środa, 20 kwietnia 2016

Tom II pkt 14) Multimedia Master [KodiPro#2]


MultimediaMaster (Wizard do Kodi)Multimedia Master jest to projekt, którego podjąłem się 04/04/2016.
Początkowo była to tylko koncepcja zrobienia zwykłego, prostego Wizarda do Kodi, który pozwoliłby moim widzom zaoszczędzić czas na instalacji kilku wtyczek lecz wraz z posuwającymi się pracami stawał się bardziej i bardziej rozbudowany. Jak widać, na kilku wtyczkach się nie zakończyło.
Oczywiście idea zachowania lekkości wciąż obowiązuje więc staram się dodawać tylko te najlepsze i najbardziej cenione wtyczki ale i również dbam o to, by te nieaktywne sukcesywnie usuwać.
Mnóstwo czasu spędziłem na dokładnym rozplanowaniu co gdzie ma się znajdować po to, by każdy mógł łatwo się odnaleźć i cieszyć się rozrywką w pełnym wymiarze.
Jak uzyskać dostęp do programu?

- Subskrybuj kanał TechManiacHD na YouTube i wyślij wiadomość email na adres techmaniachd@gmail.com koniecznie w temacie wpisując "Pobranie MM" a otrzymasz pełną instrukcję instalacji wraz z adresem.

- Edycja Specjalna jest dostępna dla osób, które wsparły projekt. Kliknij by dowiedzieć się więcej.a) Problemy z zainstalowaniem
sprawdź też koniecznie punkt g)

Przygotowałem dwa filmy, które mają Wam
pomóc w instalacji Multimedia Master. Każdy z filmów dokładnie opisuje proces instalacji krok po kroku. [Serwis MM#1] Jest to sposób instalacji wykonanej na maszynie z systemem Windows.
Instalacja wykonana na Android
[Serwis MM#2] różni się co prawda nieznacznie aczkolwiek sama końcówka może niejednemu sprawić problem. W filmie dokładnie przeprowadzam tę samą instalację lecz wyjaśniam na czym polega cała sprawa z "Wymuszeniem Zamknięcia".
Jest to niezbędne w celu prawidłowej instalacji
Multimedia Master czy też każdego innego programu typu Wizard do Kodi.
(dot. również TV a Android)


b) Aktualizacja


Przygotowałem film instruktażowy na ten temat. Wyjaśnia on również różnicę dodatkowej ikony
aktualizacji dostępnej w Edycji Specjalnej.
Film możesz zobaczyć klikając TUTAJ.
Po zakończeniu procesu aktualizacji pamiętaj by kliknąć przycisk "Czyść Pakiety" co skasuje pobrany (niepotrzebny już) instalator Multimedia Master i zwolni się ponad 500MB.
ZWRÓĆ UWAGĘ czy rozpakowywanie aktualizacji dojdzie do 100%. Jeżeli komunikat o prawidłowym zakończeniu instalacji wyskoczy na jakimkolwiek procencie poprzedzającym 100 oznacza to, że nie była ona prawidłowa i najprawdopodobniej jakieś doinstalowane wtyczki stoją na drodze temu by aktualizacja odbyła się prawidłowo.

c) Wtyczki dla dorosłych
Ten film jest widoczny tylko dla VIP-ów mojego
kanału.. Nagranie odpowiada na pytanie jakie jest hasło do katalogu XXX, jak je zdjąć oraz zmienić.
Pokazuję również "trik" jak można hasło ominąć
oraz dla chętnych jak usunąć wszystkie te wtyczki jeżeli nie są one potrzebne.
Dział ten jest dostępny tylko w Edycji Specjalnej dla osób, które udzieliły wsparcia dla kanału.
Osoby nieletnie nie mają możliwości udzielić takiego wsparcia a co za tym idzie materiały te nie trafią do osób nieupoważnionych.
Po realizacji tego filmu do MMES zostały dodane wtyczki w tej kategorii. Ich lista dostępna jest w opisie pod filmem na YouTube.

d) personalizacja Twojego Multimedia Master. Można przebudować skórkę lecz nie jest to łatwe ani szybkie do tego przy każdej aktualizacji zmiany, które wprowadzicie zostaną usunięte więc szkoda pracy. Jeżeli macie swoje ulubione elementy, które domyślnie nie są wyciągnięte w MM po prostu dodajcie je do ulubionych w Kodi (prawy przycisk i dodaj do ulubionych) - w ten sposób zawsze szybko znajdziecie je pod gwiazdką po lewej na dole na ekranie głównym i nie będą one kasowane podczas aktualizacji skórki. Jest jeszcze drugi, bardziej zaawansowany sposób - w tym celu posłużymy się kolejna wtyczką która jest już zainstalowana w MM. By się z nim zapoznać zobacz film [Serwis MM#6] - Personalizacja Twojego Multimedia Master.


e)  KlientTV 
Uruchomienie KlientaTV z polską telewizją w MMES:
- pod "Telewizja EPG" kliknij w zakładkę "Darmowa TV"
- przewiń niżej oraz kliknij w "-> aktywuj PVR Live TV"
- w zakładce "Katalog" zmień domyślny dla siebie. Zobaczysz tam coś takiego:

 C:\Users\Pawel\AppData\Roaming\Kodi\userdata\addon_data\plugin.video.LivePolishTV
 

Dla WINDOWS:
C, czyli litera dysku niekoniecznie musi być u Ciebie inna ale nazwa użytkownika już zapewne tak. Kliknij w niego i wybierz swoją nazwę użytkownika i przekliknij się dalej aż do samej wtyczki.

Dla Android:
Ścieżka ta wygląda oczywiście inaczej ale tutaj już bez specjalnych udziwnień. Kwestia może być samego urządzenia gdyż różni producenci mogą inaczej oznaczają pamięć wewnętrzną.
Podaję ścieżkę posiłkując się Samsungiem Note7
Jeśli u Ciebie początek wygląda inaczej to posprawdzaj różne foldery. Niezależnie jaki to producent urządzenia to kwestia od 0\ będzie identyczna

\storage\emulated\0\Android\data\org.xbmc.kodi\files\.kodi\userdata\addon_data\plugin.video.LivePolishTV


Gdy kwestia samego katalogu będzie wyprostowana to kliknij w "Utwórz listę m3u"
 - po wyprowadzeniu listy kliknij "Uaktualnij ustawienia PVR IPTV Simple Client..."
Teraz wchodząc w KlientTV można cieszyć się polską telewizją wraz z EPG. Początek lity zaczynają polskie kanały, po niej jest telewizja międzynarodowa.

Lista ta czasami potrzebuje odświeżenia. By to zrobić wystarczy wejść ponownie w te opcje oraz kliknąć "Uaktualnij ustawienia PVR IPTV Simple Client..."

Zmiana strefy czasowej dla KlientaTV: System, dodatki, moje dodatki, klient TV, wybierz swojego (1-6), konfiguruj, ustawienia przewodnika.


Więcej klientów telewizji
dla MMES (gdy istnieje potrzeba dodania kolejnej listy M3U).
Niestety wtyczka jest inna dla Android i dla Windows, więc nie byłem w stanie zainstalować jej już dla Was jako jednej standardowej.
Tak więc należy zastosować się do innego sposobu instalacji:
Dodany został adres sieciowy do MMES z którego można szybko pobrać klienta TV dla swojego systemu ale wciąż trzymaj się instrukcji:

Instrukcja:
Pierw wyłączamy wszystkich klientów: System -> Telewizja, Ogólne i odznacz "Aktywne" po czym wyczyść dane (trochę niżej w oknie)

Dalej: System -> Dodatki -> Zainstaluj z pliku zip -> .MM - Drugi klient TV -> wybierz swój system (instalacja może potrwać kilkanaście sekund) -> Skonfiguruj wtyczkę tak jak chcesz tzn. dodaj w jej ustawieniach "Adres URL listy odtwarzania M3U" i adres przewodnika (opcjonalnie EPG)
Jeżeli posiadasz konto premium na moje-filmy.tk znajdziesz adres zaraz po zalogowaniu się. Skopiuj go i wklej do ustawień IPTV2
Kolejno, Aktywuj ponownie Klienta TV przez System -> Telewizja -> Aktywne
Wyłącz PRAWIDŁOWO Kodi (czyli z guzika wyłącznika na głównym ekranie po lewej na dole) i uruchom ponownie. Nowa lista powinna się wczytać.
Ostrzeżenie: dokonując zmian w samych PVR IPTV Client na aktywnym kliencie mogą pojawić się błędy.
Tak więc dokonując jakichkolwiek zmian w obu wtyczkach pierw odznacz "Aktywne" w System -> Telewizja i wyczyść dane i dopiero wtedy "ćwicz" nowe adresy M3U.


Adres EPG do moje-filmy.tk to: http://www.koditv.pl/epg.xml (wystarczy wkleić ten adres podczas konfiguracji klienta IPTV jako adres przewodnika EPG)


f) Buforowanie - temat na początku może wydawać się odrobinę zakręcony natomiast po przeczytaniu tego posta dowiesz się na czym to wszystko polega oraz zrozumiesz działanie.
Kliknij tutaj by otworzyć temat w nowym oknie.
  g) Najczęstsze problemy z instalacją oraz obsługą Multimedia Master 
  Temat podzielony na dwie części. Zajrzyj do niego jeśli masz problem z instalacją lub inne problemy związane z obsługą programu.Kliknij by otworzyć temat w nowym oknie.  Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
  Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz