poniedziałek, 14 marca 2016

Tom I, pkt 6) Ubywa miejsca na dysku po zmianie buforowania 0

Ogólne pytania”

6) Ubywające miejsce na dysku/pamięci i gdzie znaleźć pliki buforowania/cache?
Jeżeli macie problem z wyczerpującym się miejscem na dysku

Po zmianie buforowania wszystkie pliki "cache" - "zbuforowane" znajdują się standardowo na dysku C:\ C:\Użytkownicy\"Twoja nazwa profilu"\AppData\Roaming\Kodi\cache (by wejść w ten sposób należy odznaczyć opcję ukrycia plików i katalogów w Windows)
W systemie Windows najszybszą drogą do dostania się do tego katalogu jest wciśnięcie klawisza Start i zacznij pisać bez cudzysłowów "%appdata%/Kodi" wciśnij klawisz Enter.
Ta komenda bezpośrednio zabierze Cię do katalogu Kodi ukrytego w Twoim profilu użytkownika.

Dla Android jest to odpowiednio partycja podstawowa (systemowa)
0/android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata

Dla iOS /private/var/mobile/Library/Preferences/Kodi/userdata/

Wszystkie pliki o nazwie takiej jak "filecache000.cache" 0001 0002 itp można usunąć. Standardowo Kodi sam kasuje plik zbuforowanego filmu gdy klikamy STOP. Natomiast jeśli wyjdziemy z programu przy pomocy Alt+F4 lub kliknięcia X w trybie okienkowym Kodi zwyczajnie pozostawia te pliki jako że wyjście z programu było nieprawidłowe. Tak się zdarza również gdy program się "zawiesi". Tak więc warto raz na jakiś czas tam zajrzeć, czy aby nie ma zbędnych pozostałości.Kodi również zbiera wszystkie okładki np w momencie, gdy przeglądamy listy filmów.
W kodi nazywane są one "Thumbnails".
Każda okładka jest pobierana tylko raz dzięki czemu każde kolejne przeglądanie listy filmów wczytuje się wręcz błyskawicznie oraz oszczędza w ten sposób mnóstwo transferu co jest oczywiście plusem. Lecz problem może zaistnieć zwłaszcza w urządzeniach o małej pamięci podstawowej gdyż po pewnym czasie rozmiar folderu z tymi okładkami się rozrasta i rozrasta.
W moim przypadku po kilku dniach przeglądania folder ten potrafi zajmować około 300-500MB.

Skasowanie go ręczne poskutkuje tym, że nie będziesz mieć okładek więc tego nie radzę.
Są wtyczki, które pozwalają prawidłowo usunąć okładki... 

Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz