czwartek, 29 grudnia 2022

Unreal Engine 5.1 na podstawie Fortnite

😮 REWOLUCJA w grach, na którą czekaliśmy! 😮

[Unreal Engine 5.1]

 

Każdego roku obserwujemy różne, pomniejsze postępy w dziedzinie gier komputerowych. Jednak dzięki nowym, zaawansowanym technologiom takim jak Nanite, Lumen, TSR oraz Wirtualna Mapa Cieni, które od teraz dostępne są w najnowszej odsłonie Unreal Engine 5.1 zmienia się naprawdę wiele! Nanite pozwala na tworzenie bardziej szczegółowych modeli i tekstur bez ograniczeń wymiarów, co prowadzi do bardziej realistycznych i wiarygodnych światów w grach. Lumen zapewnia dynamiczne oświetlenie, które reaguje na zmiany w otoczeniu, a wirtualna mapa cieni zapewnia lepszą jakość cieniowania w grach. Wszystkie te funkcje wspólnie dodają głębi i realizmu rozgrywce.

Jednakże korzystanie z tych technologii obarcza procesor graficzny szeregiem dodatkowych obliczeń, które negatywnie wpływają na ogólną wydajność i ilość generowanych klatek. Dlatego Epic, do silnika Unreal Engine dodał ekskluzywną funkcję, którą jest TSR, którego zadaniem jest znacznie odciążyć układ graficzny z jednoczesnym dostarczeniem świetnej jakości obrazu końcowego.

Już teraz zobacz pełen materiał, w którym przekonasz się na własne oczy, co wprowadza każda ze wspomnianych tu technologii oraz jaki mają one wpływ na wydajność.

⇒ Sprawdź aktualne promocje na laptopy i karty NVIDIA RTX ⇐

Kampania Holiday NVIDIA: https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/pc-gaming-deals

Kampania Holiday Komputronik: https://www.komputronik.pl/lp/zrob-sobie-prezent-nvidia/


⇒ Pozostałe linki związane z materiałem ⇐

Materiał o regeneracji karty graficznej - https://bit.ly/TMHD-GPU_Pasta_Pady

Materiał o ciekłym metalu w laptopie - https://bit.ly/3YpgF2D

Materiał o NV Reflex - https://bit.ly/3AicM2R


Link nie działa? Daj mi proszę znać w komentarzach.

2 komentarze:

Kot w paski pisze...

Hejka. Takie pytanko . Jakie są odpowiednie temperatury dla karty graf. Ja mam RX 6650 xt. I temp Wacha się w okolicy 80C . W twoim filmiki widzę koło 100C. Tak może być? Dzięki za poradniki . Są swietne

TechManiacHD pisze...

Im niższa temp, tym lepiej. Z kilku powodów — wyższy boost, lepsza stabilność przy wyższych zegarach, wyższa efektywność.

Jeśli uzyskasz niższe temp poprzez przewiewniejszą obudowę, unvervolting GPU, a nie przez manualne ustawienie krzywej wentyli, to i cisza wzrasta. Wydłuża się żywotność wentylatorów na kracie.

Nie ma konkretnej temperatury dla wszystkich kart... Zależy wiele od samego modelu. Karty NVIDII już agresywniej zrzucają boost od 81-82C

Prześlij komentarz