środa, 1 marca 2023

Znak wodny o niewspieranym komputerze w Windows 11

🪟 Usuń znak wodny w Win 11 🪟

[Na niewspieranym komputerze]

Tak wiele osób skorzystało z mojego poradnika instalacji Windows 11 na niewspieranym komputerze (https://www.techmaniachd.pl/2022/01/obejscie-tmp-20-w-windows-11.html). Jednakże Microsoft nie daje za wygraną i próbuje wszystkiego, aby zmusić użytkowników do zakupu nowego sprzętu. Czemu? Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o... Pieniądze! Oficjalnie Microsoft zarzeka się, że przyczyną rzucania ludziom kłód pod nogi, jest brak zabezpieczeń TPM 2.0. Moduł ten może i pomaga w środowiskach biurowych, w komputerach pracowniczych, na których trzymane są multi-milionowe i delikatne dane, ale jeśli starszy komputer używamy np. do przeglądania przepisów kulinarskich i oglądania YouTube, to tego typu obostrzenie nie ma żadnego sensu.
Wiadomo też, że każda sztuka nowego laptopa, czy komputera desktopowego, sprzedanego z preinstalowanym systemem Windows 11, to wpływ do budżetu jednej z największych korporacji tego świata!


Bez zbędnych dywagacji, oto sposób na pozbycie się nieproszonego gościa:

1. Kliknij start i wpisz słowo regedit, po czym wciśnij klawisz enter. Otworzy to okno edytora rejestru.

2. Po lewej stronie rozwiń drzewko HKEY_CURRENT_USER, przewiń w dół do folderu "Control Panel". 

3. Kliknij lewym przyciskiem myszy na folder "UnsupportedHardwareNotificationCache". 

4. W oknie po prawej kliknij prawym na wpis SV2 i wybierz Modyfikuj.

5. Zmień wartość DWORD SV2 z 1 na 0. 

6. Zapisz zmiany. 

7. Uruchom ponownie komputer. FAQ - CZYLI NAJCZĘSTSZE PYTANIA OD WIDZÓW WRAZ Z ODPOWIEDZIAMI


1) Nie widzę u siebie „UnsupportedHardwareNotificationCache” lub „SV2”

Odp: Kliknij prawym przyciskiem myszy folder „Control Panel” i wybierz Nowy -> Klucz. Nazwij go UnsupportedHardwareNotificationCache, a następnie we wnętrzu dopiero co utworzonego folderu (po prawej stronie) kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Nowy -> DWORD SV2. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz „Modyfikuj”, a następnie zmień wartość z 1 na 0.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Moduł TPM 2.0 można dokupić i zainstalować na płycie głównej z chipsetem np. Z270, więc tłumaczenia Microsoftu są beznadziejne. Cała 7gen prockow Intela poza kilkoma wyjątkami oficjalnie nie jest kompatybilna, mimo że teoretycznie można te wymagania odnośnie bezpieczeństwa spełniać.

TechManiacHD pisze...

A teraz pomyśl o takich średniobudżetowych laptopach, które używane są przez dzieci do szkoły czy zapoznawania się z samym komputerem. Intel 6 generacja czy jak wspominasz 7gen do internetu starcza... Wiele takich laptopów ma 8-16GB RAMu więc serio, to jeszcze ma prawo bytu! No ale nie, zaraz Windows 10 się kończy i trzeba laptopy będzie dać na przemiał. Ewentualnie będą robić jako podstawki pod talerz do obiadu...

Anonimowy pisze...

co ty Windows 10 straci wsparcie 14.10.2025!

Prześlij komentarz