poniedziałek, 14 marca 2016

Multimedia Master -> Filmy, Seriale -> Specto


Specto jest ciekawą wtyczką do Kodi, którą można odnaleźć w repozytorium Filmkodi.
Jest uważana za klon poprzedniego Genesis a obecnego Exodus i to wcale nie znaczy, że jest źle, jako że sam Exodus to jedna z najlepszych wtyczek do Kodi.
W momencie gdyby był problem z Exodusem warto się posiłkować tą wtyczką.
Niestety na moment pisania tego poradnika niepoprawnie działało oznaczanie obejrzanych materiałów w serwisie trakt.tv. Oczywiście nie przeszkadza to tym, którzy nie korzystają z trakt.tv.
Gorąco zapraszam do zapoznania się z filmem o Specto. Dowiesz się z niego jak wygląda wtyczka, co można odnaleźć oraz jak ją zainstalować.a) Jeżeli masz problem z odnalezieniem wtyczki Specto w repozytorium filmkodi wtedy upewnij się czy masz najnowszą wersję repozytorium. Jeżeli tak nie jest (w wideo masz tylko mrknow bez Specto), spróbuj ją zaktualizować, jeśli wciąż nic to w linkach poniżej znajdziesz najnowsze wersje repozytoria. Pobierz, zainstaluj a stare najlepiej odinstaluj.
Repozytorium o nazwie MrKnow jest starsze i jest tam tylko MrKnow.
Repozytorium o nazwie filmkodi jest nowsze i jest tam Specto i MrKnow.

Link:
http://filmkodi.com/pl/wtyczka-specto-filmy-i-seriale-w-hd/ 
http://filmkodi.com/repository/repository.filmkodi.com.zip

b) By mieć opis w widoku Fototapeta należy w opcjach mieć zaznaczone "auto odtwarzanie
Ale z tą opcją zaznaczoną nie można pobierać.
Więc wtedy należy odznaczyć auto odtwarzanie - będziemy mogli pobierać za to opis jest wyświetlany w widoku "O mediach 1,2 i 3" lub więcej po kliknięciu prawym (przytrzymać palcem w urz. dotykowych) i wybraniu "Informacje o filmie"

c) W Specto nie jesteśmy w stanie wybrać ścieżki pobierania, która nam pasuje, ale dotrzeć można tam jak najbardziej. Filmy pobierają się do katalogu użytkownika, więc najprawdopodobniej na C:\ (chyba że w systemie zmieniłeś lokalizację tego folderu)

By się tam dostać w Windows należy zrobić tak:
- Kliknij Start i od razu wpisz %appdata% po czym puknij w Enter
- Wchodź dalej w katalogi: Kodi -> userdata -> addon_data -> plugin.video.specto -> downloads i tu znajduje się ten katalog, można utworzyć sobie skrót (i wyciągnąć go np. na pulpit) by ciągle tam się nie dokopywać.
Po pobraniu można te filmy/seriale przenieść gdziekolwiek się chce. Może to być pendrive, drugi dysk itp.


Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz