sobota, 15 stycznia 2022

Obejście TMP 2.0 w Windows 11

Brak TPM 2.0?

Tutaj dowiesz się jak zainstalować Windows 11 

na każdym, nawet starszym komputerze czy VMPróbujesz zainstalować Windows 11 na starszym komputerze lub laptopie, a coś sprawia, że się nie da? Jeśli otrzymujesz komunikat o treści ”Na tym komputerze nie można uruchomić systemu Windows 11”. To oznacza to najprawdopodobniej, że w Twoim urządzeniu brakuje modułu TPM 2.0 (Trusted Platform Module). Problem ten również występuje w przypadku instalacji Windows 11 na maszynie wirtualnej. Oracle VM VirtualBox, VMWare Workstation czy dowolnej innej z której korzystasz. Sposób ten został oficjalnie zakomunikowany przez samo Microsoft i służyć ma obejściu TPM 2.0 w wyjątkowych sytuacjach.

🔥 FAQ - czyli często zadawane pytania i odpowiedzi na nie 🔥

1) Wciskam Shift + F10 i nie wyskakuje to okienko. 
Odp. Zapewne używasz laptopa, lub klawiatury na której priorytetem są funkcje zaznaczone na tych przyciskach, typu regulacja głośności itd. Przyciśnij klawisz "Fn" aby klawiatura pracowała w normalnym trybie. Czyli Shift + Fn + F10

2) Podobno po zastosowaniu tego sposobu nie działają aktualizacje. 
Odp. Ktoś taką plotkę wypuścił, nie wiem sam ile w tym prawdy, ale sam używam Win11 na VM, czyli system zainstalowany tym sposobem i aktualizacje są... Albo bujda na resorach, albo tak było wcześniej. Obecnie aktualizacje działają.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Ten sposób instalacji działa, działa na oryginalnym win11 pobranym ze strony microsoft. Mam win11 na laptopie lenovo T510. Aktualizacje wykonują się regularnie po każdym drugim wtorku miesiąca.
Dziękuję za tą "ściągę". :)

TechManiacHD pisze...

Super :)

Anonimowy pisze...

Czy jeśli system WIN 11 64Bit , to również tworzymy klucz 32bit

TechManiacHD pisze...

Jeśli masz 32 bitowy system, to kupujesz klucz na 32 bity. Jeśli 64, to 64.

Anonimowy pisze...

Witam o co chodzi z tym kluczem.

Kuba pisze...

Cześć, można również drugim sposobem z wyczyszczeniem pliku appraiserres.dll i też ten sposób działa.

Anonimowy pisze...

Historia jest taka. Kupiłem tanio kadłubek laptopa. Ram i dysk zalegał w szufladzie, dokupiłem baterie i zasilacz. W sumie za jakieś 600 zł mam lapka do zabawy w bycie informatykiem. Specyfikacja to HP 745 g5, ryzen 3 2300u pro vega 6, 16gb ram i dysk 256gb. Procesor ma moduł tpm ale wszystkie informacje w internetach mówią, że ten procesor nie ma wsparcia dla win11. Pierwsze testy komputera zrobiłem na win 10, system aktywował się sam kluczem z biosu. Potem bawiłem się linuxem fedora i ubuntu (bardzo fajne systemy) i wskoczył mi twój materiał o instalacji na niewspieranym sprzęcie na YT. Mysłe sobie idealnie, zobaczę jak to działa na lapku i może zrobię tą operację na moim komputerze w pracy (i5 6500, 16gb ram, ssd 256, Gtx 1650super) ale ..... dupa.
Stety albo niestety świerza instalacja poszła od strzała ( a z 10 na 11 nie było opcji) System się zainstalował pobrał klucz z bios i o nic nie pytał.
Ciekawe, nie?
Fajny materiał. Dzięki za Twoją pracę. Już kilka razy korzystałem z Twoich poradników i operacje zawsze kończyły się sukcesem .

Prześlij komentarz