poniedziałek, 14 marca 2016

Tom I, pkt 4) Błąd wtyczki

Ogólne pytania”
 

4) Nic nie działa, błąd wtyczki, "script.common.plugin.cache", “wtyczka niekompatybilna”
a)  Nic nie działa jak trzeba - Nie uwierzysz, jak często zdarza się, że ktoś jest przekonany o tym, ze wtyczki nie działają a powód może być trywialny. Kilkunastu osobom już się tak zdarzyło, że mieli błąd wtyczki. Problemu szukaliśmy długo po czym okazywało się, że ich urządzenie nie miało połączenie z internetem. Głupie prawda? Niestety prawdziwe, Kodi nie poda błędu typu „brak połączenia z internetem” tylko podaje „błąd wtyczki”, więc nic dziwnego, że wielu szuka przyczyny we wtyczce.
Próbowaliśmy wszystkiego, po czym reset routera wifi rozwiązał problem ew. złe hasło, kabel itp.
Upewnij się, że internet jest nim podejmiesz kolejne kroki.

b) "script.common.plugin.cache" przy uruchamianiu Kodi - NIE DZIAŁAJĄ przez to wtyczki!"script.common.plugin.cache" - Jeżeli taki komunikat pokazuje Ci się na dole po prawej stronie zaraz po uruchomieniu programu Kodi NAJPRAWDOPODOBNIEJ w nazwie użytkownika, na Twoim komputerze z Windows zawarty jest POLSKI ZNAK!
By to sprawdzić wejdź na dysk C:\Użytkownicy\(i tu Twoja nazwa).
Osobiście przerabiałem temat gdy po instalacji Windows 10 nazwałem siebie... "Paweł" - Kodi nie działało, jak powinno. Co prawda Genesis i Phoenix działały, za to MrKnow (filmkodi) ani "Telewizja Polska" nie działały – wyrzucało błąd po prawej na dole.
Nie próbujcie zmienić nazwy katalogu ręcznie gdyż w tym katalogu znajdują się WSZYSTKIE dane wielu aplikacji i nawet jeśli uda się Wam zmienić nazwę uruchomienie ponowne komputera może być już nie możliwe i cały Windows się rozsypie.
Rozwiązanie:
TRUDNE (aczkolwiek przeczytaj do końca!) - Można iść pod prąd i zmienić katalog danych aplikacji przypisanej dla Kodi. Później zmienić ścieżkę (bądź zrobić sobie PortableKodi) natomiast osobiście uznałem to za grę nie wartą świeczki gdyż wymaga to zmiany wpisów w regedit itp. a korzyść jest niewielka - nawet jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem bez żadnych krytycznych errorów to nie jest to całkowite wyeliminowanie problemu. Czemu? Gdyż NIE TYLKO KODI korzysta z tego katalogu i nie tylko KODI nie przewiduje tam polskich liter co skutkuje większą ilością aplikacji nie działających poprawnie.
ŁATWE - Z początku może wydawać się to idiotyzmem ale działa (sam byłem zmuszony tak zrobić). Nawet jeśli teraz nie macie ochoty tego robić to z czasem problem sam i tak się nie rozwiąże a i coraz więcej innych aplikacji będzie miało problem z działaniem:
(W zależności od systemu droga może być odrobinę inna, posiłkowałem się Win10)
Panel Sterowania -> Konta Użytkowników -> Zarządzaj innym kontem -> Dodaj nowego użytkownika w ustawieniach komputera -> Dodaj kogoś innego do tego komputera -> (dalej możemy dodać siebie z kontem Microsoft lub bez - Wasz wybór) -> dalej w NAZWA UŻYTKOWNIKA wpiszcie siebie (nazwę profilu) BEZ POLSKICH LITER![ Przenieście swoje dane ze "starego konta z PL znakami".
Trochę więcej o tym problemie:
http://sd-xbmc.org/pl/content/b%C5%82%C4%85d-skryptu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2868665.html (nawet minecraft nie działa gdy użytkownik ma polską literkę w nazwie)
http://goo.gl/4uYh6n
c) Wtyczka niekompatybilna. Taki problem występuje gdy masz starą wersję Kodi lub nawet XBMC. Niektóre, nowsze repozytoria po prostu nie działają ze starszymi wersjami (objaw jest taki, że po prostu po kliknięci w repo. nic się nie dzieje)

d) "TheAudioDb.com for Music Video" dodatek jest niekompatybilny.
aktualizacja 17/02/2016 - problem już nie występuje w nowszych wersjach Kodi.
Lecz jeżeli zainstalujesz starszą wersję to możesz go zobaczyć. Dodatek ten był instalowany razem z KODI - służył to wyszukiwania nazw twórców/ tytułów podczas odtwarzania teledysków. Można bez obawy usunąć dodatek.

e) "Exception caught on main loop. Exiting" - błąd ten można w łatwy sposób wyeliminować.
Włącz Kodi i odpowiednio wejdź w System -> Wideo -> Akceleracja i odznacz opcję dopuszczania akceleracji DXVA2.
Jeżeli nie widzisz w ogóle zakładki akceleracji w Kodi to poniżej po lewej jest coś takiego jak "Poziom ustawień" - wybierz zaawansowany.

Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz