czwartek, 13 października 2022

Przenoszenie folderów pobrane, dokumenty, pulpit, muzyka, obrazy, wideo na inny dysk

😲 Pobrane, dokumenty, wideo, obrazy, muzyka lub pulpit na innym dysku?!😲
 

Chcesz przenieść foldery typu pobrane, dokumenty, wideo, obrazy, muzyka czy pulpit na inną partycję, na inny fizyczny dysk lub nawet na pendrive?! Jeśli tak, jest to bardzo łatwe i po obejrzeniu tego materiału już nie będzie sprawiało Ci to najmniejszego problemu! Dodatkowo nauczę Cię jak zmienić domyślny folder instalowania się gier i programów z ProgramFiles znajdującego się na dysku C:, na dowolny inny folder na innym dysku!

FAQ / POMOC - Przeczoczyłeś ważny krok, którym jest ręczne utworzenie nowego folderu, przez co teraz cała zawartość przenoszonego folderu wpadła bezpośrednio na partycję, lub powędrowała nie tam gdzie trzeba? Rozwiązanie: Utwórz katalog w innej lokalizacji. Ta musi być ponad bieżącą ścieżką, co znaczy, aby nie była we wnętrzu! Jeśli to konieczne, utwórz katalog na innej partycji, na Pendrive lub zewnętrznym dysku. Teraz kliknij prawym np. na Pobrane i zmień lokalizację, ALE BEZ PRZENOSZENIA danych! Następnie ręcznie przenosisz wszystko to, co tam ma być w danym katalogu. Ostatni krok polega na prawidłowym przeniesieniu lokalizacji tak jak mowa w materiale. Tym razem nie zapomnij utworzyć katalogu. ;)

⇒Zobacz kolejny materiał. Tym razem o odzyskaniu miejsca na C⇐

https://youtu.be/brHHtzoDkes

Link nie działa? Daj mi proszę znać w komentarzach.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Chyba zapomniałeś dodać co zrobić w przypadku zmiany ścieżki Program File a już zainstalowanych wcześniej na tej ścieżce programów?
Ja ustawiłam z powrotem oryginalną, bo wywalało błąd na każdym programie zainstalowanym na C:\Program File.
Microsoft One Drive był tak upierdliwy, że pół godziny zeszło na odinstalowaniu programu, żeby w końcu móc korzystać z kompa.

TechManiacHD pisze...

Zmieniałem na kilku komputerach i problemów nie miałem. Pomimo używania OneDrive z opłaconą 1TB subskrypcją pod Windows 11.
Dobrze jest wykonać tę procedurę na świeżo zainstalowanym systemie jeszcze przed instalacją pozostałych aplikacji. Można też przekopiować zawartość folderu z C: do nowej lokalizacji.

Prześlij komentarz