wtorek, 25 października 2016

FAQ i porady -> MM -> Personalizacja


Personalizacja

W dziale tym poruszamy temat personalizacji Twojego Multimedia Master, czyli ustawienie go tak, by bardziej odpowiadał Twoim potrzebom. Ma to ułatwić Ci odnalezienie i dostęp do najczęściej wykorzystywanych wtyczek czy zakładek. Ingerencja w ustawienia samej skóry z MM nie jest wskazana, jako że może spowodować problemy w dalszym korzystaniu z nakładki. Ingerencja taka też nie należy do najłatwiejszych...
Stworzyłem film z serii "Serwisowanie Multimedia Master" traktujący właśnie o tym zagadnieniu. Jak najbardziej zachęcam Cię do zapoznania się z jego treścią. Film można odtworzyć poniżej, jednakże kilka elementów od czasu realizacji filmu mogło się zmienić i zmiany te opisuję jeszcze poniżej.


Częste pytania i porady
1) Który z dwóch sposobów jest lepszy?
Odp: W filmie spędzamy sporo czasu na nauce wtyczki Super Favorite, lecz szczerze polecam by korzystać jednak ze zwykłych ulubionych. Może i "zwykłe" ale i dla większości użytkowników w pełni wystarczające o ile nie chcemy zbierać mnóstwa ulubionych czy tworzyć w nich katalogów.
Od kiedy korzystam z urządzenia Android box Zoomtak T8H, używam tylko i wyłącznie tych właśnie podstawowych ulubionych w Kodi a to w głównej mierze dlatego, że na pilocie do tego urządzenia znajduje się bezpośredni klawisz do wejścia w ulubione. Daje mi to niewiarygodnie szybki dostęp gdziekolwiek i jakkolwiek głęboko bym nie był w poszczególnych wtyczkach w Kodi. Wystarczy jeden przycisk na pilocie.

2) Brakuje takich opcji jak "Explore Kodi favorites" oraz "Create new Super Folder"
Odp:
Opcje te zostały ukryte w MM by zakładki w SuperFavorites wyglądały zgrabniej. Jak najbardziej jest dostęp do tych opcji w menu kontekstowym (prawy przycisk myszy lub przytrzymaj palcem w urządzeniu dotykowym odrobinę pod dwiema kropeczkami, tak, jak to ma miejsce na zdjęciu po prawej)
Dzięki temu dwie te opcje zajmują nam niepotrzebnie tego okna. Jeżeli jednak pragniesz je przywrócić będąc w menu kontekstowym wejdź do "Super Favorite settings" i włącz ponownie te dwie opcje widoczne poniżej.


3) Dodawanie kanałów telewizyjnych do ulubionych?
Odp: Dodawanie ich do ulubionych nie ma wiele sensu a może nawet doprowadzić do frustracji... Dzieje się tak za sprawą tego, że strumienie w kanałach telewizyjnych w większości przypadków mają zmienne adresy a jeżeli dodamy taki kanał do ulubionych to gdy adres ten się zmieni to i skrót będzie prowadzić do złej lokalizacji.
Tutaj wiele zależy od konkretnych wtyczek i kanałów. Jedne mogą działać tygodniami czy miesiącami a inne mogą się zmienić nawet po kilu minutach.
Jeżeli nawet spędzisz wiele czasu w przebieraniu ulubionych kanałów w całym Kodi to po pewnym czasie możesz zauważyć, że już one nie działają a gdy wejdziesz do samych wtyczek to działają i mają się jak najlepiej.
Dla przykładu GoldVOD w ogóle nie daje możliwości by dodać swoje kanały do zakładki ulubione w Kodi. To za sprawą tego, że ich strumienie potrafią się zmieniać nawet co godzinę a korzystając z ich wtyczki po prostu tego nawet nie zauważysz.Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz