piątek, 27 maja 2022

Aktualne użycie sieci dzięki Traffic Monitor


🚥 Podgląd użycia sieci 🚥

Pobiera się coś, przestało? A może coś się wysyła?

[TrafficMonitor]Bez względu czy masz bardzo szybkie połączenie z internetem, czy wolny, wręcz zamulający modem oparty o bezprzewodową technologię LTE lub co gorsza, 3G! Ta malutka aplikacja na bieżąco będzie pokazywała Ci obecne użycie sieci, tuż obok zegara systemowego Windows i tak, działa nawet w Windows 11!

Jak więc odnaleźć najnowszą wersję, zainstalować i skonfigurować? O tym przeczytasz dalej:

Wejdź na adres: https://github.com/zhongyang219/TrafficMonitor/releasesJeżeli strona projektu wyświetli się w języku przez Ciebie niezrozumiałym, a chcesz poznać ostatnie zmiany, to w przypadku przeglądarki Chrome kliknij PPM (Prawym Przyciskiem Myszy) i włącz tłumaczenie.Pod opisem zmian każdej wersji znajduje się kilka opcji pobrania.Ja wybiorę pełną wersję dla 64-ro bitowego systemu operacyjnego. Jeżeli potrzebujesz wersji naprawdę minimalistycznej, mocno odchudzonej to możesz pobrać wersję "Lite". x86 jest oczywiście wersją dla 32-bitowych systemów operacyjnych.Wypakuj pobrany plik zip dogodnym dla siebie programem, lub skorzystaj z wyodrębniania plików wbudowanego w system Windows.Wypakowany folder przenieś do lokalizacji, w której trzymasz programy narzędziowe i uruchom plik TrafficMonitor.exe jako administrator.Pierwszym co na pewno warto zrobić to kliknąć PPM i wejść w Opcje.Tam zmieniamy jednostkę z bajtów, na bity. W końcu dostawcy podają prędkość internetu w Megabitach na sekundę, nie Megabajtach...Dzięki temu jednostki są takie, do jakich zostaliśmy już przyzwyczajeni. Po najechaniu myszką możemy poznać dodatkowe dane, takie jak ilość danych wykorzystanych tego dnia, użycie procesora oraz pamięci RAM.Jeżeli tylko chcemy, możemy te informacje dodać do ciągłego wyświetlania (kliknij PPM i wejdź w Display settings).Warto przyjrzeć się wszystkim pozostałym opcjom dostępnym w tym programie.

Jeśli podoba Ci się program, to zostaw komentarz i wyślij link tego poradnika swoim znajomym.


19 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Witam, jak przystało na laika stworzyłem "Nowy folder" na pulpicie ( Windows 10) i tam wyodrębniłem pliki.
Podczas uruchamiania jako administrator pojawia się niebieskie okno Windowsa z info "System Windows ochronił ten komputer". Filtr Microsoft Defender SmartScreen uniemożliwił uruchomienie nierozpoznanej aplikacji. Uruchomienie tej aplikacji może spowodować zagrożenie komputera. I na dole jedyna opcja do wyboru- Nie uruchamiaj.

TechManiacHD pisze...

SmartScreen wyskakuje przy każdej aplikacji która wymaga praw administratora. Należy to oczywiście zaakceptować.

Anonimowy pisze...

Pomimo kilku prób niestety nawet jako administrator wyskakuje błąd że brakuje jakiegoś pliku dll którego nie ma w folderze i ponowna instalacja naprawi problem ale tak się dzieje w kółko mimo kilkakrotnych prób. Tak więc ZONK.
Mój sprzęt lapek obsługujący wymagania win11 Lenowo 16 Ram Ryzen 7 5000Series
SSD 516Gb.Jakieś sugestie naprawcze???

TechManiacHD pisze...

Jakiego pliku dll? Wpisałeś jego nazwę do google i sprawdziłeś czego Ci brakuje?

Anonimowy pisze...

A więc po zciągnięciu paczki i jej wypakowaniu jest tam jedna wspomniana aplikacja dwa foldery i trzy podfoldery.Po uruchomieniu jako administrator aplikacji TrafficMonitor wyskakuje okno z monitem tu cytuję dokładnie.
Błąd systemu
Nie można kontynuować wykonywania kodu ponieważ nie znaleziono obiektu mfc140u.dll.Ponowne zainstalowanie programu może rozwiązać ten problem.
I natym kończy się przygoda z aplikacją

TechManiacHD pisze...

Jest to standardowa biblioteczka z Windows 7 i nowszych do Virtual Studio. Dlaczego jej nie masz? Albo jest to jakaś dziwna wersja windows, lub uszkodzona. Możesz spróbować z innego komputera wyciągnąć ten plik i wrzucić go u siebie. Ta powinna znajdować się w katalogu C:\Windows\System32

Anonimowy pisze...

Dziwne bo komputer kupiony 3 tygodnie temu w Mediaexpert z oryginalnym windowsem 11 Home...

Anonimowy pisze...

klikam w link i jestem na obecnej stronie :D

TechManiacHD pisze...

Spróbuj teraz

Anonimowy pisze...

A coś podobnego za free jest do MacBooka?

Anonimowy pisze...

jak zrobiles to ze informacje sa na pasku obok daty a nie nad paskiem?

TechManiacHD pisze...

Kliknij prawym i wybierz "Show Taskbar". Znowu prawy i wybierz "Close Main Window"

Mateusz TV pisze...

Witaj @TechManiacHD
Jak zrobić tak, żeby on się zawsze odpalał razem z uruchomieniem komputera? Nudzi mnie klikanie cały czas ten sam plik!

Mateusz TV pisze...

Witaj
Jak włączyć auto uruchamianie programu traffic monitor? Nudzi mnie klikanie za każdym razem jego aplikację

TechManiacHD pisze...

W ustawieniach

TechManiacHD pisze...

"Czarniutki" pisał, lecz komentarz uciekł:
Jak przesunąć dane by wyświetlały się w innym miejscu taskbara? U ciebie jest na lewo od ikon a u mnie na prawo i to w dodatku na ikonach uruchomionych programów (Windows 11)

Czy zaktualizowałeś program do najnowszej wersji? Po ostatnich aktualizacjach Windows ten też wymagał aktualizacji. Bez tego miejsce jego wyświetlania nie było tam gdzie trzeba. Załącz tez screenshot (link do niego na hostingu) jak to wygląda u Ciebie.

Czarniutki pisze...

Mam najnowszą wersję (wczoraj instalowałem). Poradziłem sobie przesuwając cały pasek taskbara na lewo (był wycentrowany wcześniej). Teraz już nie zasłania on ikon i jest OK :-)

TechManiacHD pisze...

Super jak działa, ale fakt, czasami mi też to się rozjedzie gdzieś na środek paska. Później jakoś samo się naprawia po restarcie.

Anonimowy pisze...

Działa elegancko :)

Prześlij komentarz