poniedziałek, 14 marca 2016

Kodi na SmartTV


Smart TV z Android… a może nie jest to Android?


Twój telewizor to nie Android?
Upewnij się, że Twój telewizor pracuje pod systemem Android gdyż jest wiele innych systemów w tv, które nie pozwalają na tak wiele jak Android - do nich należą:
Tizen, webOS, Firefox OS, mogą być też jeszcze inne. Te systemy nie pozwalają na instalację Kodi (zawsze jest jakaś droga ale wiąże się ona z utratą gwarancji lub nawet uszkodzeniem oprogramowania producenta)

Wybaczcie za moją postawę ale sprzedawcy telewizorów znają się jak świnie na gwiazdach... Sprzedają Smart TV "będziesz Pan zadowolony" - mówią! "Aplikacje można ściągać" - mówią.
Mój kolega ostatnio kupił Samsung Smart TV 48" - nie powiem, jako sam telewizor super! Ładny, cienkie ramki, piękny obraz niby wszystko perfekt lecz żaden sprzedawca mu nie powiedział, że to Tizen Smart TV. Nie Android Smart TV...
Tizen i Android to dwa, zupełnie inne systemy. Tizen jest to twór Samsunga, masz aplikacje tylko te, do których pobrania upoważni Cię Samsung i systemy jak i aplikacje z nimi związane nie są ze sobą kompatybilne.

Rozumiem, że nie każdy może pozwolić sobie by śledzić codziennie nowinki bo i nie każdemu się chce ale sprzedawca powinien coś wiedzieć!
W każdym razie mój kolega z telewizora jest ogólnie zadowolony ale brak tam sklepu google oraz "prostej" możliwości instalacji Kodi. Czemu prostej? Raczej się da, ale prawdopodobnie niezbędna przebudowa systemu operacyjnego przez geniuszy internetu, lub root (prawa administratora i utrata gwarancji na telewizor) lub może jeszcze inne drogi... Jeżeli więcej tych telewizorów się pojawi to i większa szansa, że jakiś geniusz to opanuje i instalacja Kodi będzie możliwa na telewizorach Samsunga lecz na ten moment Kodi i Samsung SmartTV nie idą w patrze.
Na razie wg mnie najlepszy rozwiązaniem dla posiadaczy Tizen czy innych niekompatybilnych telewizorów z Kodi jest zrobić Screen Mirroring z telefonu. Czyli puszcza się bezprzewodowo cały obraz z telefonu właśnie na TV.
Telefon z taką opcją również potrzebny - prawie każdy z Androidem to może. Cokolwiek włączysz (w tym Kodi) oglądasz na telefonie jak i na telewizorze. Minus jest taki, że ekran Twojego telefonu jest kopiowany do telewizora czyli, jeżeli ktoś zadzwoni… widzisz go na TV. Ktoś napisze SMS- widzisz go na TV. Chcesz odpisać - wszyscy w pokoju widzą co odpisujesz na TV dlatego nie jest to idealne rozwiązanie.

Nie zrozumcie mnie źle, podobał mi się ten telewizor ale nie podoba mi się to, że jakoś sprzedawcy nie chwalą się tym, na jakim systemie telewizor pracuje a klient jak nikt inny ma przecież prawo wiedzieć, gdyż to będzie miało znaczenie w kolejnych latach użytkowania sprzętu.

Często zadawane pytania:

1) procedura instalacji

Na telewizorach z Androidem przeprowadza się wszystko niemal identycznie jak na każdym innym urządzeniu z systemem Android.
a) Pobierz Kodi ze Sklepu google
b) Jeżeli nie posiadasz konta na google można po prostu pobrać aplikację i ją zainstalować.
Pierw, przeglądarka w ruch, pobieramy KODI (tj. na filmie Kodi cz.1).

Z kolei jeżeli nie wiesz gdzie się plik pobrał patrz punkt 2)
Czasami, by zainstalować aplikację pobraną w ten sposób Android chce by zaznaczyć w jego ustawieniach opcję w formie “Zezwalaj na instalację z innych źródeł”.

2) gdzie pobrała się wtyczka zip na telewizorze i jak to odnaleźć w Kodi?
Po pobraniu sposobem b) w Chrome na telewizorze (tak jak jest taka potrzeba w filmie Kodi cz.9) kolejnym krokiem jest otwarcie programu KODI. Wchodzimy odpowiednio w SYSTEM -> DODATKI -> Zainstaluj z Pliku ZIP -> Nośnik przenośny -> Download - tam powinien znajdować się pobrany zip.

3)  Multimedia Master na Android SmartTV?Jak najbardziej nakładka Multimedia Master działa i funkcjonuje prawidłowo na telewizorach z systemem Android.


Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz