sobota, 22 października 2016

FAQ i porady -> Kodi -> Godzina oraz data w Kodi


Data i godzina

Mogłoby się wydawać, że temat błahy i nie wymaga jakiegokolwiek wyjaśnienia, lecz jak się okazuje wielu osobom przysparza to problemu a i błędna data powoduje to, że Kodi nie działa prawidłowo lub nie ma dostępu do zawartości wtyczek...
Pomyślicie pewnie teraz "co ma piernik do wiatraka?" ale już dążę z wyjaśnieniami. Zaczniemy najpierw od samej godziny.
1) Godziny w Kodi nie ustawiamy... Wiele osób zgłaszało się do mnie pisząc, że przeszukali każdą jedną opcję, każdą zakładkę i każde ustawienie w Kodi lecz ustawienia czasu znaleźć nie mogli.
Odpowiedź jest prosta - Kodi pobiera czas systemowy, więc jeżeli jest on błędnie ustawiony w Windows, Android czy jakimkolwiek innym systemie to i taki sam czas będzie w Kodi.
By rozwiązać ten problem wejdź do ustawień swojego systemu operacyjnego i ustaw tę godzinę a tak naprawdę byłoby najlepiej, jeśli ustawisz by czas sam pobierał się z internetu. Przy tej opcji nie zapomnij o prawidłowym wybraniu swojej strefy czasowej.


Dlaczego prawidłowa godzina ma znaczenie?
Odp: Otóż najważniejszym elementem dla wielu jest zapewne EPG czyli przewodnik po programach telewizyjnych. Nie może on prawidłowo działać jeśli i czas systemowy jest błędnie ustawiony. Możliwe, że jest więcej elementów sprawiających kłopoty jeśli czas jest błędny. Dlatego nawet jeśli uważasz, że Twój zegar biologiczny chodzi równie dokładnie, co zegar atomowy i nie potrzebujesz zegarka w Kodi to ono samo go potrzebuje by działać tak, jak trzeba.


2) Data... Błędne ustawienie daty może nieść za sobą jeszcze więcej problemów niż sama błędnie ustawiona godzina, chociaż ten problem występuje o wiele rzadziej.
Nie widziałem jeszcze by kiedykolwiek, ktokolwiek opisywał wcześniej ten problem. Pomagałem już tysiącom widzom w rozwiązaniu przeróżnych problemów i do tej pory wystąpiły tylko dwa tego typu przypadki. Otóż po zakupie AndroidBox z Chin osoby te nie ustawiły godziny i daty jako że uznały to za zbędne i czym prędzej chciały zainstalować Multimedia Master. Dopiero po poszukiwaniach udało się dojść do tego, że... godzina-godziną ale rok był ustawiony na 1950.
Raczej standardem jest, że producenci urządzeń ustawiają datę jako rok produkcji. Powiedzmy, że taki Android Box był wyprodukowany w 2015 roku i może nawet rok czy dwa leży na magazynie ale po jego uruchomieniu niech będzie 1szy stycznia ale 2015 roku, nie 1950! Jak widać, takie urządzenia zdarzają się na aukcjach.

W czym przeszkadza to, że ustawiona jest odległa data wstecz?
Odp: Z potwierdzonych wtyczek na pewno nie działa Exodus, Specto i wcześniejszy Genesis. Gdy data systemowa była ustawiona na 1950r. były widoczne jedynie filmy z 1950 roku.

Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz