piątek, 9 września 2016

09/09/2016 Aktualizacja Multimedia Master (Tylko Edycja Specjalna)Kolejne udogodnienia, poprawki i nowości...

Ikona z napisem MP3 Streams
Niezaprzeczalnie gwiazdą tej aktualizacji jest wtyczka MP3Streams umieszczona pod działem Radio i Muzyka o nazwie "Kopalnia MP3". Mała wtyczka a jej zawartość jest ogromna!
Polecam przyjrzeć się jej bliżej! Można wpisać ulubionego wykonawcę i cieszyć się całą dyskografią. Albumy są prawidłowo nazwane (z rokiem wydania albumu) czy okładką. Wszystko wygląda wręcz idealnie i chyba mało kto może się pochwalić tak bogatą jak i starannie wykonaną zawartością MP3.
Wtyczka ta pozwala na przeglądanie całych kompilacji, najnowszych albumów, hitów ale i również mamy możliwość dodania wybranych artystów/albumów/piosenek do ulubionych wewnątrz wtyczki by mieć do nich szybki dostęp.

Użytkownicy Android! Pamiętajcie by wyłączyć wizualizację by muzyka nie zawieszała programu Kodi, tutaj film jak to zrobić: https://goo.gl/aQG3wC
Jeżeli posiadasz MMES na telefonie to jak najbardziej możesz korzystać z wtyczki "w ruchu".
Można powrócić do ekranu telefonu i korzystać normalnie z jego funkcji. Kodi działa również na wyłączonym ekranie tak jak inny odtwarzacz muzyki, chociaż co do przełączania utworów za pomocą słuchawek może być gorzej...


Po wyszukaniu po nazwie wykonawcy otrzymujemy widok dyskografii. Jak widać, jest wykonawca, nazwa albumu a po nim rok wydania. Po kliknięciu na dany album możemy od razu odtwarzać "Play Now" lub przejrzeć jego zawartość poprzez "Browse".

Wtyczka ta niestety potrafi czasami nie działać zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Musiałem dokonać kilu zmian w MMES jak i w jego buforowaniu (więcej info niżej) by można było z niej prawidłowo korzystać.
Problemy czasami mogą objawiać się tym, że dany utwór przycina lub wtyczka przeskakuje do kolejnego utworu z listy. Po wielu próbach na kilku różnych sprzętach oraz łączach wraz z grupą testerów doszliśmy do umownego "najlepszego" jej ustawienia. Jeżeli jakiś utwór będzie przycinał czy "szarpał" spróbuj go uruchomić ponownie a jeżeli dalej za 2gim czy nawet 3cim razem nie rozwiąże to problemu to można spróbować zmienić ustawienia wtyczki. Zapisz tylko ustawienia na kartkę przed ich zmianą.
Prześledziłem zagraniczne fora i po przeczytaniu setek postów na jej temat mogę stwierdzić, że śmiało można próbować różnych ustawień bo dla każdego skutkuje co innego.
(prób dokonujcie na nowych/innych utworach gdyż te zostają w pamięci podręcznej wtyczki)


4K i 3D!?!
Tak jest! Doszła nowa zakładka 4K / 3D, która według mnie również należy do tych ciekawszych. Zawartość jeszcze nie szokuje, ale to jest już krok w dobrym kierunku i z czasem na pewno wzbogacę dział.
Wiele osób wciąż nie wie, że aby przewinąć menu nr2 pod główną belką należy skorzystać z "kółka" myszki, z klawiatury lub przycisków na pilocie. Niby proste ale jednak kilka osób w tygodniu się o to pyta :)

 Lista wszystkich zmian
 - doszło źródło z filmami 4K oraz 3D (menu nr2 po prawej). By odświeżyć listę należy wcisnąć opcję "Clear Kodi Cache"
- dodany "Świat Gracza" zawierający serwis Twitch, telewizję o grach wideo oraz popularne gamerskie kanały z YouTube. Jest to również dział, który z czasem zamierzam wzbogacić i wielu może on zainteresować (dział ten znajduje się pod rozrywką).
- dodana zakładka "informacje YouTube" pod zakładką info+
- dodanie wtyczki MP3Streams jako "Kopalnia MP3" pod menu muzykę.
informacja dla bardziej zaawansowanych: by prawidłowo działała zmuszony byłem zmienić rodzaj buforowania również u tych, którzy robią tylko aktualizację (domyślnie ona nie zmieniała ustawień buforowania). Rozmiar 125MB na pamięć RAM pozostał bez zmian aczkolwiek można go zmienić na wyższy jeśli ktoś dysponuje większą ilością niż 1GB (taki parametr przewidziałem dla telefonów/boxów).
Z kolei parametr <buffermode> który wcześniej był na 1 teraz został zmieniony na 2.

Jeżeli wcześniej dokonywałeś/aś zmiany rozmiaru lub na bufor na nielimitowany można to zrobić ponownie. Pamiętaj tylko by zachować parametr 2 zamiast 1 w <buffermode>
- naprawa adresu do pobrania klientów IPTV
- Ilość klientów IPTV została rozszerzona z 2 do 6ciu - zobacz punkt e) http://goo.gl/X5YAhu
- Darmowa polska telwizja jako klient IPTV 1 - domyślna lista TV z około 500-600 kanałami została przesunięta z IPTV 1 do IPTV 6 by użytkownik mógł przypisać polską telewizję. Pełna instrukcja jak to zrobić na blogu w punkcie e) http://goo.gl/X5YAhu

Tak wygląda darmowa polska telewizja wyciągnięta do wtyczki IPTV. EPG (przewodnik po programach) dodawany jest automatycznie.
 
- przeniesienie wtyczki UK Turk jako widżet nad Telewizję EPG
- dodanie wtyczki FilmOn zrzeszającej telewizję z całego świata - menu nr2 pod TelewizjąEPG jako "Zagraniczna TV"
- przeniesienie radia PlanetaFM do postaci widżeta
- dodanie pod programy wtyczki mierzącej szybkość internetu na podstawie serwisu www.speedtest.net (znajduje się pod programami).
Jeszcze notka ode mnie: mam wrażenie, że wtyczka ta nie mierzy prędkości internetu nazbyt dokładnie. Raczej traktuję ją jako dodatek który ogólnie wskaże stan sieci.
- domyślny wygaszacz (przyciemnianie) zmieniony został na zegar 24h
- dodany program rozszerzający informacje o filmach/obsadzie
- poprawa odtwarzania zwiastunów (jakiś czas temu przestały działać, działają już ponownie)
- dodanie przycisków do menu kontekstowego odnoszących się do serwisu trakt.tv (do obejrzenia/oglądany/ocena) - będzie film w przyszłości wyjaśniający więcej w temacie.
- naprawa Digitally Imported (po awarii konieczna była zmiana zdalnego folderu)
- poprawiony widok wyświetlania filmów z nieczytelnych kafelek na listę. Filmy te dostępne są po kliknięciu w czerwony napis Filmy. Jeżeli chcesz od czasu do czasu odświeżyć zawartość tejże listy skorzystać z przycisku "Czyść pam. podręczną" który znajduje się pod programami.
- dodanie dodatkowych dwóch obszernych wtyczek do kategorii XXX (widoczne na dole listy).
W jednej z tych wtyczek znajdują się nierzadko zabawne wywiady z gwiazdami gdzie odpowiadają one na pytania fanów. Można zobaczyć jak wygląda przeciętny dzień poza planem. Wszystko w EN.

- UWAGA! Ze względu na dołożone kategorie oparte na SuperFavorites Twoje ustawienia zostaną nadpisane przy aktualizacji (po aktualizacji dodaj ponownie swoje ulubione do SuperFav)Awaria...
Jak większość już wie awaria serwera z końca sierpnia spowodowała ogromne problemy oraz przez moment istnienie Multimedia Master stanęło pod znakiem zapytania.
Wiele pracy oraz wysiłku było włożone, by wszystko postawić na nowo. Jest nowy serwer, nowa domena oraz nowa wtyczka instalacyjna jak i inny sposób instalacji (gorąco zachęcam by zapoznać się ze zaktualizowaną instrukcją) Instrukcja ta znajdowała się w wiadomości email ode mnie wraz z hasłem.

Na ten moment z przyczyn technicznych NIE MOŻNA zaktualizować starszej wersji MMES, która była pobrana jeszcze ze starego serwera http://techmaniachd.tk
Jeżeli uda mi się odzyskać dostęp do starego serwera NA PEWNO niezwłocznie poinformuję, że bez tracenia hasał można dokonać takiej aktualizacji.
Jeżeli komuś zależy to przy użyciu hasła można dokonać nowej, czystej instalacji najnowszej wersji MMES lub jeśli powyższe zmiany nie wprowadzają dla Ciebie tak wiele to poczekaj a może uda się naprawić kwestię aktualizacji.

Jeszcze odnośnie MMES pobranego ze starszego serwera - wersja ta dalej będzie działać bez przeszkód. Pojedyncze wtyczki, czyli cała zawartość nakładki aktualizuje się automatycznie i są to oddzielne elementy od samego Multimedia Master.


MMES pobrane z nowego serwera aktualizujemy wciskając guziczek pod programami z napisem "Aktualizuj" i KONIECZNIE wymuszenie zatrzymania.

 
Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz