środa, 26 października 2016

Multimedia Master -> Programy -> Czyść Pakiety


 Czyszczenie Pakietów

Nim przystąpisz do dalszej lektury warto wiedzieć, że w Edycji Specjalnej czyszczenie pakietów odbywa się automatycznie przy każdym uruchomieniu Kodi. Posiadacze MMES nie muszą pamiętać o wykonywaniu tej czynności jako że wszystko odbywa się automatycznie zarówno czyszczenie pakietów jak i pamięci podręcznej. Poradnik przeznaczony jest dla posiadaczy podstawowej wersji Multimedia Master.


Jeżeli posiadasz podstawową wersję nakładki to najpierw warto wiedzieć czym są wspomniane pakiety?
Pakiety są to paczki wtyczek pobierane automatycznie w momencie gdy jakaś wtyczka zostanie zaktualizowana. Pewnie wielokrotnie obserwowałeś/aś informację wyświetlaną w Kodi o tym, ze dana wtyczka została zaktualizowana... Taka paczka jest pobierana, sprawdzana i wypakowywana. Dzięki temu możesz cieszyć się aktualnymi wtyczkami, jednakże te spakowane pakiety pozostają na Twoim urządzeniu i Kodi sam ich nie kasuje. Co prawda, w Edycji Specjalnej czyszczenie to dzieje się automatycznie jak wspomniałem na samym początku ale w podstawowej wersji MM został dodany przycisk do szybkiego czyszczenia.


Dzięki tej prostej procedurze uda Ci się odzyskać miejsce z dysku systemowego
1) Uruchom program kodi z zainstalowaną już nakładką MM w wersji podstawowej.
2) Następnie udaj się do pod zakładkę Programy
3) W tzw. menu 2 pod tą zakładką znajduje się przycisk 'Czyść Pakiety'


4) Po kliknięciu w ten przycisk pojawi się taki komunikat.
Jest w nim informacja jak wiele pakietów jest do usunięcia.
Pakiety aktualizacji pojedynczych wtyczek nie zajmują tak wiele. Zwykle od pół do kilku MB więc nie jest to dużo jednakże jeżeli pakiety te nie były pobrane nigdy to prawdopodobnie znajduje się tam również plik instalacyjny nakładki MM, który może zajmować od 400 do 700MB. Po kliknięciu "TAK" wszystkie te pakiety zostaną usunięte.

5) Po wykonaniu czynności pojawi się taki komunikat jak obok. Oznacza, że wszystko przebiegło zgodnie z planem.


Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). 
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz