środa, 19 października 2016

Multimedia Master -> Telewizja EPG -> Klient TV


Klient TV

Zakładka KlientTV jest dostępna w Edycji Specjalnej nakładki MM.
Pozwala ona na korzystanie z telewizji internetowej, obsługuje listy odtwarzania m3u, strumieniowanie kanałów radiowych i telewizyjnych oraz posiada funkcje EPG czyli przewodnika telewizyjnego.
Wtyczka ta ma wiele zalet. Chociażby pozwala na wygodniejsze przełączanie między kanałami czy jednoczesne przeglądanie programu telewizyjnego. Listy takie często są udostępniane przez serwisy z telewizją internetową zamiast dedykowanych wtyczek (tak jak jest to chociażby w GoldVOD).
Niestety konfiguracja tej wtyczki potrafi przysporzyć kłopotów i czasami mogą pojawić się różne problemy na które postaram się podpowiedzieć poniżej.


Pytania, problemy i porady
1) Wykupiłem/am listę w serwisie takim jak listam3u, chcę dodać ją, jak to zrobić?
Odp: Przejdź do zakładki System -> Dodatki -> moje dodatki -> klienty telewizji -> PVR IPTV Simple Client -> i wybierz konfigurację oraz w ścieżce listy odtwarzania przepisz podany adres, który został Tobie podany przez serwis.

Niewykluczone, że dostaniesz więcej niż jeden adres. Czym są inne? Otóż prawdopodobnie będzie to inny adres dla Android który wpisujesz w tym samym miejscu ale mogą to być również adresy dla przewodnika XMLTV jak i adres dla loga kanałów.
Te dodatkowe ścieżki możesz odpowiednio wpisać (choć nie musisz). Przewodnik oczywiście w drugiej zakładce a adres z logami rzecz jasna do trzeciej zakładki.


2) Jestem w innej strefie czasowej i przewodnik po programach pokazuje co innego niż obecnie leci.
Odp: Będąc w ustawieniach (wyżej opisane jak tam dotrzeć) wystarczy przejść do Ustawień przewodnika i przesunąć go. Używanie tego przesuwaka na urządzeniach dotykowych czy przy pomocy myszy jest niezmiernie trudne (tak jak niżej na zdjęciu). Skorzystaj z klawiatury lub pilota.
Zaznacz również przesunięcie czasowe dla wszystkich kanałów. Kliknij OK, wyłącz prawidłowo Kodi oraz uruchom je ponownie.


3) Brak klienta IPTV 2-5 lub mniej kanałów na Android
Odp: W systemie Android wraz z instalacją MMES działa pierwszy klient ale pozostałe już nie. Tak naprawdę tylko pierwszy PVR IPTV client jest oficjalną wtyczką od zespołu Kodi. Pozostałe to klony stworzone przez społeczność. Tak jak pierwszy oficjalny działa na różnych platformach tak te nieoficjalne tylko dla wybranej platformy z wybraną wersją Kodi. W nakładce MM zainstalowałem je wszystkie ale pod Windows i Kodi 16.1
Jeżeli chcesz ich więcej dla Android to niezbędne jest by je doinstalować samodzielnie lecz bywa to problematyczne i ze względu, że u wielu mogą wystąpić różne inne problemu zalecam by zamiast bawić się w to podmienić tylko adres pierwszego klienta. Jeżeli masz dwie różne i bardzo dobre listy to drugą wpisz do wtyczki e-TVGuide, czyli tej dostępnej po kliknięciu w sam napis Telewizja EPG. Będzie tam również przewodnik ale i można wpisać tam również wpisać listę M3U.Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz