czwartek, 23 czerwca 2016

Sprzęt i gadżety -> Android Box itp -> Zoomtak T8H
Sprzęt, to temat, który mnie od zawsze bardzo interesuje i chciałbym robić więcej takich recenzji. Z Twoją pomocą może okazać się to realne.
Dlatego też chciałbym raz jeszcze poprosić o łapkę w górę, subskrypcję i o dzielenie się filmem ze znajomymi (jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś/aś)
W ten sposób jest szansa, że dane mi będzie zrobić kolejną recenzję sprzętu. Jest jeszcze wiele różnych urządzeń wartych przetestowania - na pewno chętnie sprawdzę jak sprawują się takie skrzynki z Windowsem zamiast Androida a takie są... tylko zazwyczaj znacznie droższe. Lecz jeśli i Twoje wsparcie i chęć oglądania takich filmów będzie to na pewno coś się uda :)
Dalsza część recenzji.Czyli coś więcej, niż udało się zawrzeć w filmiku.

Na pewno z czasem będę rozbudowywał wątek o kolejne elementy, jakie przyjdą mi do głowy. Jeśli macie jakieś pytania to oczywiście piszcie je pod filmem na YouTube (kliknij tu by otworzyć) - tam postaram się na nie odpowiedzieć a jeśli pytanie będzie trafne to jest szansa, że uzupełnię o nie ten wpis.

Tutaj ciekawostka czyli wywiad w fabryce Zoomtak - zobacz jak składają i testują T8H (polskie napisy) https://www.youtube.com/watch?v=5rzxaQ7vBJI

Film testowy 4K

W filmie pokazuję Wam jak chodzi na nim film w 4K i przyznam się, że wątpiłem, że to w ogóle zadziała jako że mój komputer miał dziwne problemy z odtworzeniem tego pliku. Teraz się nad tym zastanowić to może dlatego, że odtwarzacz video w komputerze mam przypisany na podstawową kartę graficzną Intela (słabiutka) a nie na nVidię (mocniejsza).
Tutaj link do strony z filmem: http://4ksamples.com/4k-uhd-fireworks-sample/
Gdybyście mieli problemy jak pobrać z tej strony to wrzuciłem to nagranie też na dropbox więc najlepiej pobrać i odtworzyć prosto z dysku: https://goo.gl/bb1HEi

Poniżej jeszcze jako mały bonusik kilka dodatkowych zdjęć, jakie zrobiłem na potrzeby projektu. Można w ten sposób bliżej się przyjrzeć też jak wygląda Zoomtak w przykładowym salonie. Zwróć uwagę na opis pod zdjęciem.


Po włączeniu sprzętu mamy napis "boot", który oznacza, że urządzenie się jeszcze uruchamia. Gdy będzie włączone pojawi się godzina.
Godzina jest pobierana z internetu ale KONIECZNE jest prawidłowe ustawienie strefy czasowej. W swoim egzemplarzu miałem "Chiński" czas więc przeczytaj powyżej na blogu jak go prawidłowo ustawić.


Miejsce na dużą kartę SD oraz OTG, które działa również jako zwykłe USB
2x USB
Większość konektorów znajduje się z tyłu.
Zegar mimo, że stosunkowo niewielki jest dobrze widoczny z kilku metrów... choć za parę lat mogę zmienić zdanie, że jest widoczny do 1 metra ;)
Pilota wręcz uwielbiam! Działa on wyśmienicie dobrze. Ma funkcję pauzy oraz play, które działają w Kodi (MX3 tego nie miał). Czerwony klawisz Kodi służy tutaj do włączenia jak i wyłączenia ALE wyłączając Kodi w ten sposób jest poprzez wymuszenie zamknięcia więc pamiętaj, że Kodi nie zawsze to lubi... Chociaż plusem jest to, że dzieje się to w mgnieniu oka. Wychodzenie "prawidłowo" z Kodi (poprzez ten guziczek w lewym dolnym rogu na ekranie głównym) dopiero wtedy on jest w stanie zapisać część ustawień, które zostały wprowadzone w trakcie korzystania z niego. Wielu użytkowników nie lubi prawidłowego zamykania Kodi gdyż trwa to kilka do kilkunastu sekund.
Powłoka pilota jest błyszcząca i widać odciski palców jak i wszelkie zabrudzenia ale pierwsze wrażenie jest WOW!
Jego czyszczenie to inna historia... guziki są dobre, co znaczy dosyć twarde i bardzo anty-poślizgowe przez co zwykłe "przejechanie szmatką po całości" jest wręcz niemożliwe.
Tutaj Zoomtak jest wyłączony (środkowa półka po prawej). Widać czerwony guziczek który jeszcze nie został przeze mnie zamalowany markerem. Czerwony nie jest jeszcze tak intensywny.
Tutaj już urządzenie jest uruchomione. Niezwykle ciężko zdjęciem wychwycić to, jak mocno niebieska dioda świeci ale zdecydowanie zbyt mocno! Pierwszego wieczora, gdy wraz z rodzinką zasiadłem do oglądania filmu po kilku minutach odezwały się pytania czy można to wyłączyć, zakryć, zamalować lub zastawić krzesłem bo drażni...
Na tym zdjęciu już troszkę bardziej widać niebieską diodę. Na telewizorze odtwarzany YouTube przez T8H i kanał "Unbox Therapy".
Niebieska "żarówa".
Kilka dodatkowych ujęć...
Godzina odrobinę rozmazana ale to wina aparatu.

Tutaj przeniosłem urządzenie wyżej i postawiłem je na kino domowe (odtwarzacz blu-ray ze wzmacniaczem na 5.1). Takich numerów robić nie polecam! Oba urządzenia się grzeją, do tego moja półka drewniana jeszcze z zakrytym tyłem nie pozwala w tym wypadku obu urządzeniom prawidłowo oddawać ciepła. Zrobiłem to na potrzeby testu i recenzji. Jak się spali to się spali - lepiej u mnie niż u Was lecz muszę przyznać, że nawet gdy w pokoju było naprawdę ciepło (salon skierowany na południowy-zachód i cała ściana przeszklona) to było wszystko OK. Nawet żadnych spowolnień nie wychwyciłem ale urządzenie było wręcz gorące w dotyku!
Przeniosłem je około 17tej godziny w to miejsce i do 23ciej godziny ciągłego "katowania" nic złego się nie stało.
Urządzenie postało w tej lokalizacji jeszcze kilka dni i również nie było ani problemów, ani jednego restartu czy czegoś podobnego.
Tutaj widać zamalowany czarnym markerem przycisk włącznika. Widać, że tak jasne światło przebija go niemal całkowicie ale tak naprawdę świeci teraz o wiele mniej i nie jest już drażniące dla oka.
Tutaj widać, że jasność zegarka jest wyższa, niż włącznika - wcześniej było na odwrót więc czarny marker pomógł.
Pilot po dwóch tygodniach użytkowania - widać na nim gdzieniegdzie smugi chociaż go polerowałem szmatką z mikrofibry.
Zasilacz wysokiej jakości za to druk marnej :) 5V 2A

Box w stanie uśpienia - dioda czerwona świeci i odbiornik pilota jest aktywny. Pobór prądu poniżej 0.01 Wata
Box w stanie włączonym i pod sporym obciążeniem pobiera max 6.0W. O dziwo w czasie grania w tę grę pobór wahał się od 5,4 - 5,8W
Tutaj kanał na YouTube "Moto Doradca" i aplikacja YouTube'owa od Zoomtak. Ma wybór jakości nawet do 1080p (oglądając przez Kodi to tylko 720p). Dodatkowo tutaj można dać łapkę w górę pod wideo by wesprzeć kanał a to ma naprawdę ogromne znaczenie dla nas Twórców i cieszy nas każda jedna :) 

Porady, ustawienia oraz rozwiązania różnych problemów:

- Zmiana rozdzielczości gdy auto-wykrywanie prawidłowo nie dobierze ustawień telewizora/wyświetlacza:
Mój telewizor nie został prawidłowo wykryty przez urządzenie. Tzn. wszystko się pokazało lecz obraz był w rozdzielczości 720p. W takim przypadku należy odznaczyć auto-wykrywanie i ręcznie zmienić rozdzielczość na 1080p ale i równie ważne jest tutaj odświeżanie i interesującej mnie opcji 60Hz nie było na liście... Tak więc pierw wybrałem 1080p przy 24Hz gdzie po przełączeniu i zatwierdzeniu tych ustawień dopiero pokazała się nowa opcja 1080p i 60Hz. Brak tej opcji na początku jest małą niedoróbką ale z odrobiną gimnastyki możemy to naprawić.
(Po tym, jak zaktualizowałem system problem z brakiem 1080p60Hz ustąpił)

- Obcięte krawędzie ekranu:Skalowanie obrazu również możemy zmienić w tym zestawie ustawień co powyżej. Opcja ta wygląda jak potencjometr. W ten sposób procentowo możemy zmniejszyć rozmiar wyświetlanego obrazu. W moim przypadku dla telewizora Sony KDL-40-Z5500 po ustawieniu na 90% uzyskałem pełne wypełnienie.

- Dźwięk:W oknie konfiguracyjnym również można zmienić ustawienia dotyczące zmiany wyjścia dźwięku. Dla uzyskania 5.1 polecam SPDIF czyli kabel

- Wizualizacja: W Multimedia Master domyślna wizualizacja to "Spectrum" gdyż jest ona dostępna w każdym urządzeniu, z kolei... w Androidzie po jakimś czasie zawiesza ona praktycznie każde urządzenie. Model T8H posiada również tę samą wizualizację ale opartą na innym silniku graficznym - OpenGL. Wystarczy na nią przełączyć by móc cieszyć się i wizualizacją i bezawaryjnością.
By to zrobić wejdź w System -> Muzyka -> Odtwarzanie -> Wizualizacja i tam wybierz OpenGL Spectrum. 


- Aktualizacja: w trakcie opracowywania

- Ustawienie zegara/ zmiana strefy czasowej:
w trakcie opracowywania


***************************
Uważaj by nie kupić podrobionego produktu! Na eBay, Aliexpress bywa taniej ale upewnij się, czy kupujesz oryginał. Poniżej dwa linki do oryginałów a w nich zobacz zdjęcia porównujące oryginał i klon.
http://bit.ly/2meWIwf
http://bit.ly/2lRt3c7

Oficjalny autoryzowany dystrybutor Zoomtak Polska:
https://mgmplay.pl/pl/
lub http://bit.ly/2o78Rkf

***************************

AliExpress.com Product - Zoomtak T8H 2GB/16GB Android TV Box S905 android 5.1 quad core 1000M KODI16.0 media player

Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). 
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz