sobota, 26 listopada 2016

MM, Programy, SpeedTest


SpeedTest
 Sprawdzamy szybkość łącza w MMES

W Edycji Specjalnej znajduje się wtyczka pozwalająca na zmierzenie szybkości transferu oraz Ping, czyli czasu odpowiedzi, który przez wielu jest tak zaniedbywany.
Wtyczka oparta jest na bazie serwisu www.speedtest.net który jest dostępny przez zwykłą przeglądarkę lub urządzenia z Androidem jako aplikacja ze sklepu google.
Jednak dzięki tej wtyczce bez wychodzenia z Kodi można sprawdzić parametry naszego łącza co może być przydatne.

Mierzymy prędkość
1) Uruchom MM Edycję Specjalną
2) Przejdź do zakładki Programy i tam w menu2 kliknij w napis SpeedTest tak jak na zdjęciu poniżej.3) Po wejściu w zakładkę SpeedTest pojawi sie takie okno jak po prawej. Kliknij Run SpeedTest i obserwuj wynik.

4) Po zakończeniu testu możemy doczytać, iż wynik tego testu został zapisany jako obrazek .png w danych aplikacji lecz na moment pisania tego poradnika plik ten zapisuje się z błędem i jest nie do otworzenia. Zamknij okno klikając Close i wróć do korzystania z programu Kodi.


Spostrzeżenia:

Osobiście zauważyłem, że sama wtyczka ma tendencje do lekkiego zaniżania wyników. Nie ma tragedii ale warto o tym wiedzieć, że wyniki pokazane w Kodi przez wtyczkę a te uzyskane przez stronę internetową czy samą aplikację na Androidzie mogą się zwykle różnić na niekorzyść tych w Kodi.
Proszę jednak pamiętać, by wyników takich nigdy nie brać za pewnik a raczej traktować je jako ogólna informację o prędkości.

Wynik w Kodi
Wynik podany przez stronę na tym samym łączu.
Widać dysproporcję jednak wtyczka ma spełniać tylko rolę informacyjną.
Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz