czwartek, 13 października 2016

FAQ i porady -> Kodi podstawy -> Brak dźwięku


Brak dźwięku
Najczęstszym problemem z brakiem dźwięku jest po prostu jego ściszenie lub wyciszenie całkowite, które objawia się czerwoną ikoną przekreślonego głośnika w prawym górnym rogu (patrz zdjęcie obok).
Na pierwszy rzut oka dla większości użytkowników Kodi jest to wręcz nieprawdopodobne, by ktoś miał z tym jakikolwiek problem, lecz występuje on jednak niezwykle często wśród nowych użytkowników. Zwłaszcza wśród tych, którzy Kodi używają na Android box lub na Android SmartTV. Problem bierze się z samego faktu iż w takim przypadku nowy użytkownik ma regulację głośności na zestawie kina domowego lub TV, kolejną systemową w Android i trzecią w samym programie Kodi i stąd się bierze całe zamieszanie.

W takim razie jak regulować głośność w samym kodi? 
Odp: W przypadku kiedy posiadamy klawiaturę wystarczy użyć przycisku + i -.
Gdy tej klawiatury nie mamy to na pasku klikamy ikonę głośnika (tak jak widać po prawej stronie).
Następnie otworzy się okno z regulacją głośności. Pierwszy suwak powinien być na 0dB czyli na max drugi można zostawić na poziomie 5.0dB przynajmniej takie ustawienie zastosowałem jako domyślne dla Multimedia Master by zrównać dźwięk Kodi z innymi sprzętami połączonymi z kinem domowym.
Po tej zmianie na wszelki wypadek możemy kliknąć ostatnią na dole belkę "Ustaw jako domyślne dla wszystkich mediów" i problem rozwiązany.


Pierwsze na max, reszta zostaje jak jest.

A co jeśli i to nie pomoże?

Wejdź w Kodi kliknij System -> (jeszcze raz) System -> Odtwarzanie dźwięku -> Urządzenie odtwarzania.
Tutaj możesz zmienić jakim wyjściem ma być on wysyłany. Jeżeli posiadasz wiele urządzeń, kart dźwiękowych czy odbiorników lista ta może być dłuższa. Spróbuj kilka ustawień lecz czasami po każdej zmianie konieczne może być prawidłowe zamknięcie programu Kodi oraz uruchomienie ponowne urządzenia by nowe wartości się "przyjęły".

Domyślny dla Windows to DIRECTSOUND: default czyli Kodi korzysta z wyjścia audio ustawionego w samym systemie Windows.


Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz