wtorek, 6 grudnia 2016

Wtyczka Trakt.tv do Kodi


Wtyczka Trakt.tv do Kodi

By móc oceniać obejrzane materiały musimy mieć zainstalowaną wtyczkę Trakt w  programie Kodi. Odpowiednio ją skonfigurować oraz sparować z samym serwisem.
Posiadacze MM w Edycji Specjalnej pomijają krok instalacji, wtyczka już jest oraz została wstępnie skonfigurowana choć wedle życzenia ustawienia te można zmienić. Jedynie muszą wykonać autoryzację czyli połączyć ją ze swoim kontem - pkt 3)


1) Instalacja Trakt
 
- System

- Dodatki
- Zainstaluj z repozytorium
- Kodi Add-on repository
- Programy
- Trakt
- Zainstaluj

2) Konfiguracja

W MMES wstępna konfiguracja została zrobiona za użytkownika. Dla nowej instalacji warto przejrzeć każdą z zakładek i ustawić wszystkie elementy wedle własnego uznania.3) Teraz musimy ją sparować. W ustawieniach ogólnych kliknij w napis "Jak wykonać autoryzację dostępu dodatku....". Jak na zdjęciu poniżej.4) Po kliknięciu zobaczysz okno autoryzacji.

Zminimalizuj program Kodi przy użyciu jednocześnie klawiszy 'Lewy Alt i enter' jeśli używasz Windows.
Jeśli korzystasz z Android to wciśnij Home lub można też użyć innego urządzenia w kolejnym kroku.5) Otwórz przeglądarkę i wejdź na https://trakt.tv/activate. Jeżeli trakt poprosi Cię o zalogowanie to wykonaj ten krok. 

W tym okienku przepisz swój kod otrzymany w kroku 4tym i kliknij "Continue"6) Jeśli kod był poprawny pojawi się takie okno jak poniżej. Kliknij YES by potwierdzić połączenie Twojego programu Kodi z kontem trakt.


Woohoo! Od dzisiaj nie zgubię się w swoich filmach i serialach! :)Pytania i porady.

1) Jest limit czasowy dla tego kodu na sparowanie. Gdyby za pierwszym razem nie zaskoczyło to powtórz krok od 4 do 8.
Jest to okno informujące o upływie limitu czasu.

2) Wchodzę w Programy i klikam w Trakt to się nie otwiera

Odp: Kliknij prawym (lub przytrzymaj palcem) i wybierz "Ustawienia dodatku". Ewentualnie można wejść w System, Dodatki, Moje Dodatki, Programy, Trakt


Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). 
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz