środa, 12 października 2016

FAQ i porady -> Kodi podstawy -> Instalacja Kodi


Instalacja Kodi


Jako pierwszy krok w rozpoczęciu przygody z wszechstronnym programem Kodi należy rozpocząć oczywiście od samej jego instalacji.
Proces ten nie należy do skomplikowanych.
Jednakże moim głównym celem jest sprawić, by był on w pełni zrozumiały i dostępny dla każdego bez względu na wiek, wiedzę czy też stopień zaawansowania w "sprawach komputerowych".


Zaawansowanym użytkownikom zapewne wystarczy informacja by wejść na stronę www.kodi.tv/download
i z tamtego źródła zainstalować ostatnią, stabilną wersję Kodi i kolejno jeśli chcą mogą przejść do instalacji Multimedia Master.
Dla użytkowników Android najszybszą drogą jest skorzystanie ze sklepu google i pobranie jak Kodi jak każdą inną aplikację.
Natomiast jeżeli masz chwilę to serdecznie zapraszam do filmu "Kodi cz.1" w którym przeprowadzam instalację oraz wstępną konfigurację programu krok po kroku z wyjaśnieniem najważniejszych elementów.
Jeżeli już słyszałeś/aś bądź znasz moją nakładkę do Kodi o nazwie Multimedia Master to sama kwestia konfiguracji Cię obejdzie, gdyż pobierając i instalując nakładkę wszystkie te ustawienia będą zrobione za Ciebie.
Jestem zdania, że nawet jeżeli oglądając ten film nauczysz się czegoś dodatkowego to na pewno na tym nie stracisz i jeżeli w przyszłości nawet korzystając już z Multimedia Master napotkasz problem z pogodą, napisami, dźwiękiem czy nawet z innymi drobiazgami to z wiedzą wyniesioną z tego filmu poznasz program lepiej i w przyszłości ta wiedza może zaoszczędzić Ci niepotrzebnych zmartwień.


W kolejnym filmie omawiam szerzej wybór poszczególnych wersji oraz jak "odkopać" archiwalne wersje Kodi. W razie awarii głównych serwerów Kodi jest to niezwykle cenne źródło by pobrać program.
W materiale tym poruszam również kwestię systemów iOS oraz Android gdyż program występuje w dwóch różnych wersjach dla systemu Android jako że urządzenia te bazują na dwóch różnych architekturach czyli ARM oraz x86 - nie wiesz o czym mowa? Zapoznaj się z filmem.
Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz