czwartek, 1 grudnia 2022

Niepoprawne skalowanie MSI Afterburner

Naprawa skalowania w MSI Afterburner

[Dla ekranów 1440p, 4K, 8K]

Program MSI Afterburner cieszy się ogromną popularnością! Przy jego pomocy możemy monitorować na bieżąco wszelkie parametry naszego komputera, regulować prędkość wentylatorów karty graficznej, jak i ich krzywą. Overclocking GPU czy pamięci VRAM też dzięki MSI Afterburner jest niezwykle łatwy! Aczkolwiek na popularności zyskuje też Undervolting i Underclocking, lecz ten, przez błąd związany z niepoprawnym skalowaniem może nie być już wcale taki łatwy do wykonania, zwłaszcza jeśli posiadasz ekran o wyższej rozdzielczości, na którym program staje się nieczytelny.

MSI Afterburner na ekranie 4K przed wykonaniem poniższej operacji.


Oto krótki poradnik o tym, jak naprawić skalowanie i sprawić, aby Afterburner był większy na laptopach czy wszelkich monitorach 4K, 8K!

MSI Afterburner na ekranie 4K po wykonaniu operacji ze skalowaniem w Windows na poziomie 250%


1) Zamknij program MSI Afterburner. Jeżeli skrót do programu znajduje się w menu Start, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Otwórz lokalizację pliku”. Spowoduje to otwarcie katalogu, w którym skrót się znajduje.2) Jeśli skrót do programu MSI Afterburner znajduje się u Ciebie na pulpicie lub wykonałeś punkt pierwszy, to kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „właściwości”3) Przejdź do karty „Zgodność” i kliknij „Zmień ustawienia dla wszystkich użytkowników”4) Następnie wybierz „Zmień ustawienia wysokiej rozdzielczości DPI”.5) Wybierz „System (ulepszony)”. Kliknij przycisk OK, ponownie OK.6) Uruchom program. Twoim oczom powinien ukazać się większych rozmiarów interfejs. Jednakże! Jeśli ten wciąż jest zbyt mały, to zmieniając skalowanie systemu Windows zmienisz też wielkość Afterburner. Przy każdej zmianie skalowania program wymaga zamknięcia i ponownego uruchomienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz