sobota, 19 marca 2022

Dźwięk Przestrzenny 5.1 lub 7.1 przez HDMI z komputera lub laptopa

Dźwięk Przestrzenny 5.1 / 7.1 przez HDMI
w Windows na kartach NVIDIA i AMD
[Dolby Atmos, DTS]

Chyba każdy się zgodzi z tym, że dźwięk przestrzenny w filmach to bardzo miły dodatek znacząco polepszający wrażenia oraz odbiór danego dzieła. Jednakże w przypadku gier komputerowych ten nabiera jeszcze większego znaczenia! Możliwość usłyszenia wroga, tego, czy aby nie próbuje zajść nas od tyłu może zadecydować o wyniku starcia. Jak się okazuje, aktywacja dźwięku 5.1 czy 7.1 w systemie Windows 10 lub Windows 11 jest bardzo prosta! Nie ważne czy korzystasz ze słuchawek 5.1, czy potężnego zestawu kina domowego 7.1 z Dolby Atmos podłączonego do telewizora przy pomocy przewodu HDMI. Ten materiał pokaże Ci jak aktywować dźwięk przestrzenny na kartach NVIDIA GTX / RTX oraz AMD RADEON.

⇒Dolby Access⇐

https://bit.ly/Dolby_TMHD

⇒DTS⇐

https://bit.ly/3C6D7ma

Link nie działa? Daj mi proszę znać w komentarzach.

4 komentarze:

Bertrob pisze...

Hejka! Świetny materiał! Załączam link może ktoś pomoże rozwiązać mój problem
https://youtu.be/GAGQG-9qVzY
pozdrawiam

TechManiacHD pisze...

Czemu w 00:55 masz tak nasiekane z tymi wyjściami? Mogę się mylić, ale jeśli wcześniej próbowałeś ogarnąć dźwięk przestrzenny na inne sposoby coś instalując, czy dodając same wyjścia, to może tu leży pies pogrzebany? Tych z numerem 2 jest coś za dużo :)
- Możesz je pousuwać? Jak tak to restart i próba.
- Może reinstalka samego softu AMD od grafiki? Restart i próba.
- Ewentualnie narzędzie wywalenia, całkowitego wyczyszczenia sterów GPU które się wykonuje z trybu awaryjnego (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html).
- Od biedy, co może byłoby szybsze weź jakiś stary dysk, wrzuć go do kompa, ustaw jako bootowalny i postaw na momencie Win10/11 - jeśli masz już instalator raptem 15 minut roboty. Wtedy mniej czasu na to poświęcisz, a wszystkie dziwne zależności związane z "zamieszanymi" driverami, czy innymi softwareowymi zależnościami się wyeliminuje. Jak nie będzie działało na świeżym OS, to problem raczej sprzętowy. Jak pójdzie od strzała to wiadomo w czym szukać.

Bertrob pisze...

Dzięki za próbę pomocy!Okazuje się ,że to była walka z walka z wiatrakami. Prześledziłem liczne fora i okazuję się , że Hdmi Earc Szajsunga nie działa prawidłowo i nie przepuszcza TrueHd , DtsHDM i innych "gęstych"foramtów. Od dawna obiecują ,że ma to się zmnienić przy aktualizacji softu, ale na ten moment oferują wadliwe telewizory. Przykra sprwa ,że człowiek kupuje sprzęt z wysokiej póły (pierwsze miesiące sprzedaży kosztował 20000) , a tu takie kwiatki. W filmach obszedłem to kupując kabel displayport 1.4 na Hdmi2.0 i i wyszedłem z nim do ampli pomijając szajsunga. W grach jeśli jest Atmos to raczej zawsze robiony DD+ a nie TrueHD więc Szajsung też ogarnia. Pozdrowienia również od syna fana kanału!

TechManiacHD pisze...

No to mega słaba akcja. Rok temu, zanim zdecydowałem się wymienić 12 letnią Bravię prześledziłem fora i właśnie sporo speców z branży narzekało na różne dziwne akcje z Sony czy Samsungiem. Za to LG niby ogarniał jak trzeba.

Prześlij komentarz