piątek, 14 października 2016

FAQ i porady -> Kodi podstawy -> Czarny obraz / brak płynności w e-TVGuide


Czarny obraz / brak płynności w e-TVGuide

Włączasz jakikolwiek materiał wideo po czym widać tylko czerń? A może masz problem z płynnym obrazem we wtyczce e-TVGuide?

Problemy te choć tak różne od siebie to w obu tych przypadkach rozwiązanie jest podobne.
Przyczyną zaistniałej sytuacji najczęściej jest niezgodność akceleracji sprzętowej w Kodi. Wystarczy ją wyłączyć lub zmienić jej ustawienia.

Naprawiamy problemZaczynamy od przejścia do zakładki akceleracji w Kodi czyli: System -> Wideo -> Akceleracja- w przypadku komputerów PC częstym problemem jest zaznaczona opcja akceleracji DXVA2.
Powoduje to brak obrazu (z niektórymi kartami graficznymi). Wystarczy ją odznaczyć.
- Na urządzeniach z systemem Android dobrze sprawdza się pozostawienie włączonej akceleracji ALE z wyłączoną akceleracją powierzchniową. Dzięki temu filmy o wysokim bitrate działają płynnie ale i wtyczka EPG e-TVGuide zachowuje płynność.
Pamiętaj, że urządzenia, ich karty/chipsety graficzne różnią się od siebie i w jedynych będą się sprawdzały takie ustawienia jak wyżej, w innych inne ustawienia...

Uwaga: Akceleracja jest widoczna dopiero po zmianie poziomu ustawień na zaawansowany lub ekspercki. Czyli poniżej pod zakładkami mamy napis “Poziom Ustawień” i tam klikamy by go zmienić.


Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz