wtorek, 18 października 2016

FAQ i porady, Kodi podstawy, Brak nowego skrótu


Brak nowego skrótu

Prawidłowy sposób zamknięcia Kodi
Tworzysz nowy skrót lub ikonę w Kodi a po ponownym uruchomieniu nie ma jej?

Dlaczego tak się dzieje?

Odp: Dzieje się tak za sprawą źle zamykanego programu Kodi. Zamykaj go przyciskiem w menu głównym “wyłącznikiem” zaraz obok gwiazdki (ulubionych).
Owszem takie wyłączanie trwa długo ale w ten sposób program zapisuje różne dane, między innymi właśnie informacje o wprowadzonych zmianach w skórce.

W jaki sposób zamykam niewłaściwie?

Wyrzucając z tej listy Kodi robisz jego
"wymuszenie zamknięcia"
Odp: Jeżeli używasz systemu Android i nie zamkniesz Kodi przy pomocy tego guziczka, który znajduje się na zdjęciu powyżej tylko wciskając klawisz ekranu głównego to tak naprawdę Kodi się "minimalizuje" i działa w tle.
Tym samym obciąża procesor i dalej działa a Ty odnotujesz dodatkowe 2-5% spadu baterii* więcej na godzinę. Dalej to już wiele zależy od urządzenia. Samsungi z aplikacją AppManager po pewnym czasie wymuszą zamknięcie Kodi, za to oszczędzą nam baterię.
Android również zamyka aplikacje działające w tle jeśli brakuje mu pamięci RAM ale to proces automatyczny i nie mamy na niego wpływu.

Gdy w Android wciśniesz klawisz ostatnich aplikacji (patrz zdjęcie obok) i przeciągniesz Kodi w bok wyrzucając je z tej listy to również robisz wymuszenie zamknięcia. Gdy w w ten sposób postąpisz dane o skórce nie zostaną zapisane.

W Windows słynne Alt+F4 lub zamknięcie krzyżykiem powoduje wymuszenie zamknięcia i tak samo dane o skórce nie zostaną zapisane.


Zamykanie niewłaściwe to zły nawyk chociaż aż tak bardzo nie ma potrzeby się tym stresować. Wyłączając w ten sposób oczywiście nic nie popsujesz, więc bez obaw. Jednakże jeżeli chcesz by dokonane zmiany w czasie sesji się zapisały to wyłącz kodi prawidłowo ten jeden raz i one tam już zostaną.Disclaimer: 2-5% to średnia wartość jaką zauważyłem osobiście i na każdym urządzeniu może być inna. W przypadku mojego telefonu Samsung Note7 ta wartość wahała się właśnie pomiędzy 2-3% dodatkowego zużycia na godzinę gdy Kodi był zminimalizowany.
Dzieje się tak, gdyż Kodi nie pozwala procesorowi przejść w stan głębokiego snu (deep sleep stage) co cały czas wymusza podwyższone taktowanie.

Innymi słowy - wyłączaj Kodi gdy go już nie używasz...
Podobna sytuacja dotyczy każdej innej aplikacji. Klikając ekran główny aplikacja dalej działa w tle.Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz