środa, 26 października 2016

FAQ i porady -> MM -> Aktualizacja


Aktualizacja Multimedia Master

Aktualizacja Multimedia Master w Edycji Specjalnej jest niezwykle prosta i intuicyjna. Wystarczy przejść pod zakładkę Programy i kliknąć w guzik "Aktualizacja Edycji Specjalnej" tak jak widać poniżej. 
Przed zaktualizowaniem zalecałbym odwiedzić mojego Facebooka lub Bloga by dowiedzieć się co przyniosły kolejne zmiany.

Pakiet z aktualizacją zostanie pobrany oraz wypakowany automatycznie jednak pamiętaj by przyglądać się nieprzerwanie na krok drugi czyli wypakowywanie. Zwróć uwagę czy aby na pewno wypakuje go do pełnych 100%

Jeżeli korzystasz z MM w wersji podstawowej nie ma możliwości szybkiej aktualizacji jak w Edycji Specjalnej. By pobrać nową aktualizację za każdym razem w podstawowej należy przywrócić Kodi do stanu początkowego czyli wykonać tzw. "Czysty Start" o którym przeczytasz więcej w TYM poście.Częste pytania i porady
1) Klikam w guzik pod programami i wyskakuje błąd.
Odp: Wejdź w Programy, ikona Multimedia Master i kliknij w aktualizację. Powinna zacząć się pobierać lecz jeśli dalej jest błąd wtyczki w takim razie oznacza to, że najprawdopodobniej masz starszą wersję v1.x i można przy niej pozostać, jednakże by zaktualizować niezbędne jest by wykonać pełną, ponowną instalację przy wykorzystaniu swojego hasła.


2) Właśnie zainstalowałem/am Edycję Specjalną, czy muszę robić aktualizację?
Odp: Nie, pobrany pakiet instalacyjny jest już tym najnowszym. Aktualizację robi się dopiero wtedy, gdy pierwsze pobranie było jeszcze przed opublikowaniem kolejnej aktualizacji.

3) Skąd mam wiedzieć, że była aktualizacja?
Odp: Dowiedzieć się można z kilku źródeł jednak uważam, że ostatnia najlepsza.
- Po uruchomieniu MMES na dole przesuwa się pasek w którym jest data ostatniej aktualizacji.
- Jeżeli polubiłeś moją stronę na Facebooku to przeglądając Twojego Facebooka na pewno natchniesz się na tę informację
- Kolejnym dobrym sposobem by być na bieżąco jest obserwacja mojego bloga. Oczywiście zaglądanie codzienne i przeglądanie, czy aby nie doszedł nowy post jest raczej słabym pomysłem ale dodałem opcję powiadomienia na e-mail o nowych postach. 
Prawie na samym dole mojego bloga jest takie okienko:
Wpisz tam swój adres email i wciśnij "Submit" a gdy tylko opublikuję nowego posta na blogu dostaniesz o tym informację oraz link.

4) Gdzie odnaleźć informację o aktualizacjach na blogu?
Odp: W górnym menu przejdź do zakładki FAQ i porady. Kolejno w Archiwum oraz Aktualizacje MM. Tam chronologicznie zamieszczam informacje co wprowadzają kolejne aktualizacje.

Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz