sobota, 28 maja 2016

Multimedia Master -> Telewizja EPG


Telewizja EPG

Wtyczka przewodnika po programach o nazwie "e-TVGuide" to kolejny świetny dodatek do Kodi. Opisuję go bliżej w filmie z serii "Serwisowanie MM#7", który możesz obejrzeć poniżej.
Pozwala m.in. na współpracę z różnymi serwisami ale i przede wszystkim z listą M3U.
Ogromnym plusem jest to, że nie musimy ręcznie przypisywać strumieni tak jak to robiliśmy poprzednio we wtyczce IamEPG.
Warto również wspomnieć, że wtyczka posiada różne skórki do wyboru zmieniające jej wygląd - w filmie wspomniałem że jest tylko jedna, natomiast po realizacji filmu doszło ich jeszcze kilka.
Przypuszczam, że wielu z Was się zgodzi, iż to zdolność do nagrywania programów TV jest niezaprzeczalnie największym atutem tej wtyczki ale o tym dowiesz się więcej z samego filmu.
 

Obsługiwane serwisy to:
- YoyTV
- WeebTV
- PierwszaTV
- Wizja TV
- MojeFilmy
- Playlista (czyli jakakolwiek lista M3U z innego serwisu)


Częste pytania, problemy i porady
1) Telewizja nie działa / nie ma kanałów
Odp: Domyślnie wtyczka ta ma przypisane darmowe konto z yoy.tv, które jednak nie zawsze działa... W razie wystąpienia problemów z telewizją to warto sprawdzić darmową telewizję w MMES w zakładce DarmowaTV oraz KlientTV.
Wtyczka ta działa również z serwisami płatnymi. Jeżeli posiadasz pakiet wykupiony w którymś z wielu serwisów oferujących takie usługi, to w ustawieniach wpisz swoje dane logowania. Jeśli nie masz konta w którymś z serwisów a zależy Ci na telewizji zobacz mój film o GoldVOD lub o innym serwisie . Wtyczka ta działa także z listami m3u, które mogą być oferowane w wielu innych serwisach.

2) Jak wejść do ustawień wtyczki?
Odp: Dotarcie do ustawień może być utrudnione w zależności od tego, jaka skórka jest ustawiona.
W MMES jako domyślną skórkę ustawiłem "Estuary" i chociaż wielu może się ona nie podobać, to gdy do niej wejdziemy w lewym dolnym rogu ekranu mamy dostęp do ustawień co jest bardzo wygodne.
Niestety, w standardowej skórce by wejść do tych ustawień musimy przejść dłuższą drogę:
Wejdź w System, dodatki, moje dodatki, wtyczki wideo, e-TVGuide i wybierz konfiguruj. Tam można dokonać wszelkich zmian czy połączeń z serwisami telewizyjnymi.

3) Jak zmienić strefę czasową?
Odp: Wejdź do ustawień wtyczki i do zakładki EPG. Na samym dole można wybrać strefę czasową. Dla Polski to domyślnie +1h. Jeżeli mieszkasz w IRL lub UK to ustaw na 0

4) Mam wykupioną listę, jak i gdzie ją dodać?
Odp: Przejdź do ustawień zgodnie z instrukcją powyżej i w miejsce linku wklej cały ten długi adres, który został wysłany do Ciebie przez serwis. Niewykluczone, że dostaniesz tych linków kilka więc wklej tutaj ten z końcówką m3u oraz dla swojej platformy, gdyż niektóre serwisy udostępniają inny link dla Android i inny dla pozostałych systemów operacyjnych.
Możliwe, że w wiadomości takiej otrzymasz też link do EPG jak i by wczytać loga kanałów. Tutaj one nie są potrzebne, jedynie przy wpisaniu tej listy do KlientaTV lub IPTV.

5) Kanał nie wyłącza się po kliknięciu STOP tylko włącza się ponownie. Co zrobić?
Odp: By rozwiązać ten problem należy w ustawieniach wtyczki odznaczyć opcję "Połącz ponownie w przypadku rozłączenia". Opcja ta znajduje się w zakładce "Serwisy"

6) Obraz oglądanej telewizji nie jest płynny, "przycina".
Odp: Jeżeli telewizja odtwarzana przez wtyczkę nie chodzi płynnie i tzw. przycina należy spróbować wyłączyć akcelerację. Instrukcja jak to zrobić znajduje się TUTAJ

7) Jak posegregować kanały wg własnego uznania?
Odp:
W podstawowej skórce jest błąd niepozwalający na zmianę kolejności kanałów. Rozwiązaniem jest zmiana skórki na inną.
Wejdź do ustawień (pkt 2 powyżej) i w zakładce "skórki" wybierz "Estuary".
Teraz po wciśnięciu klawisza "C" na klawiaturze (o ile nie przypisałeś/aś inaczej) pokaże się po prawej stronie menu kontekstowe, by zmienić kolejność kanałów kliknij w "Kanały" w tym menu kontekstowym i pokaże się lista. Najedź na kanał, który chcesz przesunąć, kliknij w lewo. Teraz wybierz miejsce gdzie go chcesz wstawić (strzałkami góra/dół) i po znalezieniu odpowiedniego miejsca teraz kliknij w prawo by kanał wstawić w to miejsce.

8)
OSD jest kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które można włączyć w ustawieniach wtyczki. Opcja ta dostępna jest w zakładce "Wideo". Można tutaj również zmienić czas wyświetlania OSD. Jeżeli zaznaczysz opcję "wyświetlaj dodatkowe przyciski w OSD" to tam, za pomocą przycisku STOP można zatrzymać dany kanał nawet mając zaznaczoną opcję "Połącz ponownie w przypadku rozłączenia" tak więc jest to jakaś alternatywa. Poniżej obrazek jak wygląda włączone OSD.
Po dostosowaniu OSD możemy uzyskać taki efekt jak na tutaj.


9) Jak przywrócić ustawienia domyślne wtyczki?
Odp: Kliknij TUTAJ by otworzyć odpowiedź w nowej karcie.

10) Czy można przewijać listę na urządzeniu dotykowym?
Odp: Zwykłe przeciąganie w górę i w dół nie działa dlatego też wystarczy wejść do ustawień i włączyć opcję "Pokazuj panel sterowania myszką", która jest dostępna pod zakładką "Ustawienia".

11) Jak dodać wtyczkę do podstawowej edycji MM?
Odp: Kliknij TUTAJ by otworzyć instrukcję


Aktualizacja wpisu 15/12/2016
Główna wtyczka e-TVGuide częściowo już nie działa - na wszelki wypadek została przesunięta do menu2 jako "Alternatywne EPG" i zastępuje poprzednie "IamEPG" które w tym momencie jest dostępne tylko wchodząc w zakładkę Programy
W miejsce głównej wtyczki EPG przychodzi m-TVGuide, która w dalszym ciągu jest rozwijana i tworzona przez mods-kodi. Temat powyżej pozostaje bez zmian jako że są one do siebie bardzo podobne.Forum m-TVGuide - Klik!
Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.