poniedziałek, 17 czerwca 2019

Tronsmart Element T6 Plus


Wyśmienity głośnik w dobrej cenie?
Tronsmart Element T6 PlusNie ma co się oszukiwać - wybór Bluetoothowych głośników jest ogromny! Dostępne są one w każdym kolorze i rozmiarze. Co więc sprawia, że Trosnmart Element T6 Plus jest taki wyjątkowy? Aby się tego dowiedzieć i zadecydować, zapraszam do przeczytania tej recenzji.


Jak łatwo się domyśleć Element T6 Plus jest sukcesorem modelu T6, który zadebiutował w ubiegłym roku. Był to model cieszący się ogromną popularnością, dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt chęci wykorzystania tej okazji do wypuszczenia ulepszonego modelu.
Podstawowa wersja T6 była dobra, jeśli nawet nie bardzo dobra, to brakowało w niej kilku usprawnień. Do głośnika T6 Plus wreszcie dodano wodoodporność, mocniejsze przetworniki, możliwość ładowania innych urządzeń przez port USB (powerbank) a także coś, czego bardzo brakowało jej poprzednikowi - możliwość zmniejszenia basu! Choć brzmi to dość przewrotnie, to poprzedni model wręcz za mocno uwydatniał niskie tony. Zwykle jest to pożądaną cechą przez większość użytkowników, jednak nie do każdego rodzaju muzyki, czy nawet nie do każdej okazji, to pasuje. T6 jak i T6 Plus mają to do siebie, że stawiając głośnik np. na blacie kuchennym wszystkie szklanki i talerze zaczynają drgać. Niby bajer, ale nie do końca i nie na każdą okazję... Nowy T6 Plus pozwala jednym przyciskiem EQ wyłączyć efekt tak głębokiego basu. Equalizer jest niezwykle prosty w obsłudze. Przycisk pozwala nam się szybko przełączać pomiędzy ustawieniami dźwięku dla wokalu, głębokiego basu i ekstra głębokiego basu. W poprzednim modelu zmuszeni byliśmy korzystać z korektora graficznego z poziomu smartfona, co na dłuższą metę bywało uciążliwe.

Czy ma to kopa !?!

Trosnmart Element T6 Plus ma wiele innych zalet. Na pewno należą do nich dwa przetworniki dźwięku, które teraz są o łącznej mocy 40 watów względem poprzednich 25W. Jest to całkiem potężna wartość jak na tak niewielkie urządzenie (670 g). Może pozytywnie zaskoczyć wszystkich fanów przenośnego, głośnego grania. Pasmo przenoszenia jest od 20Hz do 16 000Hz
Przybliżona maksymalna głośność zmierzona sonometrem jest w okolicach 100-110 dB.


Pomiary wykonane były z odległości 10 cm.

 
Bateria

W urządzeniu znajdują się dwa akumulatory litowo-jonowe. Każdy o pojemności 3300mAh. Duet ten pozwala na piętnastogodzinne słuchanie muzyki non-stop przy zachowaniu głośności w okolicach połowy regulatora.
Głośnik może nam służyć 
także jako zestaw głośnomówiący - wtedy baterie pozwolą nam nawet na 20 godzin takiej rozmowy przy 70% głośności, niemniej... Jakość pozostawia wiele do życzenia. Rozmawiać się da, lecz na dłuższe plotki nikt z nami nie zostanie na linii.
Poziom baterii uzupełniamy kablem USB-C (w zestawie). Maksymalnie urządzenie przyjmuje 5V/3A i czas pełnego ładowania wynosi wtedy 3 godziny. Korzystając ze słabszej ładowarki czas ten oczywiście odpowiednio się wydłuży.Podróżny głośnik z dużą baterią... Czy to idealny powerbank?

Możliwość naładowania Smartfona czy innych urządzeń USB to bez cienia wątpliwości jedna z najbardziej atrakcyjnych cech tego modelu. Przenośny głośnik, który jest w stanie zmagazynować w sobie 6600 mAh energii aż prosi się o zabranie w każdą podróż. Wystarczy zabrać ze sobą przewód USB, ten który zwykle używamy z ładowarką i po problemie.


Wanna czy prysznic?

Standard IPX6 - To całkowite zabezpieczenie przed strumieniem wody płynącej z różnych kierunków z wydajnością do 100 litrów na minutę. Ten certyfikat mówi, że bez najmniejszych obaw możemy brać z głośnikiem prysznic i nie straszne jest mu przebywanie w wilgotnych pomieszczeniach. Co prawda zanurzenie go w wodzie na dłużej, czy na głębokość powyżej 1 metra może mu już wyrządzić szkodę, ale przy normalnym użytkowaniu w łazience będzie służył długimi latami. Co prawda polewając głośnik strumieniem wody brzmienie dźwięku ulega zniekształceniu, ale już po chwili wibracje "wytrzepują" materiał z jej nadmiaru przywracając tym samym normalne brzmienie.
IPX6 to nie tylko ochrona przed wodą, ale także pyłem. Piasek na plaży czy zeszlifowana gładź szpachlowa nie jest mu straszna. Po wizycie nad morzem w wietrzny dzień, czy po remoncie wystarczy go opłukać pod strumieniem bieżącej wody. 

TWS, co to takiego?

Na panelu przycisków sterujących znajduje się przycisk opisany jako TWS (True Wireless Stereo) - skrót ten oznacza bezprzewodowy stereofoniczny zestaw Bluetooth. Zwykle technologia TWS wykorzystywana jest w dziedzinie prawdziwie bezprzewodowych zestawów słuchawkowych. Dzięki temu obydwie słuchawki, czy jak tutaj obydwa głośniki mogą współpracować jak jeden, idealnie zsynchronizowany system grający. W ten sposób możemy wypełnić pomieszczenie dźwiękiem przestrzennym stereo lub rozmieścić kilka głośników w domu tak, aby w każdym pomieszczeniu można było słuchać muzyki.


Czy to tylko głośnik Bluetooth?

Po lewej poprzednik - T6. Po prawej T6 Plus.
Większość z nas patrzy na przenośny głośnik myśląc, że nadaje się on tylko do odtwarzania muzyki z telefonu i zakłada, że będzie go używać jedynie od czasu do czasu... Czy to na pikniku, wycieczce czy na działce... Jednak T6 Plus ma kilka innych zalet, których brakuje wielu podobnym konstrukcjom a sprawiają one, że urządzenie to mocno zyskuje na swej atrakcyjności.
- AUX jest chociażby przez większość dość niedocenionym atutem. W końcu pozwala on na podłączenie dowolnego źródła dźwięku przy pomocy dołączonego kabla mini-jack. Dlaczego twierdzę, że jest to takie niedocenione? Otóż nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłączyć go do laptopa, czy telewizora... W końcu tak wiele nowoczesnych i cienkich SmartTV ze względu na swoje rozmiary i ograniczenia obudowy ma bardzo słabo brzmiące wbudowane głośniki. Produkt Tronsmart ma "tąpnięcie" stokroć bardziej donośne niż najlepszy gamingowy laptop czy nawet wyższej klasy telewizor. Warto tę opcję rozważyć...


T6 Plus z mechanicznym dyskiem 1TB 2,5" na USB
- Port USB-A nie jest tu tylko do ładowania pozostałych urządzeń, ale może posłużyć także do podłączenia nośnika półprzewodnikowego (Pendrive) czy nawet pełnoprawnego dysku HDD w celu odtwarzania muzyki w formacie MP3 wprost z nośnika.

- Gniazdo TF Card jest niczym innym jak slotem dla popularnych kart MicroSD. Kiedyś były one niezwykle cenione w smartfonach z małą ilością wbudowanej pamięci. Dzisiejsze, nawet tanie smartfony są już hojniej wyposażone, a tym samym wsparcie dla ów kart MicroSD jest coraz rzadziej zapewniane. Jeżeli mamy więc taką nieużywaną już kartę, to dlaczego by nie zrobić z niej użytku? Wystarczy wrzucić na nią kilkanaście gigabajtów ulubionej muzyki aby ta zawsze była dostępna prosto z głośnika.
Kiedy to rozwiązanie może się przydać najbardziej? Moim osobistym zdaniem to... na wakacjach, na plaży czy na basenie. Największym wrogiem każdego smartfona jest ciepło. Temperatura powyżej 40C drastycznie skraca życie akumulatora. Smartfon pozostawiony na słońcu rozgrzewa się do zawrotnych temperatur, co może doprowadzić do wylania baterii i bezpowrotnego uszkodzenia komponentów. Zakrycie go koszulką często może jeszcze pogorszyć całą sytuację.
Dodatkowo szkło hartowane, choć tak odporne na zadrapania w sytuacjach codziennych jest dalej bezbronne w konfrontacji z piaskiem. Najzwyklejsze ziarnko piasku potrafi zrobić głęboką i zauważalną gołym okiem rysę na całej długości Twojego ukochanego smartfona, nożyczki czy nóż mu tego nie zrobią. Piasek jest minerałem o wyższej twardości. Dlatego tak wiele świadomych osób wybierając się na plażę nie zabiera wcale ze sobą telefonu... lub przekładają kartę SIM do przysłowiowej "starej Nokii". Taka praktyka pozwoli zachować nam drogiego smartfona w idealnej kondycji o wiele dłużej, a głośnik przenośny z kartą MicroSD zapewni nam miło spędzony czas na plaży. 


Wady

T6 Plus w ręku. Na drugim planie starszy, mniejszy brat.
Jak widać Tronsmart T6 Plus obfituje w mnóstwo zalet. Może i nawet wszystko to co można przeczytać powyżej się do nich kwalifikuje. Niemniej jak to zawsze bywa każdy produkt jakieś wady posiadać musi i nie inaczej jest w tym przypadku. Choć producent wprowadził wiele usprawnień, to według mnie zabrakło tutaj zabezpieczenia membrany. Ta znajdująca się na dole głośnika jest całkowicie odsłonięta i podatna na uszkodzenia. W teorii jest to wzmocniony, odporny na upadki sprzęt, a jednak ów wspominaną membranę można nieopatrznie "dziubnąć" palcem lub nawet co gorsza istnieje ryzyko jej uszkodzenia innymi ostrymi przedmiotami. 
Pokrętło głośności jest drugim elementem, do którego chciałbym się tutaj przyczepić. Niby jest ono w porządku, aczkolwiek pracuje ono mniej satysfakcjonująco i nie tak dokładnie jak to w poprzednim modelu. 

Trzecim i ostatnim elementem do którego mam zastrzeżenia to umiejscowienie przycisków start-pauza/poprzedni/następny utwór. Znajdują się one na tyle urządzenia. Trafienie w którykolwiek z nich "na ślepo" jest stosunkowo niewykonalne... lub wymagałoby sporo wprawy. Mogłoby się wydawać, że jest to drobnostka, lecz w pewnym momencie zaczęło mi to realnie dokuczać. Otóż aby głośnik brzmiał dobrze musi być on skierowany przodem w naszą stronę - w końcu tam znajdują są przetworniki średnio/wysoko tonowe. Skutkuje to tym, że przy każdej chęci zmiany utworu niezbędne jest obrócenie go do nas tyłem. Pierwszy raz nie boli, lecz gdy to robimy po raz setny zaczyna przeradzać się to we wspomniany dyskomfort. Takie wielokrotne odwracanie i odstawianie głośnika jest po prostu najzwyczajniej w świecie upierdliwe. Rozwiązaniem jest oczywiście zmiana utworów z poziomu smartfona. Jednakże po to mamy przyciski na głośniku, aby z nich korzystać, prawda?


Podsumowanie

Recenzję tę piszę po spędzeniu z głośnikiem około miesiąca, gdzie używałem go niemal każdego dnia. Jestem w pełni przekonany, że jest to solidny i dobrze wykonany, a co najważniejsze odpowiednio wyceniony produkt. Wymienione przeze mnie wady nie dla wszystkich będą równie istotnym problemem. Zalety są jednak niezaprzeczalne. Design, moc, jakość reprodukowanego dźwięku, wodoodporność, powerbank to ogromne plusy, które przy tej półce cenowej nie mają sobie równych. Jeśli poszukujesz  Tutaj kupisz głośnik:

- Podstawowa wersja Czarna
Kupon zniżkowy: VMNCJAPT

- Podstawowa wersja Czerwona
Klik!

- Z pokrowcem 
http://bit.ly/2W36LXH
Kupon zniżkowy: T6PLUS 

- Z pokrowcem i 32GB Kartą SD
http://bit.ly/2M5RJvB
Kupon zniżkowy: ZMZUAYOV   

- Z pokrowcem, 64GB Kartą SD oraz ładowarką samochodową
http://bit.ly/2X6GEvn

Kupon zniżkowy: YIXEMUCB 

- Ze słuchawkami i10 TWS
http://bit.ly/2I1WSj4
Kupon zniżkowy: 
BVGHZOKI  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz