poniedziałek, 14 marca 2016

Amazon FireStick


Amazon FireStick 

Amazon FireStick to dosyć słabe urządzenie aczkolwiek instalacja Kodi jak i instalacja Multimedia Master jest możliwa.

1) Instalacja Kodi
a)
By w ogóle zabrać się do jakiejkolwiek pracy z tym urządzeniem pierw należy wejść w
Settings -> System ->Developer Options -> adb oraz apps mają być włączone (ON)

Dopiero w ten sposób można zabierać się za instalację.

b) jak to pobrać?! Wielu użytkowników napotyka na trudności z pobieraniem wszelkich wtyczek/ repozytoriów w postaci zip na tych urządzeniach. Głównie ze względu, iż brak tam przeglądarki w którą moglibyśmy wpisać adres. Wyjściem z tej jakże podbramkowej sytuacji jest instalacja aplikacji ES File Explorer (pobrać za pomocą wbudowanego sklepu z aplikacjami) - jest to niezwykle rozbudowany eksplorator plików który ma w sobie również... przeglądarkę internetową! Więc jest to sposób na to, by obejść braki FireStick'a
Po otwarciu aplikacji klikamy w opcje (3 poziome kreseczki po lewej u góry), + Dodaj, w polu ścieżka wklepujemy adres, z którym chcemy się połączyć (link), poniżej możemy nadać własną nazwę i to wszystko!
W ten sposób można pobrać program Kodi jak i same wtyczki do Kodi
c) istnieje jeszcze inna droga pobierania wtyczek i w zasadzie współdzielenie każdego innego pliku między FireStick a np komputerem (innymi urządzeniami również)
W komputerze wrzucamy na nasz Dysk Google (google drive) lub Dropbox pliki, foldery nawet filmy jak ktoś chce i następnie na FireStick po zainstalowaniu ES File Explorer wystarczy dodać “chmurę” dzięki czemu macie wszystko to, co wrzucicie na dropbox lub dysk google - wtyczki do kodi najłatwiej w ten sposób przesłać.


Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz