poniedziałek, 14 marca 2016

Multimedia Master -> Filmy -> Exodus


Exodus

Wtyczka Exodus jest bezapelacyjnie moim faworytem w Kodi i nie dzieje się tak bez przyczyny. Jest to długo oczekiwany następca Genesis.
Przypuszczalnie jest to największa baza filmów i seriali z wszystkich wtyczek jakie mamy do dyspozycji. W swojej prostocie może początkowo nie zadziwia ale dla prawdziwego kinomana jest prawdziwym skarbem i niczego więcej nie trzeba... no może jedynie wyższej jakości wideo w źródłach, natomiast jeśli chodzi o bibliotekę to można być naprawdę zadowolonym.
Jeżeli jesteś kinomanem gorąco polecam założyć konto na www.trakt.tv i połączyć serwis z Exodusem (Planowany jest film w przyszłości na ten temat).
W Multimedia Master wtyczka występuje w kilku miejscach. Można ją odnaleźć pod zakładką Filmy oraz Moje Seriale jako Popularne, Gatunki oraz Szukaj.
Ze względu na swoją wszechstronność można ją odnaleźć również w Świecie Dziecka jako Bajki EXODUS.

Każdy, kto chce bliżej zapoznać się z możliwościami wtyczki jak i zobaczyć jak wygląda jej obsługa może zobaczyć poniżej główny, pierwszy film o niej.Opis filmu, ocena, fabuła itd...
Częste pytania i problemy
1) Nie mam opisu filmu.

Odp: Zmień widok na fototapetę. Opcje widoku dostępne są po lewej stronie ekranu pod strzałką.
We wcześniejszych wersjach wtyczki należało w opcjach mieć zaznaczone "auto play"
by opis filmu się pokazywał ale wydaje się, że to już nie jest problemem. Warto to jednak sprawdzić gdyby wciąż opisy się nie pokazywały.2) Jakość materiałów...
Odp: Zdarza się tak, że po uruchomieniu stosunkowo nowego filmu jakość jest tragiczna i wygląda jak nagranie zrobione w kinie Nokią 3310, która kamery nawet nie miała...
Dzieje się tak właśnie najczęściej gdy film jest stosunkowo nowy i dobra jakościowo wersja zwyczajnie nie jest dostępna w sieci.
To co mogę doradzić to by spróbować ponownie zajrzeć do filmu za jakiś czas. Tutaj mógłbym nawet oprzeć się na własnym przykładzie - bardzo chciałem obejrzeć nową wersję Księgi Dżungli (obrazek powyżej) lecz nagranie wyglądało jak wykonane przez kogoś po spożyciu, telefonem i do tego bez statywu w kinie. Gorliwie często zaglądałem i po jakimś miesiącu film był już w dobrze wyglądającej jakości i w rozdzielczości 1080p.

Ciekawostką jest również fakt, że raz możemy zobaczyć, że jest źródło 1080p a kilka godzin później... go już nie ma?! Wszystko to ma związek z dostępnością źródeł. Źródła te są codziennie odświeżane i wrzucane przez użytkowników lecz jednak też ciągle one "umierają". Ponownie powołując się na moje doświadczenie zdarzało się tak, że w dzień upatrzyłem film i było dostępne 1080p a wieczorem zasiadając do seansu już tylko 720p. Do tej pory wyłapałem tylko kilka takich przypadków.3) Można pobierać?
Odp: Tak, Exodus pozwala również na pobieranie materiałów wideo na dysk/pamięć urządzenia. Jeżeli masz problem z pobieraniem to zobacz dokładnie film instruktażowy poniżej. Nie przeocz niczego ani nie przegap faktu, że samą opcję pobierania należy włączyć w menu wtyczki, wybrać katalog dla filmów i seriali.Aktualizacja: od czasu realizacji filmu Exodus był aktualizowany dziesiątki razy i z tego co mogę teraz zauważyć opcja poruszana w filmie o "auto odtwarzaniu" nie ma już większego znaczenia. Wcześniej te ustawienia były konieczne by pobieranie było możliwe. Teraz można pobierać nawet gdy jest zaznaczone auto-odtwarzanie czy dialog.


4) Strumienie z polskich serwisów w Exodus?
Odp: We wtyczce Exodus od pewnego czasu można ustawić aby filmy jak i seriale były wyszukiwane również w polskich serwisach. Dzięki temu rozwiązaniu jest szansa na to, by trafić na materiały z lektorem lub ewentualnie z napisami już wtopionymi do filmu. Korzyścią takich napisów jest fakt, że zawsze są one prawidłowe. Czyli problem z brakiem synchronizacji tudzież "rozjeżdżających" się napisów względem filmu nie występuje.

Materiały z polskich serwisów są wtedy domyślnie wyświetlane na górze listy a te standardowe poniżej. By uruchomić tę opcję wystarczy wykonać poniższe czynności:
System -> Dodatki -> Moje Dodatki -> Wtyczki wideo -> Exodus -> Konfiguruj i tutaj wybierz język źródeł na Polish + EnglishWszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz