środa, 25 maja 2016

Zmiana rozmiaru buforowania w MM

Buforowanie


Użytkownik może dowolnie zmieniać rozmiar buforu w Kodi.
Wyróżniamy dwa typy buforowania - jedno na pamięć stałą urządzenia (np. dysk w komputerze), drugie zaś na pamięć RAM.
Nie ma czegoś takiego jak lepsze czy gorsze, wybór właściwy uzależniony jest głównie od urządzenia które posiadasz i by wybrać dobrze musisz też dobrze zrozumieć na czym polega samo buforowanie jak i to, na co stać Twoje urządzenie.Kliknij tu by otworzyć film na YouTube i dowiedzieć się więcej na temat samego buforowania ale pomiń kwestię jego ustawiania - w Multimedia Master jest to już o wile prostsze
Kliknij tu by otworzyć film na YouTube i dowiedzieć się jak szybko i łatwo zmienić rozmiar w Multimedia Master

 Jeżeli wciąż nie rozumiesz zjawiska jakim jest buforowanie i kwestia techniczna jest Ci niezrozumiała to mogę podać Ci przykład z życia by chociaż odrobinę postarać się to zobrazować - Wyobraź sobie szklankę, do której powoli kapie woda z kranu (woda z kranu to analogia internetu). Jeżeli internet masz wolny to tak jak woda - kapie wolno a szklanka to twój bufor. Im mniejszy, tym szklanka mniejsza.
Jeżeli masz szybki internet to tak jak wysokie ciśnienie z kranu więc i szklanka wielka być nie musi... gdyż przychodzisz, odkręcasz wodę i możesz niemal na bieżąco pić tę wodę.
Z kolei jeśli internet masz wolny (ale i jeśli serwer z materiałem wideo jest wolny co ma miejsce najczęściej) to wtedy większa szklanka ma sens. Jako że odkręcasz wodę, idziesz się zająć czymś innym a woda sukcesywnie napełnia szklankę.
Mała szklanka to niski rozmiar buforu - szybko się zapełni nawet wolno kapiącą wodą ale może to być niewystarczająca ilość do ugaszenia pragnienia (analogia do zobaczenia filmu w całości, np. w połowie filmu buforu zabraknie i znowu trzeba będzie czekać aż się wypełni).
Duża szklanka to wysoki rozmiar buforu - długo się zapełnia ale też na dłużej starczy dzięki czemu możesz odkręcić kran (włączyć film ale wcisnąć pauzę) ale gdy już włączysz film będzie na tyle wczytany "do przodu" że bez żadnych wymuszonych przerw możesz cieszyć się materiałem wideo lub jak w tym wypadku, wody będzie do oporu :)


"Uciekło" Ci mnóstwo miejsca po zmianie na Nielimitowany bufor? Zerknij tutaj, KLIK!

Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz