środa, 12 października 2016

FAQ i porady -> Kodi podstawy


Kodi podstawy


Program Kodi rozpoczyna swoją historię w roku 2002 jako Xbox Media Player (w skrócie XBMP). Z założenia miał być to multimedialny odtwarzacz stworzony dla konsoli Xbox.
Przez wiele lat program jeszcze kilkakrotnie zmieniał swoją nazwę. W 2009 roku nazwa została zmieniona na XBMC i ta nazwa jeszcze dzisiaj popularna.
Od samego początku był to program o otwartym kodzie co znaczy, że każdy, kto tylko ma na to chęć czy czuje ku temu pragnienie może pracować nad jego rozwojem czy też nad samymi wtyczkami.
Na przestrzeni lat powstała niezliczona ilość mniej i bardziej wymyślnych wtyczek. Większość z nas zna i pożąda tych wtyczek do telewizji filmów i seriali lecz powstawały również takie, które pozwalały z poziomu programu otwierać drzwi od garażu, sterować oświetleniem za telewizorem czy takie, które wypuszczały psa do ogrodu...
To dzięki swej wszechstronności oraz możliwościom Kodi dzisiaj jest tak popularny.

Sam program Kodi to jeden element natomiast by w pełni cieszyć się wieloma możliwościami niezbędne nam są właśnie "wtyczki" - czyli malutkie programy poszerzające możliwości programu.
Pojedyncze wtyczki to tak jak klocki Lego, potrzeba ich wiele by można było stworzyć jedną i wszechstronną całość.
Te poszczególne elementy zawdzięczamy Autorom tychże wtyczek i całej społeczności związanej z Kodi.
W swoich filmach początkowo uczyłem Was instalacji każdej pojedynczej wtyczki. Sama instalacja nie jest zajmująca ani specjalnie skomplikowana, jednakże odnalezienie tych najlepszych i godnych uwagi wiąże się często z długimi poszukiwaniami.
Dlatego też stworzyłem projekt o nazwie Multimedia Master, który jest nazywany "Wizardem" czy też po prostu "nakładką" na Kodi bo czy nie lepiej zaoszczędzić mnóstwo swojego czasu i pobrać dziesiątki skrupulatnie wyselekcjonowanych oraz skonfigurowanych wtyczek w jednym pakiecie?
Zapewne odpowiedź na to pytanie brzmi TAK lecz nim jeszcze przejdziesz do samego zagadnienia nakładki Multimedia Master poniżej rozpisałem jeszcze kilka podstaw które warto znać.


1) W dalszej części bloga występują nazwy MM i MMES. Pierwsza dotyczy Multimedia Master w wersji podstawowej a druga jako Multimedia Master Edycja Specjalna co jest znacznie rozszerzoną i bogatszą wersją nakładki.

2)
Windows - jeżeli w nazwie profilu jest zawarty znak diakrytyczny (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż) program Kodi nie będzie działał prawidłowo. Pojawi się problem z instalacją wtyczek jak i samo zainstalowanie Multimedia Master nie będzie możliwe. By dowiedzieć się więcej zajrzyj do menu:
FAQ i porady -> Kodi podstawy -> Błąd wtyczki

3) Jeżeli korzystasz z systemu Windows Kodi powinien być uruchomiony z prawami administratora by uniknąć przyszłych problemów.
To, że jesteś administratorem na swoim komputerze nie oznacza, że w takiej formie Kodi się uruchomi.
Poradnik na YouTube znajduje się poniżej. Dotyczy on co prawda aktualizacji "biblioteki" aczkolwiek z niego dowiesz się również jak ustawić program by uruchamiany był on zawsze z prawami administratora
Kliknij by otworzyć film na YouTube

4) Wtyczki w Kodi pobiera się w formie spakowanych plików ZIP. Nigdy nie wypakowujemy tych plików. Kodi instaluje te wtyczki w postaci ZIP

Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz