poniedziałek, 14 marca 2016

Jaki AndroidBox wybrać?


 Android BOX

Każdego dnia jestem pytany o rekomendacje w tej kwestii tak więc postanowiłem tutaj przelać swój punkt widzenia.
Są tysiące różnych klonów dostępnych na portalach internetowych różniące się wyglądem, pilotem, firmą, ceną ale większość dzieli wspólne podzespoły i tutaj chciałbym się skupić.
By korzystanie z AndroidBox było przyjemne, lekkie i szybkie najlepiej by to było urządzenie wyposażone w szybki procesor.
Wiele sprzedawców na aukcjach pisze "super szybki" w urządzeniach z przestarzałym procesorem (niezwykle często więc nie wierzcie w te bzdury)

Najwięcej jest urządzeń z procesorem firmy Amlogic. Na dzień 27/02/2016 najmocniejszy z nich to S905
W kwestii pamięci RAM, urządzenia z 1GB to totalne minimum ale zdecydowanie polecałbym 2GB lub więcej.

Za to jedna podstawowa kwestia! Bierzcie urządzenia z portem USB! Wiele decyduje się na urządzenia typu Amazon FireStick i później żałują – jasne, są tanie i można na nich zrobić niemal wszystko to, co na dużym AndroidBox ale brak USB komplikuje sprawy proste. Czasami zwykłe przerzucenie kopii zapasowej, wtyczki Kodi czy cokolwiek innego mając port USB to tylko minutka, gdzie na FireStick jest to prawdziwe wyzwanie a obejście tej niedogodności dla mniej zaawansowanych użytkowników może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Do tego mając USB możecie tam podłączyć myszkę, klawiaturę (przewodową i bezprzewodową) co jest wręcz niezwykłym ułatwieniem w ramach konfigurowania chociażby Kodi.


Polecam zrobić tak - otwórzcie swój ulubiony portal (Allegro, Amazon, eBay lub inny) wpiszcie w wyszukiwarkę dokładnie tak: "android box s905 2gb", teraz szukajcie takiego, który się podoba – podstawowe parametry są już zawarte.

Warto jeszcze przychylniej patrzeć na urządzenia z antenką – teoretycznie zasięg Wi-Fi lepszy ale i transfer co może mieć znaczenie przy filmach o wyższej jakości. Jak dobrze wszystkim wiadomo najlepsze połączenie to połączenie kablem więc i te urządzenia z portem Ethernet (LAN) to wielki plus. 
Również patrzcie na taki box z systemem Android 5.0 wzwyż i by był w miarę ergonomiczny pilot w zestawie.

Moja osobista rekomendacja to Zoomtak T8H. Używam go już od kilku miesięcy i wciąż jestem zadowolony z niego jak z żadnego innego.
Film na jego temat oczywiście zrobiłem i dostępny on jest poniżej.

Aktualizacja 15/12/2016
W okresie przedświątecznym ponownie dostaję mnóstwo pytań każdego dnia w temacie urządzeń więc chciałbym odrobinę zaktualizować powyższy wpis.

Często pytacie mnie o konkretne urządzenia podsyłając linki... Jeśli z danego urządzenia nie korzystałem osobiście to nie łatwo jest wiele powiedzieć. Bez oględzin organoleptycznych nie mogę dać swojej rekomendacji a same parametry/ dane techniczne też o wszystkim nie świadczą.
Nie bez powodu jeden box z takimi parametrami kosztuje 2x taniej niż inny, markowy. Z doświadczenia mogę powiedzieć że z tymi tanimi potrafi dziać się istny meksyk. Wiem, że wszyscy szukamy maksymalnych oszczędności na wszystkim i pragniemy, by ten najtańszy box o tych samych parametrach co Minix/Zoomtak (wysoka półka) chodził tak samo lecz w praktyce różnie bywa.

Przykłady -  w tańszych urządzeniach już czytałem od widzów o sytuacjach takich jak:
- mrugające diody przy dotykaniu (ktoś czegoś nie dolutował)
- nie działający zasilacz (tandeta)
- słabo łapiący pilot (większa tandeta)
- pilot o nieprzyjemnie wciskanych gąbczasto guzikach (większość preferuje przyjemne, responsywne kliknięcie dające sprzężenie zwrotne, że kliknięcie miało miejsce)
- nie działający wyświetlacz z godziną
- tragiczny odbiór wifi mimo bliskości do routera
- przy włączaniu Kodi ono włączyć się nie chce (tutaj problem leży często w usypaniu urządzenia przez co Kodi bez pełnego ponownego uruchomienia nie uruchomi się)
- zdarza się nawet że po wyjęciu z gniazdka, czy wyłączeniu część danych na urządzeniu ulega utracie. W tym Kodi potrafi się wyczyścić z danych użytkownika a tym samym instalacja ponowna nakładki, jeśli jakąś mieliśmy może być nieunikniona.

Z innych patologii tanich urządzeń mogę dodać, że jeden z widzów zakupił kiedyś kilkadziesiąt urządzeń w świetnej cenie z czego połowa po wyłączeniu z pilota musiała być odłączona z gniazdka by ponownie mogła się uruchomić... Za to cena za sztukę była naprawdę atrakcyjna.

Tutaj musisz zadać sobie pytanie, czy urządzenie to ma być tylko ot tak włączone raz w miesiącu, czy jednak będzie Twoim kompanem codziennej rozrywki.
W zakresie procesorów to obecnie najczęściej na aukcjach widać S905 oraz S905X. Ten z Xem to wersja biedniejsza/słabsza/odchudzona i często te urządzenia są tańsza (tutaj korekta. S 905X jest słabsza od S912 pod względem układu graficznego i z niższym taktowaniem ale jest bogatsza o HDR oraz o sprzętowe dekdowanie VP9 niż S905) 
Jeżeli jesteś osobą cierpliwą to i S905X będzie wystarczający natomiast odradzam kupować cokolwiek starszego tak jak S805 który na ten moment to już prehistoria.
Od kilku miesięcy jest już dostępny S912 którego obecnie testuję w nowym urządzeniu Zoomtak T8Plus-2. Obecnie pracuję nad filmem i postaram się porównać oba Zoomtaki z S905 i ten z S912 czy rzeczywiście różnica jest aż tak znacząca, czy to tylko zabieg kosmetyczny.

Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz