sobota, 5 sierpnia 2017

NVIDIA Shield TV 2017


NVIDIA Shield TV 2017

Na kanale TechManiacHD było już kilka recenzji przystawek do TV. Jednak żadna z nich nie była tak wszechstronna jak urządzenie od NVIDIA. ShieldTV to nie tylko zwykłe pudełeczko oparte na Android, ale również urządzenie strumieniujące pozwalające w pewnych okolicznościach całkowicie wyeliminować potrzebę posiadania gamingowego PC. Jest o czym opowiadać, dlatego od razu zachęcam do zapoznania się z filmem poniżej.


Film zrealizowany, ale chciałbym jeszcze tutaj dodać kilka kwestii, których nie zdążyłem poruszyć. ShieldTV jest jednym z niewielu, które uzyskało certyfikat od Netflix, dzięki czemu możliwe jest oglądanie w serwisie materiałów w 4K.
Czemu to takie istotne skoro każdy inny testowany przeze mnie box miał też Netflixa? Otóż tam, ze względu na brak certyfikatu materiały są odtwarzane MAKSYMALNIE w 480p...

Przekazywanie dźwięku 5.1 przez HDMI w Kodi to również coś, co do tej pory jest rzadko spotykane. Jak na razie tylko HiMedia A5 oraz ShieldTV radzą sobie w tym temacie jak należy. 


Nie jesteś graczem - czy dalej jest sens interesować się urządzeniem? 
Pytanie to nurtowało mnie na początku, gdy zacząłem testować produkt od NVIDIA. Skoro w dużej mierze kierowane ono jest do graczy, to gdy komuś zleży tylko na korzystaniu z Kodi, Netflix czy YouTube warto jest rozpatrywać je w formie zakupu?
Uważam że tak. Już wyjaśniam dlaczego. Otóż działa ono zauważalnie szybciej niż każdy inny box do tej pory testowany przeze mnie. Włącza się on szybciej... de facto szybciej nawet niż mój telewizor czy zestaw głośników. Pilot na bluetooth, Netflix w 4K, częste aktualizacje to wiele z tych elementów przeważających za wyborem ShieldTV.
A gry? Można to całkowicie zignorować, jeśli nie jest to czymś, czego potrzebujesz. Równie dobrze można to uznać za miły dodatek. Dla przykładu, co jeśli przyjedzie rodzina z dziećmi na Święta? Sprawa załatwiona, włączasz miesiąc bezpłatnej subskrypcji GeForce Now i wszyscy zadowoleni. Dzieci mogą się cieszyć dostępem do około 60ciu bezpłatnych gier, które nawet by "nie ruszyły" na większości laptopów czy nie gamingowych komputerach.
Ja osobiście lubię gry... jednak dorosłe życie jak i wiele innych pasji nie pozostawia mi wiele czasu na nie. Opcja GeForce Now jest dla mnie o tyle wygodna, ze gdy znajdzie się już taki miesiąc w roku, może zimowy, gdy będę miał więcej czasu zasiądę do usługi i w końcu w coś pogram nadrabiając kilka tytułów :)
Przez całą resztę czasu będzie to zwyczajnie najmocniejszy streamer w domu.


Po kilku miesiącach użytkowania...
Pewnie jesteście ciekawi jak urządzenie spisuje się po dłuższym czasie użytkowania. Otóż, minęło około czterech miesięcy od opublikowania mojej recenzji na YouTube i zauważyłem pewien problem, który wcześniej nie występował.
Mianowicie co jakiś czas zdarza się, że pilot nie chce się obudzić... Co to znaczy zapytasz? Najłatwiej to opisać na przykładzie: Siadasz, włączasz cokolwiek przy pomocy małego, dołączonego pilota, a gdy chcesz ponownie użyć go po kilu minutach jest zero reakcji. Jakby padł, nic nie działa. Wciskasz wszystko jak szalony i wciąż żadnej reakcji... Czasami, po kilkunastu sekundach odżyje i jest OK ale zdarzyło mi się też dwa razy tak, że zmuszony byłem wysunąć i wsunąć ponownie tackę z bateriami, aby powrócił on do żywych.
Doprawdy, nie wiem czym jest to spowodowane - Stan baterii wynosi jakieś 70% więc problem na pewno nie jest spowodowany niskim poziomem pozostałej energii. Jednak, tak się zdarza. Nie codziennie, ale średnio raz na tydzień, bądź dwa taka sytuacja jest zaobserwowana przeze mnie lub przez innych domowników.
W sieci można odnaleźć podobne przypadki. Niby aktualizacja miała to naprawić, ale póki co dalej problem występuje. Czy każdy egzemplarz na to cierpi to raczej wątpię - gdyby tak było to sytuacja ta byłaby o wiele bardziej rozdmuchana. Przynajmniej bardziej, niż teraz. Czy jest to tzw. deal breaker? Nie, na pewno nie jednak chciałem dać Wam znać, że coś takiego występuje i żebyście nie panikowali gdyby taka sytuacja wystąpiła także u Was.


UWAGA! 
Aktualizacja wpisu z rokiem 2019

W dalszym ciągu szczerze polecam zakup urządzenia każdemu kto tylko myśli o przystawce do telewizora. Nie ważne czy z myślą o graniu w gry, czy tylko i wyłącznie o używaniu sprzętu do rozrywki w postaci YouTube, filmów, seriali czy muzyki. Poniżej kolejny film odświeżający temat ShieldTV. Gorąco zachęcam do zapoznania się również z nim.
⇒ Sprawdź aktualną cenę ⇐
Komputronik - http://bit.ly/2togNRy (16GB)
Komputronik - http://bit.ly/2tKH3bl (500GB)
Morele - http://bit.ly/2uIwh2z (500GB)
Amazon - http://amzn.to/2tg2KPJ (16GB)
Amazon - http://amzn.to/2sEMSaH (500GB)

⇒ Szybki pendrive do rozszerzenia pamięci wewnętrznej⇐

Morele: http://bit.ly/2tyas4u
Morele: http://bit.ly/2u24eNW (do 400MB/s)
Komputronik: http://bit.ly/2vuSlhe
EuroRTV AGD: http://bit.ly/2vuJ5Kh


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz