak zainstalować Windows 11 

na każdym, nawet starszym komputerze czy VMPróbujesz zainstalować Windows 11 na starszym komputerze lub laptopie, a coś sprawia, że się nie da? Jeśli otrzymujesz komunikat o treści ”Na tym komputerze nie można uruchomić systemu Windows 11”. To oznacza to najprawdopodobniej, że w Twoim urządzeniu brakuje modułu TPM 2.0 (Trusted Platform Module). Problem ten również występuje w przypadku instalacji Windows 11 na maszynie wirtualnej. Oracle VM VirtualBox, VMWare Workstation czy dowolnej innej z której korzystasz. Sposób ten został oficjalnie zakomunikowany przez samo Microsoft i służyć ma obejściu TPM 2.0 w wyjątkowych sytuacjach.

🔥 FAQ - czyli często zadawane pytania i odpowiedzi na nie 🔥

1) Wciskam Shift + F10 i nie wyskakuje to okienko. 
Odp. Zapewne używasz laptopa, lub klawiatury na której priorytetem są funkcje zaznaczone na tych przyciskach, typu regulacja głośności itd. Przyciśnij klawisz "Fn" aby klawiatura pracowała w normalnym trybie. Czyli Shift + Fn + F10

2) Podobno po zastosowaniu tego sposobu nie działają aktualizacje. 
Odp. Ktoś taką plotkę wypuścił, nie wiem sam ile w tym prawdy, ale sam używam Win11 na VM, czyli system zainstalowany tym sposobem i aktualizacje są... Albo bujda na resorach, albo tak było wcześniej. Obecnie aktualizacje działają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz