niedziela, 15 października 2017

Xiaomi Mi 5x

Xiaomi Mi 5x

Smartfony... większość z nas jest do nich tak mocno przywiązana, że sięgamy po nie dosłownie co kilka minut, często setki razy dziennie. Ułatwiają nam życie pod wieloma względami, wypełniają wolny czas rozrywką oraz pozwalają utrzymać kontakt z najbliższymi... Praktycznie zawsze i wszędzie.

Urządzenia te stają się coraz bardziej wyrafinowane oraz po brzegi wypełnione najnowszą technologią, co często podnosi ich koszt. Przynajmniej tak nam się wydaje i sami przed sobą jesteśmy w stanie usprawiedliwić horrendalnie wysokie ceny prezentowanych nowych modeli znanych marek.

Niedawno cena nowego Samsunga S8+ wynosiła około 4 000 PLN. Czy naprawdę wyprodukowanie telefonu w kilkumilionowej ilości jest aż tak drogie aby cena końcowa płacona przez nas - ostatecznych odbiorców była tak przytłaczająca? 

Według TEGO artykułu koszt produkcji i złożenia S8+ wynosi $307.50 czyli około 1100 PLN... No dobra, a gdzie pozostałe "trzy koła?!" No właśnie... gdzie? 

Pieniądze te idą na zysk i rozwój firmy, na nowe patenty i technologie więc z tym problemu nie mam. W końcu innowacja kosztuje ale sporą część z tych zebranych prowizji idzie na marketing. Marketing to nie tylko miliony billboardów, reklam, nalepek na autobusach ale także sponsorowanie igrzysk czy wszelkich wydarzeń sportowych... Gdyby nie ogromne koszty marketingu to co, S8+ kosztowałby przykładowo 2 500 PLN? Może i tak... To poprzez marketing wielkie firmy sprawiają, że pożądamy tak drogich urządzeń. Istnieją badania mówiące o tym, ze gdyby iPhone kosztował 1/3 tego co kosztuje teraz nie byłby już tak pożądany.
Lubimy? nie! Kochamy to co jest trudno osiągalne i to, co wśród innych uznane jest zna najlepsze. Czasami trochę to przykre...

Są jednak osoby, dla których nie liczy się "brand" ale to, aby dostać dobre, sprawne urządzenie nie przepłacając za nie. Może i ze smartfona korzystamy każdego dnia, często kilka godzin dziennie ale wielu z nas wymienia go po roku czy maksymalnie dwóch.
Tutaj przychodzą mniej popularne marki, których ceny są już bardziej osiągalne dla większości z nas. Jednym z takich telefonów jest Xiaomi Mi 5x. Gorąco zapraszam do zobaczenia mojej pełnej recenzji poniżej.


3 komentarze:

Etui Studio pisze...

Fajny sprzęt w dobrej cenie. Nic tylko kupować i też postawić na fajne etui, szkło hartowane.

Sombo pisze...

Też tak uważam, Xiaomi ma super sprzęty, na pewno opłaca się kupować ich telefony. No ale teraz polecałabym na pewno jakiś nowszy model. Może tak xiaomi redmi note 8? Jak dla mnie jest super.

TechManiacHD pisze...

Obecnie używam Mi 10S :) Warto. Cena dobra, oprogramowanie jeszcze lepsze jak kiedyś.

Prześlij komentarz