czwartek, 13 października 2016

FAQ i porady -> Kodi podstawy -> DLNA


DLNA w Kodi

DLNA to skrót z Digital Living Network Alliance i oznacza on standard rozpowszechniania mediów (audio, video, zdjęcia) w sieci domowej LAN.
DLNA działa tylko w obrębie sieci LAN a nie poprzez Internet.
Jak wiadomo telewizory Android SmartTV pozwalają na bezpośrednią instalację Kodi. Jednakże nawet te najnowsze SmartTV, które bazują na innych systemach operacyjnych takiej możliwości nie mają. Samsung również należy do tej grupy, gdyż opiera się na systemie o nazwie Tizen - w tym wypadku może i nie ma opcji instalacji Kodi ale pozostaje standard DLNA by móc cieszyć się tymże wszechstronnym centrum multimedialnym jakim jest Kodi.

Poniższy poradnik został stworzony na podstawie telewizora Samsung przez użytkownika o nicku tanierozmowy.
Tanierozmowy - Mam TV Samsunga i sobie puszczam z Kodi PC na dużym ekranie po DLNA - chodzi pięknie na Full HD.
Instrukcja:
1. Komputer i TV muszą być w tej samej sieci (sieci lokalnej) czyli jak masz router WiFi w domu i korzystasz z internetu na TV i na komputerze to już masz sieć lokalną. Ja miałem drobny problem bo komputer i TV nie widziały się nawzajem. W ustawieniach routera sprawdź, czy nie masz włączonej opcji "isolated mode" lub podobnej - to właśnie u mnie nie działało. Jak nie masz internetu w TV to go skonfiguruj (opis jest w instrukcji TV)

2. Domyślnie DLNA w telewizorze jest włączone - jeśli nie to w konfiguracji włącz.

3. W komputerze na Windows włączasz ekran rozszerzony (u mnie się nazywa Extend) można to zrobić na kilka sposobów ale najprościej klawisz Windows + P (klawisz windows jest najczęściej koło klawisza CTRL)- na laptopach może być osobny klawisz do włączania drugiego ekranu zazwyczaj FN+F4 lub FN+F5.

4. pojawi się okienko i wybierasz "dodaj ekran bezprzewodowy" - powinien na liście pojawić się Twój wykryty telewizor - kliknij w niego i już masz obraz ze swojego komputera na ekranie. Jeśli widzisz to samo na TV co na PC to znaczy że masz tryb klonowania (to samo na obu) przełącz więc na tryb Extend (ponownie klawisz windows + P) i opcja która powoduje że masz dwa osobne ekrany.

5. Włącz Kodi. Potem zmień ustawienia: wejdź w SYSTEM -> SYSTEM (ponownie) -> Wyświetlanie obrazu -> tryb wyświetlania i strzałeczkami wybierasz tryb wyświetlania pełny ekran #2.
Kodi sam wskoczy do TV :-)

6. W tym samym oknie kliknij odtwarzanie dźwięku - urządzenie odtwarzania (u mnie drugie w kolejności przełącza fonię do telewizora)

To na tyle. Większość ustawień można robić też w panelu sterowania - zaawansowanych opcjach ekranu. http://goo.gl/F7L9Hm

Można również użyć programu Samsung link:
https://link.samsung.com/
lub Samsung Smart View:
http://www.samsung.com/pl/support/smartview/
Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.
We współpracy z użytkownikiem: tanierozmowy

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz