czwartek, 13 października 2016

FAQ i porady -> Podstawy Kodi -> Błąd d3d11.dll


d3d11.dll
 
Nie można uruchomić Kodi przez błąd d3d11.dll
Plik ten jest biblioteczką, odpowiedzialną za DirectX11

Powodów przez które nie możesz włączyć Kodi w DX11 może być wiele a oto kilka z nich:
a) namieszane w systemie Windows. Można spróbować zrobić aktualizację do Win10 jeżeli teraz masz Win7 (jest szansa, że to się naprawi)
b) stara i kombinowana wersja (najlepsza reinstalacja systemu)
c) W WindowsXP DirectX11 należy doinstalować ręcznie, najlepiej z jakąś grą lub jako update online.
d) Twoja grafika nie obsługuje DirectX11 (w przypadku starszych kart graficznych)


Moja konkluzja jest taka, że przeszukując internet w poszukiwaniu odpowiedzi na to zagadnienie znalazłem dziesiątki sprzecznych informacji a prawda jak zwykle leży gdzieś po środku...
Jedne porady mówiły o braku samego pliku i naprawie poprzez dorzucenie .dll do systemu i jak najbardziej może to pomóc jeśli jest błąd z DirectX w systemie. Inne sugestie dotyczyły kart graficznych co oczywiście również jest zgodne z prawdą. W wielu przypadkach też pomogła sama reinstalacja DirectX11 a w innych całego systemu Windows...

Niestety nie jestem w stanie podać jednego rozwiązania ze względu na złożoność samego zagadnienia aczkolwiek mam nadzieję, że tymi przykładami podałem Ci już jakąś ścieżkę do poszukiwań przyczyny ów tego błędu.
Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz