poniedziałek, 10 października 2016

Multimedia Master -> info +


info +

Zakładka info + zawiera w sobie pogodę, serwisy informacyjne oraz wszelkie wiadomości ze świata.
Klikając w sam napis info+ otworzysz więcej szczegółów na temat pogody łącznie z prognozą na kolejne 7 dni.


Pomoc związana z działem
1)  Serwisy informacyjne
- zmiana jakości / rozdzielczości
Odtwórz film poniżej by poznać podstawy korzystania z MM lub kliknij TUTAJ by odtworzyć film w momencie w którym zmieniamy rozdzielczość.

- brak odświeżania serwisów (dot. tylko edycji podstawowej)
Serwisy te nie odświeżają się automatycznie w Multimedia Master w edycji podstawowej.
Problem ten został wyeliminowany w Edycji Specjalnej.
W MM podstawowej można wymusić ręcznie tę aktualizację poprzez skorzystanie z opcji "Czyść pam. podręczną" która znajduje się pod zakładką Programy


2) Pogoda
- zmiana pogody:
Odp: W Kodi kliknij w System -> Pogoda -> Ustawienia ->   Lokalizacja 1 -> Tu wpisz nazwę swojego miasta i kliknij przycisk Gotowe.
Może pojawić się okno z wyborem wielu lokalizacji gdzie występuje ta sama nazwa miasta w innych częściach świata. Wybierz więc właściwą sobie lokalizację.
Po wybraniu kliknij przycisk OK.

- dodanie lokalizacji:
Robimy to na takiej samej zasadzie jak wyżej z tym, że wybieramy inne okienko lokalizacji

- zmiana lokalizacji pogody jeśli więcej niż jedna:
Kliknij w przycisk info+ rozwiń menu po lewej i wybierz inną lokalizację tak jak na zdjęciu poniżej- W razie problemów z pogodą od Yahoo można skorzystać z innej np z Weather Underground.
Uwaga, jest to opcja raczej dla zaawansowanych użytkowników.
Pogoda ta wydaje się być bardziej zaawansowana. Jak można zobaczyć na obrazku poniżej jest dodatkowa informacja o wschodzie i zachodzie słońca, prędkość wiatru, wskaźnik UV oraz temperatura odczuwalna itd.

By ją aktywować przejdź w System -> Pogoda -> Serwis informacji pogodowych -> Pobierz więcej... -> tu na dole będzie Weather Underground, kliknij w nie a wtyczka się zainstaluje.
Teraz wybierz Ustawienia i u góry pojawi się adres do sparowania tej pogody. Adres ten przepisz do przeglądarki lub kliknij w link poniżej:
http://www.wunderground.com/weather/api/d/login.html

Otworzy się taka strona jak poniżej na zdjęciu po czym wpisz swój adres e-mial, login jaki wymyślisz oraz hasło po czym klikasz w "Sign Up for Free" (czyli darmowa rejestracja).
Obok można skorzystać z płatnej rejestracji bez reklam lecz Kodi reklam i tak nie wyświetla więc nie ma czego się obawiać. Wybranie tej opcji ma sens w ramach parowania serwisu z innym programem niż Kodi.Po zarejestrowaniu się wejdź na adres:
https://www.wunderground.com/weather/api/

po czym kliknij w "Explore my Options"
Tam poniżej będzie opcja za $0 po czym klikasz w "Purchase Key"

Po kliknięciu w Purchase Key ukaże się okno z podaniem danych. Można wpisać nieprawdziwe dane. Zobacz obok jak wpisałem to ja.
Klikamy na dole w Purchase Key i na następnej stronie wygenerowało klucz do przepisania. Należy przepisać sam klucz jako API key w Kodi.
Dalej oczywiście wybieramy swoją lokalizację.


Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz