sobota, 3 grudnia 2016

MM, Filmy, Kino HD

Kino HD

Kino HD to nowa wtyczka w której odnajdziesz blisko 2000 filmów.
Początkowo może nie wydawać się to tak imponujące, natomiast osobiście uważam, że na ten moment jest to najlepsza wtyczka do filmów z polskim lektorem! Filmy które tu odnajdziesz są w imponująco wysokiej jakości i nie mam tu na myśli samego faktu, że większość z nich jest w 1080p jako że sama rozdzielczość to nie wszystko. W Kodi możemy odnaleźć wiele wtyczek które oferują materiały wideo w 1080p ale często ze względów na serwery czy globalne łącza są one kompresowane stratnie do wysokiego poziomu, co może zachowuje samą rozdzielczość 1920x1080 ale w dużym stopniu degraduje faktyczną jakość materiału. Niejednokrotnie dwugodzinny materiał wideo nawet w 1080p potrafi być skompresowany do tego stopnia, że zajmuje od 2GB aż do 700MB. We wtyczce Kino HD materiały te podlegają innym zasadom i chociaż w dalszym ciągu są one skompresowane to stratność jest niemal niezauważalna na większości filmów i gołym okiem widać różnicę pomiędzy materiałami z KinoHD a innymi wtyczkami. Filmy pochodzą z oficjalnych dysków Blu-Ray.
Podziękowanie dla Seico, który zechciał udostępnić i podzielić się całą swoją kolekcją filmów.


Pytania, problemy i porady
1) Zacinanie, buforowanie. Dlaczego tak się dzieje i jak to rozwiązać?
Odp: Ze względu na bardzo wysoką jakość materiałów wideo dostępnych we wtyczce może wystąpić problem z ich płynnością. Wysoka jakość oznacza duży rozmiar tych plików, a duży rozmiar to wiele do pobrania. Filmy zajmują od 7GB aż do 25GB i jak łatwo sobie wyobrazić pobranie takiego rozmiaru w przeciągu 1,5h-2h czyli tyle, co film trwa to naprawdę wiele. Dla większości użytkowników czy ich łącz nie powinno to stanowić wielkiego problemu jednakże to wydajność serwerów może tu stanowić wąskie gardło.
Jeżeli Twoje łącze jest wystarczająco szybkie a w dalszym ciągu niemożliwym jest obejrzenie normalnie filmu to warto zmienić rozmiar buforu na wyższy, znacznie wyższy o ile urządzenie dysponuje dużą ilością pamięci RAM. W przypadku tej wtyczki możliwe, że najlepszym rozwiązaniem jest zmiana rodzaju buforowania na nielimitowane.
Przygotowałem cały temat o buforowaniu. Dowiesz się z niego dokładnie na czym to polega, jak go zwiększyć czy nawet ustawić na nielimitowany. Kliknij TUTAJ by do niego przejść. 

2) Czy zawartość wtyczki jest poszerzana?
Odp: Tak, widać, że baza filmów jak i seriali powiększa się dlatego warto odwiedzać zaglądać.
 
Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). 

Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz