poniedziałek, 18 lutego 2019

Segregacja Zdjęć


Porządku nadszedł czas!


Jak szybko i sprawnie posegregować zdjęcia? Oto pytanie które zadaje sobie wielu z nas... Jedni wrzucają wszystkie cyfrowe fotografie do wspólnego wora. Z kolei inni tworzą setki katalogów, starając się nadać im nazwy zgodne z okazją czy okolicznością wykonanych fotek. Zarówno jedni i drudzy w przyszłości wraz z gromadzeniem coraz większej ilości zdjęć będą żałować przyjętego systemu segregowania. Oszczędź sobie bólu i nerwów na przyszłość - już teraz poznaj najlepszy sposób na katalogowanie fotek.

Jedyne 6 minut filmu pozwoli Ci stać 
się tym błyskotliwym w rodzinie, który jako jedyny ma porządek w albumie na komputerze.


2 komentarze:

gosc pisze...

Sposób fajny, ale to tylko zmiana nazwy pliku. W katalogu z danym rokiem trzeba jeszcze posortować pliki/zdjęcia do katalogów o nazwach według wydarzeń i konkretnych dni, np. zdjęcia z urlopu w katalogu o nazwie 1.07-15.07.2004 Urlop góry i wiadomo co gdzie jest. Jeden katalog z danym rokiem nic nie daje, a wrzucenie do niego "miliona" plików tylko obciąża przeglądanie takiego katalogu.

TechManiacHD pisze...

To już kwestia osobista jak komu wygodniej. Ja preferują sam folder z rokiem i tyle mi wystarczy. Daty są naniesione i jest to chronologicznie. Dodawanie kolejnych folderów z wydarzeniami sprawia, że zatraca się porządek. No chyba ze sam folder będzie poprzedzony datą. Jeśli w lipcu ktoś jedzie na wakacje i spędza tam dwa tygodnie, to wcale nie tak trudno przesuwają folder natrafić na kilkaset zdjęć. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Każdy oczywiście dopasuje strukturę pod siebie i o to w tym chodzi.

Prześlij komentarz