czwartek, 19 maja 2022

Aktualizacja Win10 do Win11

😃 Aktualizacja Windows 10 do 11😃

🤯 [Również bez TPM, UEFI czy wspieranego CPU] 🤯

Nie ma się czego bać! Windows 11 jest stabilny, wydajny i po prostu lepszy niż 10-ka, a! No i do tego… Ładniejszy. Czas najwyższy przejść na nowy system i możesz to zrobić nawet mając starszy, teoretycznie niewspierany komputer.

FAQ - CZYLI NAJCZĘSTSZE PYTANIA OD WIDZÓW WRAZ Z ODPOWIEDZIAMI

1) Mało miejsca na dysku

Odp: Próbujesz podmienić plik appraiserres.dll na płycie DVD lub w pliku ISO. Tak go nie podmienisz. Wróć do filmu i z UWAGĄ przesłuchaj co należy zrobić.


⇒Zmodyfikowany plik appraiserres.dll do pobrania⇐

https://mega.nz/file/SzJm2JjC#mVkM8t_YTo6xBwgYithEDJr-UjrZhSTo9MO_YdkfnTA

⇒Jak zwolnić miejsce na dysku C⇐

https://youtu.be/brHHtzoDkes

⇒Jak zdobyć klucz do Windows 10 / 11 TANIEJ⇐

https://youtu.be/qaIljpJ7dZI

⇒Czysta instalacja Win11 z formatowaniem dysków⇐

https://youtu.be/IB0weQUk838


Link nie działa? Daj mi proszę znać w komentarzach.
69 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Witam,mam problem z podmianą pliku appraiserres,pokazuje się komunikat iż za mało miejsca CCCOMA X64FRE PL.POTRZEBA DODATKOWE 192KB.Co mam teraz zrobić?

Anonimowy pisze...

Nośnik chroniony przed zapisem lub płyta DVD?

Anonimowy pisze...

zamieniłem plik (appraiserres.dll) aktualizacje pobrane i dalej komunikat (Ten komputer nie spełnia minimalnych wymagań systemowych, aby uruchomić Windows 11 — te wymagania pomagają zapewnić bardziej niezawodne i wyższej jakości środowisko. Instalowanie systemu Windows 11 na tym komputerze nie jest zalecane i może spowodować problemy ze zgodnością. Jeśli będziesz kontynuować instalowanie systemu Windows 11, twój komputer nie będzie już obsługiwany i nie będzie uprawniony do otrzymywania aktualizacji. Uszkodzenia komputera spowodowane brakiem zgodności nie są objęte gwarancją producenta. Wybierając pozycję Zaakceptuj, potwierdzasz, że ta informacja została przeczytana i zrozumiana.)

TechManiacHD pisze...

Podmiania pliku w instalatorze nie zmieni tego, co jest napisane w ustawieniach w temacie aktualizacji.

Informacja którą tu przepisałeś służy temu, aby przeciętny użytkownik kupił nowy komputer... A czy uważasz, że Twój się już do niczego nie nadaje? Microsoft ma bilionowe kontrakty z producentami sprzętu, i za każdą sprzedaną sztukę biorą $$$. Informacja która brzmi tak przeraźliwie dla niedzielnego użytkownika powoduje to, czym jest dzisiaj taki Microsoft. A ten może sobie od tak kupić chociażby Sony i kilkanaście podobnych marek, wyspę i małe państwo.

Anonimowy pisze...

Błąd instalacji — 0x80070643 po zainstalowaniu

TechManiacHD pisze...

Czy szukałeś czego dotyczy ten błąd?
https://www.lifewire.com/fix-error-0x80070643-4691724

Co to za sprzęt, podaj pełną specyfikację.

Mirek pisze...

Czy jeżeli mam niezgodny tylko procesor to podmieniam cały ten plik appraiserres.dll czy lepiej zmodyfikować ręcznie ? Czy to nie ma znaczenia ?

TechManiacHD pisze...

Spokojnie możesz podmienić cały plik. Oszczędzi Ci to sporo pracy.

Anonimowy pisze...

witam mam problem z tym linkiem. ⇒Zmodyfikowany plik appraiserres.dll do pobrania⇐

https://www.dropbox.com/s/ibwjms3feggewj8/appraiserres.dll?dl=1 nic sie nie pobiera

TechManiacHD pisze...

Pobiera się, tylko w tle i pewnie nie widzisz.
W takim razie pobierz manualnie klikając w poranie na stronie: https://www.dropbox.com/s/ibwjms3feggewj8/appraiserres.dll?dl=0

Anonimowy pisze...

zrobiłem wszystko jak na filmiku win 11 działał bez zarzutu ale po 4h zrobiłem restart kompa i wyświetla się tylko logo płyty na monitorze nawet do bios nie mogę wejść

TechManiacHD pisze...

Co to za sprzęt? Miałeś z nim już wcześniej problemy? Odłącz z zasilania, podłącz ponownie po kilkunastu sekundach.

Anonimowy pisze...

działa sam się naprawił za którymś restartem. gdyby coś się działo mapiszę pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

wczoraj była aktualizacja win11 i (Błąd instalacji — 0x80070643) znikł. dzięki wielkie jeszcze raz

TechManiacHD pisze...

Świetnie :)

Anonimowy pisze...

po aktualizacji do win 11 wszystko gra oprócz 2 rzeczy: nie wyświetla się kalendarz + powiadomienia z prawego dolnego rogu ani nie rozwija się mikser dźwięku, z tego co udało mi się znaleźć to nie jest to jedyny taki przypadek ale nikt nic nie wie o potencjalnym rozwiązaniu (takie coś pojawia się głównie po aktualizacji z 10 na 11)

Anonimowy pisze...

Witam podczas instalacji pojawił się błąd 0×C1900101-0×2000A instalacja nie powiodła się w fazie safe od podczas botowania

TechManiacHD pisze...

Odpowiedzi na pytanie:
"po aktualizacji do win 11 wszystko gra oprócz 2 rzeczy: nie wyświetla się kalendarz + powiadomienia z prawego dolnego rogu ani nie rozwija się mikser dźwięku, z tego co udało mi się znaleźć to nie jest to jedyny taki przypadek ale nikt nic nie wie o potencjalnym rozwiązaniu (takie coś pojawia się głównie po aktualizacji z 10 na 11)"

Na każdym sprzęcie na którym w ten sposób przeszedłem taki błąd nie występuje. Można spróbować wrócić do Win10 i wykonać aktualizację ponownie. Lub poczekać aż ten problem zostanie zaadresowany przez Microsoft i załatany.


Odpowiedź na pytanie "Witam podczas instalacji pojawił się błąd 0×C1900101-0×2000A instalacja nie powiodła się w fazie safe od podczas botowania"

Czy plik został prawidłowo podmieniony na nośniku z odblokowanym zapisem?

Anonimowy pisze...

Czy warto dokupywać i instalować w płycie głównej moduł TPM 2.0 ASUS przed tą aktualizacją do Windows 11? (Dodam, i procesor też nie spełnia wymagań Intel® Core™ i7-6700. Płyta główna ASUS H110M-K)

TechManiacHD pisze...

Jeżeli chcesz grać w grę o nazwie Valorant, lub inną która TPM 2.0 wymaga, to możesz. W innym wypadku to strata pieniędzy.

Stasiek pisze...

pokazuje że mam za mało pamięci

TechManiacHD pisze...

Zwolnij więc miejsce...
https://www.techmaniachd.pl/2022/03/JakZwolnicMiejsceNaDysku.html

Anonimowy pisze...

Przy probie podmiany pliku ,, appraiserres.dll ,, Wyskakuje info ,, Operacja nie jestbobslugiwana dla tego folderu,, Raczej podmienic ten plik czy mozna probowac tez bez podmiany ? Pozdrawiam

TechManiacHD pisze...

Proszę pamiętać o tym, że ani na płytę CD, ani na plik ISO z obrazem płyty nie nadpiszemy. Zakładam, że tak właśnie Pani/Pan zrobił. Plik ISO należy wypakować aby móc zmienić jego zawartość (nadpisać plik).

Robert pisze...

Po pobraniu i podmienieniu pliku (appraiserres.dll) przeszlem do instalacji , proces instalacji zaczal sie normalnie , po jakims czasie wyskoczyla informacja :

( Nie moglismy zainstalowac systemu Windows 11
Komputer zostal przywrocony do stanu sprzed rozpoczecia instalacji Windows 11.
0xC1900101 - 0x20003
Instalacja nie powiodla sie w fazie SAFE_OS -- podczas operacji wystapil blad INSTALL_UPDATES )

Jaki to moze byc blad ?

TechManiacHD pisze...

Odinstaluj tymczasowo oprogramowanie antywirusowe (upewnij się wcześniej, że dysponujesz nośnikiem instalacyjnym i ewentualnie kluczem produktu, aby móc je później przywrócić).

Odinstaluj na czas uaktualniania inne oprogramowanie, które nie jest Ci w tej chwili niezbędne.

Jeżeli masz ustawione szyfrowanie dysków, wyłącz je tymczasowo (Bitlocker/TrueCrypt).

Odłącz wszystkie możliwe urządzenia zewnętrzne. Wyłącz w BIOSie wszystkie urządzenia, które nie są niezbędne (czytniki kart pamięci, bluetooth itp.)

Odłącz zewnętrzne dyski twarde i karty pamięci.

Uruchom komputer w trybie czystego rozruchu:
http://support.microsoft.com/kb/929135/pl

Jeżeli pracujesz w domenie, przełącz się na konto lokalne.

Jeżeli nie uda Ci się rozwiązać problemu, spróbuj wykonać czystą instalację systemu na osobnej partycji albo innym dysku twardym (aby nie ingerować w obecne środowisko) i przetestuj czy tego rodzaju instalacja się powiedzie.

Robert pisze...


Miałem zbyt mało pamięci , po uwolnieniu większej ilości pamięci Windows 11 zainstalował się.
Po instalacji nie działa jednak jak należy. W pasku startowym żadne ikony nie reagowały , foldery na pulpicie się nie otwierały , po dłuższym czasie po wymuszonym wyłączeniu zniknęły wszystkie ikony z paska , pasek jest pusty , po kliknięciu w jakikolwiek folder na pulpicie otwiera się najszybciej po minucie , inne ikony które nie są w folderze np.jakis program , czy przeglądarkauruchamiaja się normalnie. Jakie jest najlepsze rozwiązanie , czy wrócić do 10 i jeszcze raz instalować 11 ?

TechManiacHD pisze...

No to coś mocno nie strzeliło tam. Ciekawe co blokowało w systemie prawidłowe przejście... Hmm...
No nic, aby wrócić zrób to - https://www.techmaniachd.pl/2022/05/PowrotDoWin10zWin11.html

Jak przejście znowu będzie "dziwne", to spróbuj odinstalować jakieś niepotrzebne aplikacje z systemu. A jeśli dalej problem to chyba pozostaje świeża instalka - https://www.techmaniachd.pl/2022/01/instalacja-windows-11.html

Robert pisze...

Śmiga aż miło , podziałała świeża instalka !, przy tym format dysku (oczywiście wszystkie dane wcześniej przerzucone na dysk zewnętrzny ) i działa jak należy . Dziękuję pozdrawiam 👍

Anonimowy pisze...

Janusz - ja trochę zaawansowany wiekowo,czy dam radę sam podmienić te pliki,korzystając z tego zmodyfikowanego pliku w linku?nigdy tego nie robiłem

TechManiacHD pisze...

Tak, powinieneś dać radę. Tylko wiele osób się śpieszy i nie robi tego uważnie i podmienia plik w spakowanym pakiecie.

Anonimowy pisze...

Janusz- chciałem podmienić ten plik i ukazuje się komunikat:za mało miejsca na dysku,potrzeba dodatkowo 192kb. nie miałem 7zip więc wybrałem wyślij do>folder skompresowany i wypakowałem a dalej jak na wstępie.nie wiem gdzie szukać tych 192kb

Anonimowy pisze...

Janusz-Dziękuję dałem radę,ściągnąłem 7zip i poszło,raz się tylko zająknął bo nie znalazł jakiegoś pliku w bibliotekach.

TechManiacHD pisze...

Bo próbowałeś to podmienić na spakowanym ISO. Zrób jak prowadzę w filmie.

Anonimowy pisze...

Janusz- czy ten win11home zajmuje aż tyle miejsca na dysku?przed aktualizacją win 11 miałem wolnego miejsca 56,4GB,a po instalacji zostało 37,2GB

Anonimowy pisze...

Witam, link do pliku appraiserres.dll coś mi nie działa. Pozdrawiam

TechManiacHD pisze...

Z tego co widze, działa bez problemu. Jeśli nie wiesz gdzie się on u Ciebie pobiera to przejrzyj folder pobrane, lub kliknij prawym i wybierz "zapisz jako"

Anonimowy pisze...

Faktycznie na innym komputerze się odpalił na drugim coś go blokowało, może antywirus. Ale dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

Witam , mam problem z uaktualnieniem systemu z Win10 na Win 11.Mój komputer nie spełnia warunku procesora , procesor jest nieobsługiwany.Próbowałem podmiany pliku appraiserres.dll, aktualizacja rusza ale po 60 %wyskakuje za każdym razem komunikat , że nie można zaktualizoeać do wersjii Windows 11, proszę o pomoc
pozdrawiam Paweł

TechManiacHD pisze...

Nie podmieniłeś pliku prawidłowo.

Anonimowy pisze...

Wielkie dzięki za taki filmik dzięki niemu zaktulizowalem mojego hp probook 645g1 na którym był windows10 zaktualizowany na windows 7 wszystko poszło sprawnie jak pan pokazał na filmie jestem seniorem i dzięki takim filmom jak pan przedstawia to wymieniłem dysk klonowalem i zainstalowałem windows10 wracając do windows11 aktualizuje się bez problemu jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

TechManiacHD pisze...

Serdecznie dziękuję za komentarz i polecam się na przyszłość.

Anonimowy pisze...

Nie mogę pobrać z dropboxa zmodyfikowany plik appraiserres.dll

TechManiacHD pisze...

Sprawdziłem, ten się pobiera i działa, więc niewątpliwie jest to problem z Twoją przeglądarką. Spróbuj przez inną, na innym urządzeniu lub zwyczajnie ustawiłeś tak, że samo się gdzieś zapisuje i nie wiesz gdzie...

Anonimowy pisze...

a jeśli po wymianie pliku albo po podobnych innych sposobach distępnych w sieci podczas rozpoczęcia instalacji wyswietla sie kominikat Niestety mamy problem z określeniem czy na twojm komputerze może być uruchomiony system win 11 zamknij instalatora i sproój ponwnie
i wiekszość sposobów dostępnych zastosowana a komunikat ten sam laptop lenovo z710 i5-4210M 8 gbram ?

TechManiacHD pisze...

Spróbuj w takim razie wykonać pełną, czystą instalację z obejściem. Mam o tym materiał też.

Anonimowy pisze...

Witam. Podczas instalacji dochodzi do 31% i tyle. Nie wyrzuca żadnego błędu niby instalacja trwa dalej, Zostawiłem go na całą noc i rano dalej to samo . Po wyborze rezygnacji komunikat że instalacja został przerwana i trzeba czekać . I tak wisi kilka godzin. Wyłączyłem go przyciskiem zasilania. Po ponownym uruchomieniu mam dalej 10. Próbowałem dwa razy instalacji i efekt końcowy taki sam. Co robię nie tak?

TechManiacHD pisze...

Spróbuj ubić majka - https://www.youtube.com/watch?v=yifU3XVgIyA
Jak to nie pomoże, to wykonaj czystą instalację lub pogooglaj więcej w temacie.

MaroB pisze...

Szybko i sprawnie poszła aktualizacja do Windows 11, tylko denerwuje mnie jedna rzecz. W usłudze Windows Update cały czas jest widoczna aktualizacja Windows 11, version 22H2. Czy jest jakiś sposób usunięcia tego powiadomienia. Próba pobrania i aktualizacji po minucie się kończy bez jakiegokolwiek komunikatu.

Anonimowy pisze...

Błąd 404)
Nie możemy znaleźć strony, której szukasz.
Oto kilka linków, które mogą być pomocne:
Dom
Centrum pomocy
Zalogować się
Zdobądź darmowe konto
Dropbox Plus
Biznes Dropboxa
Co mam zrobiś?

TechManiacHD pisze...

Dropbox ma dzisiaj od rana jakieś problemy. Próbuj co kilka godzin.

TechManiacHD pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
TechManiacHD pisze...

W momentach, gdy link z Dropbox nie działa proszę pobrać z pierwszego przez Megaupload.

Anonimowy pisze...

udało się!!!!!! dzięki wielkie!!!!!!

Anonimowy pisze...

Witam,a gdy zrobię reset win 11(z pozostawieniem plików osobistych,i danych),to po tej operacji będę musiał od nowa wgrywać plik appraiserres.dl,czy to pozostanie bez zmiany?

TechManiacHD pisze...

Będzie on już Ci zbędny.

Anonimowy pisze...

Witam link do podmiany pliku appraiserres.dll nie działa.

TechManiacHD pisze...

Sprawdź teraz.

Adrian pisze...

Cześć, czy jak mam VPN (Nord) to mogę mieć problem podczas instalacji, czy trzeba go najpierw odinstalować? (bo podejrzewam, że win się do niego przyczepi)

TechManiacHD pisze...

Raczej nie powinien sprawiać problemu.

Jarek pisze...

Cześć. Posiadam leciwego laptopa Dell xps l702x i sposób instalacji z filmiku nie działa. Za każdym razem wyskakuje komunikat " Niestety, mamy problem z określeniem, czy na Twoim komputerze może być uruchomiony Windows 11"

Anonimowy pisze...

nie można zachować ustawień systemu Windows, plików i aplikacji, ponieważ bieżąca wersja systemu Windows może być zainstalowana w nieobsługiwanym katalogu lub próbujesz zainstalować starszą wersję systemu windows. Co może myć przyczyną. Jest opcja instalacji bez zachowania czegokolwiek

TechManiacHD pisze...

W takim razie wygląda na to, że przyczyną jest to, co piszą, że jest. Czyli nie jest w domyślnym katalogu. Na google odnajdziesz porady w tym temacie.

Anonimowy pisze...

Super instrukcja, mój laptop podczas uaktualniania win 10 pro do win 11 pro pokazał komunikat, że coś jest nie tak, ale system się uaktualnił, z zachowaniem plików i aplikacji i działa bez problemów na licencji cyfrowej. Well done!

Anonimowy pisze...

Uaktualniłem win 10 pro do win 11 pro na pc z 2011 r. , i laptopie z 2015 r., systemy działają, aktualizują się. Pachnie mi tu zmową producenta systemu operacyjnego z producentami laptopów. Przydałby się może pozew zbiorowy, n.b. Apple płaci za celowe spowalnianie smartfonów, aby zmusić ludzi do przesiadki na nowy sprzęt , oczywiście Apple.

TechManiacHD pisze...

Pretekstem jest TPM i nie wygrasz. 99% ludzi i tak kupi nowe. Stare (2015) wyrzuci lub wsadzi za szafę. 1% poszuka rozwiązania online - jak Ty.

Jacek pisze...

Witam próbuję pobrać ten plik jednak wyskakuje mi informacja że plik może zagrażać temu komputerowi i przestaje się pobierać. Co robić?

TechManiacHD pisze...

Plik jest bezpieczny. Ustal, jaki program blokuje. Czy to Windows Defender, przeglądarka czy coś innego i zaznacz/wybierz, że blik jest bezpieczny.

Darek pisze...

Zaktualizowałem Windows 10 do 11 oczywiście komputer bez modułu TPM i procesor też komputer chciałby inny pomimo że mam Intel Core i7 nie pamiętam której generacji? Wszystko pięknie "chodzi" Instalacja w miarę szybko żadnych problemów. Komputer ASUS z 2016 roku. Jeszcze raz dziękuję Pawłowi dużo się dowiedziałem dzięki kanałowi TechManiacHD.

Prześlij komentarz